Julinka679 Online Julinka679 komentáře u knih

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

(SPOILER) Kate a Tristana jsem si zamilovala už v prvním dílu a tady se moje "platonická láska" prohloubila, karamelovou "kávu" s "tunou" cukru mu ale pravděpodobně nikdy neodpustím! :D
Opět zajímavý případ, který mě hodně bavil, zakomponování mlhy, zámožné rodiny a jejich policejních přátel bylo zajímavé a dodalo to příběhu patřičnou hutnou atmosféru.
Magdalena se mi zpočátku moc nelíbila ale nakonec jsem ráda, že Stephena postřelila a podařilo se jí přežít, s přispěním naší dvojice.
Trošku mě zarazilo, že se Jake chtěl setkat s Peterem ale jednou to přijít muselo, snad ho to moc nepoznamená.
Další skvělý díl, který jsem si náležitě užila. Za mě 5* a naprosto doporučuji! :-)

11.01.2021 5 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Milá, zábavná a trochu praštěná oddechovka od které jsem se nemohla odtrhnout. Nečekala jsem příliš jelikož je to "romanťárna" ale člověk občas potřebuje u čtení nepřemýšlet a prostě vypnout.
S láskou tě nenávidím výše zmíněné naprosto splňuje, takže za mě 4,5* a doporučuji :-)

06.10.2020 5 z 5

Zhroucený čas Zhroucený čas Blake Crouch

Tohle bylo jedním slovem geniální!
Jak se jedná o cestování časem nebo dimenzemi tak mě do toho zapište protože to je moje oblíbené a Zhroucený čas si mě naprosto získal. Mělo to všechno (a ještě víc) - správná knížka má u čtenáře vyvolat plnou řadu emocí (splněno) a držet ho až do samotného konce (splněno), kde jej pustí s pocitem, že by si knihu měl přečíst přinejmenším ještě jednou (splněno).
Hlavní dvojice Barry a Helena do sebe zapadají jako dílky puzzle, navzájem se doplňují a já si je oba zamilovala. Děj plyne rychle takže za chvíli sedíte s dočtenou knížkou, kterou nebudete chtít dát z ruky.

Není co dodat, jasných 4,5* a naprosto doporučuji!

10.08.2023 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Ano, ano a ještě jednou ano!
Úžasné fantasy, které má skvěle vytvořený svět i postavy a i když je to tlustší bichle tak to opravdu stojí za to!
Vélina jsem si okamžitě "zamilovala" a jen jsem čekala co si na něj autor nachystal a jak se s tím vypořádá. Sice moc nemusím "bitevní fantasy", kde se odehrává nespočet soubojů ale tady mi to nevadilo a atmosféru knihy to skvěle dotvořilo.
Pokud jste fanoušky fantasy tak tohle si prostě musíte přečíst!
Plný počet 5* a naprosto doporučuji! :-)

27.06.2022 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Historickým románům se spíše vyhýbám ale tady jsem po tolika kladných recenzí neodolala... a udělala jsem dobře.
Tohle bylo takové pohlazení na duši - knižní prostředí, všudypřítomný humor, pomalá romantická linka a hlavně špičkování dvou hlavních postav.
Opravdu skvělá kniha s nádhernou atmosférou a hlavně skvělým koncem, kterou si hodlám přečíst znovu.
Za mě 5* a naprosto doporučuji! :-)

11.06.2022 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

(SPOILER) Není tajemstvím, že thrillery od Roberta Bryndzy prostě miluju a jsou mou srdcovkou!
Hlavní hrdinku Eriku Foster jsem si zamilovala vcelku okamžitě a přála bych si aby série s ní nikdy neskončila!
V tomto díle tu máme hodně starý případ, který má hodně zajímavé rozuzlení. Co na první pohled vypadá jako vražda je vlastně nakonec jen nehoda, ovšem v rodině, která má příliš mnoho tajemství.
A teď pro ty kdo jako já čekali, že Erika bude s Petersonem, nečekali jsme marně! Sice je to mezi nimi komplikované ale je to tam! Uf, už jsem ani nedoufala :D

Hodnotím 4,5* a jako obvykle naprosto doporučuji! :-)

14.05.2022 4 z 5

Tma Tma Jozef Karika

(SPOILER) Začátek velice slibný, televizní scénárista utíká před svou manželkou (lomeno fúrií) do srubu v Malé Fatře. Námět vcelku zajímavý ale bohužel mi tam chybělo to všudypřítomné napětí, které by vytvořilo správnou hutnou atmosféru.
Monolog vcelku o ničem, scénáristovi hrábne, zabije Natálii (vlastní manželku), vezme revolver a vydává se na misi do srubu po otci aby vše dokonal. Je ale slabý a veškeré náboje vystřílí před srubem při hysterické slepotě jelikož si myslí, že nevidí a tak chce udělat "bugr" a přivolat výstřely pomoc. Ta samozřejmě nepřijde a on se potom zmítá v halucinacích, alespoň tak mi to připadalo, není to vůbec příčetný člověk a bohužel také absolutně nudný takže mi bylo úplně jedno, co z toho si vymyslel a co z toho byla pravda. Dokonce mi bylo i jedno, že ho nakonec pravděpodobně sežrali vlci když byl chycen do pytlácké pasti.
Zatím mě autor nepřesvědčil tak snad bude Trhlina lepší.
Za mě tedy velká slabota a tak hodnotím 1,5*.

07.06.2021 1 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Do série s Kate Marshallovou jsem šla bez předchozí zkušenosti s autorem, na kterého jsem se chystala už delší dobu.
Byla jsem velice mile překvapena jak čtivá kniha byla a jak dobře je vše popsáno. Popis vražd je sice hodně drsný ale nakonec mi to vůbec nevadilo a já ráda četla dál.
Už se těším na další díl a pravděpodobně dokoupím i sérii s Erikou Fosterovou protože autorův styl psaní mě vyloženě nadchnul.
Za mě tedy 4,5* a naprosto doporučuji těm, kteří mají rádi thriller :-)

25.12.2020 5 z 5

Hospoda Jamaica Hospoda Jamaica Daphne du Maurier

I přes to, že je kniha napsána dobře a díky tomu se i dobře a rychle četla, nevytvořila jsem si k ní velký citový vztah, tudíž mi téměř nezáleželo na osudu mladé Mary.
Musím hodnotit jako průměr ze kterého si nesu rozporuplné pocity a nebýt čtenářské výzvy asi bych si knihu nepřečetla.
Za mě tedy 3* a možná od autorky v budoucnu zkusím nějakou jinou knihu :-)

21.03.2020 3 z 5

Básně II. 1985–1986: Někdy jste tak sami, až to prostě dává smysl Básně II. 1985–1986: Někdy jste tak sami, až to prostě dává smysl Charles Bukowski

Knihu jsem viděla ve filmu Nádherné bytosti, kdo film zná tak si určitě vybaví scénu "Je dobrý? - Definuj dobrý." :D
Teď když jsem knihu přečetla už vím jak definovat slovo "dobrý" :-) líbí se mi, že píše tak jak to je, bez zbytečných příkras :-)

21.05.2017 4 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Stephenie Meyer je skvělá spisovatelka a touto knihou to jen potvrdila! Je opravdu mou nejoblíbenější. Někdo se začátkem prokousal ale podle mě je knížka úžasná už od začátku. Vtrhne vás do děje a vy ji chcete dočíst co nejdříve. Kniha skvělá ale film mě moc nenadchnul, myslím si, že v něm mohlo být použito více vtipných částí z knihy ale když vezmeme v úvahu dobře vybrané herce pro jednotlivé role nedá se filmu moc věcí vytýkat :)

18.08.2013 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

(SPOILER) Hypnotizér je první díl s detektivem Joonou Linnou a musím říct, že jako startovní díl to vůbec nebylo špatné.

Bohužel jde znát, že je to "prvotina" a tak má kniha několik much, které mi trochu vadily.
Byly tam za mě jisté nelogičnosti:
1) Erik Maria Bark (= hypnotizér) si nepamatuje své pacienty a ani to, že jedna z nich se vloupala k němu domů... Jasně je to už 10 let ale když k vám domů evidentně někdo násilně vniknul tak si to snad budete pamatovat ne?! Nehledě na to, že jeho manželka viděla roztřískané okno a byla vyděšená. Ale budiž, mohl to prostě potlačit, sice nechápu proč (protože vysvětlené proč zapomněl to tam není) ale budiž...
2) Erik je obviněn jednou ze svých pacientek, Lýdií z toho, že jí v hypnóze vsugeroval "vzpomínky" a tak dále, situace byla následující - Erik provedl hypnózu jako obvykle, ten den byla řada na Lýdii, dostala se do svého "strašidelného zámku" a začala popisovat fyzické tresty na dítěti jménem Kasper, Erik si myslel, že se jedná o její dítě a tak to nahlásil na sociální odbor, se sociální pracovnicí následně šli k Lýdii domů, kde Erik dle pacientčina popisu šel do sklepa a hledal klec ve které by chlapec měl být, nenašli samozřejmě nic, když slyšeli nad sebou kroky tak šli zpět nahoru a tam čekala Lýdie s nožem v ruce, následovala "honička" po domě, poté se Lýdie zastavila, prohlásila, že je to jeho (Erikova) chyba, on se ptal co je jeho chyba, ona řekla "tohle" a nožem, který držela si málem prořízla hrdlo... Poté na něj podala trestní oznámení a někteří další pacienti se k ní bohužel přidali (protože jak se později dozvídáme Lýdie je měla v hrsti) a stává se z toho obří kauza v novinách, televizi, prostě všude... Erik musí tedy k nadřízeným na kobereček a TADY to začíná dámy a pánové, nikdo se za něho nepostaví, evidentně to je jejich ceněný lékař ale nikdo mu ani nepomůže, celé to vyznívá tak, že věří jeho psychicky narušené pacientce místo toho aby řešili jak Erika z toho dostat a podpořili ho...

Takže co se stane? Erik slíbí že už nikdy hypnózu provádět nebude! Což o 10 let později teda poruší, provede ji na Josefu Ekovi (sériovém vrahovi) a kvůli tomu po něm Lýdie zase půjde...
A co Kasper, ptáte se... Tak to byl unesený chlapec jménem Johan, kterého mučila 3 roky a jakmile se v hypnóze prokecla tak ho zabila a zahrabala na zahradě. Proto tam Erik se sociální pracovnicí nic nenašli...
No a takového Kaspera si udělá z Erikova syna Benjamína, kterému tvrdí že je jeho biologickou matkou (není) a musela ho dát k adopci, chlapci bohužel až příliš pozdě dojde, že paní není v pořádku a dopadne to tak, že ho unese... Čím se dostáváme k za
3) jak jí to sakra ten kluk mohl věřit?! Jasně má jistou nemoc kterou rodiče nemají ale to neznamená že bude věřit nějaké cizí ženské, která mu navíc nic nedokázala ani vysvětlit, žádnej adopční papírmu ani neukázala, nic, jen kecy a jakousi dečku nebo co to bylo... A to mu jako stačilo?! To si fakt nemyslím...

Tyhle věci za mě moc věrohodné teda nebyly a přišlo mi to do knížky až "násilně" našroubované, nesedělo mi to tam.

Jinak to je naprosto čtivá kniha, Joonu jsem si oblíbila, pachatele jsem teda odhadla vcelku rychle. Už když Erik vzpomíná Evu tak jsem si říkala že to nebude ona protože by to bylo moc jednoduché :D

Vtáhlo mě to do děje a já si to užila, takže 4*...kvůli těm nelogičnostem (pokud vám to přišlo v pořádku tak jedině dobře, mně bohužel ne) ubírám jednu *.

25.02.2024 4 z 5

Smrtící vzdělání Smrtící vzdělání Naomi Novik

Zajímavé fantasy, které mě bavilo a nemohla jsem se od něj odtrhnout.
Hlavní hrdinka Galadriel mi povahově celkem sedla a její všudypřítomný humor byl osvěžující. Ostatní postavy mají také své kouzlo a musím říct, že všechny mi tam seděli naprosto dokonale.
Smrtící vzdělání je mojí první knížkou od autorky a rozhodně nebude poslední protože tohle byla skvělá jízda! Už se těším na další díly!
Za mě 4* a doporučuji :-)

18.11.2022 4 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

(SPOILER) Vážně nám autorka zakončila knížku tím, že nám odhalila totožnost toho psychopata?! A teď abych napjatě očekávala další díl že?! No už aby byl! :D
Jedním slovem geniální. Ano, vraha jsem sice odhadla skoro hned ale opět mi to čtení nijak nezkazilo a já si to zase užila.
Trochu mě mrzí, že když jsme se potkali se snoubencem Sayer tak nám ho zase zabili, to se prostě nedělá! Ale konečně někdo zatnul tipec Andersonovi a Holtová si povýšení prostě zasloužila.
Za mě 4,5*, naprosto doporučuji a sem s dalším dílem! :-)

28.03.2022 4 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Není co dodat, další skvělý díl s mou oblíbenou hlavní hrdinkou Sayer. Opět jsem vraha odhadla už na začátku ale ničemu to nevadilo a já si čtení naprosto užila.
Za mě opět 4,5* a naprosto doporučuji! :-)

28.03.2022 4 z 5

Jeho balík Jeho balík Penelope Bloom

Další díl v sérii Objekty touhy mě opět nezklamal a já si jej užila jako díly předchozí.
Lilith je sarkastická bytost, která sice není nejmilejší postavou ale hodně jsem se bavila.
Eroticko-humorná kniha, která je skvělou oddechovkou a která vás nezklame. Nechci se opakovat protože bych uváděla to, co u předchozích dílů takže skočím rovnou na hodnocení.
Jasné 4*, doporučuji a už se těším na další díl :-)

04.12.2021 4 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

(SPOILER) Nad hodnocením jsem delší dobu váhala, nakonec ale končím u průměru.
Ne, že by se kniha špatně četla, příběh byl svižný a čtivý, takže to tu "šikanovačku" vcelku zachránilo ode dna.
Nelíbí se mi (a ani s tím nesouhlasím) označení "pro děti a mládež, dívčí román", no to ani náhodou! Jsem ve věkové kategorii 18+ a i na mě to bylo moc, takže si opravdu nedokážu představit mladou dívku, která by si tohle přečetla.
Nápad je velmi zajímavý, souhlasím trochu s tvrzením, že to připomíná Příběh služebnice ale podobnost vidím jen v tom v jaké komunitě tito lidé žijí, jaké zastávají názory apod.
Jde o hodně těžká témata, ať už jde o šikanu, vraždu, zohavování, atd. což se nečetlo vůbec příjemně, na druhou stranu chápu autorku proč takový příběh napsala, což sama autorka uvádí v poděkování.
Myslím, že tedy většina z nás se shodne na tom, že se nejedná o dívčí román a ani o pořádné fantasy (magie nikde, maximálně se jedná o jiný svět ale stejně tak by se to mohlo odehrávat v New Yorku nebo kdekoliv jinde).
Vzato kolem a kolem propadák to není, četlo se to rychle a místy jsem si to opravdu užila, takže za mě 3*, maximálně 3,5* se zavřeným okem :-)

14.09.2021 3 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Dovolím si znovu citovat (hodně mi to ke knize sedí):

"Na Bílé věži pět havranů sedí,
na rakev královny v průvodu hledí
jednoho rána zimního.

Havrani více než lidé vědí,
do jednoho stále na věži sedí,
když vdova bílý šat obléká
a Londýn ve smutku pokleká.

Na Bílé věži pět havranů sedí,
na útěk králův mlčky hledí
jednoho rána letního.

Havrani znají, co lidé nevědí,
ani jeden už na věži nesedí,
když Rozparovač dýku otírá
a král prokletý umírá."

"Hleďte, jak Snílek v krajinách skáče,
Bludička Jenny už v éteru pláče.
Smetla i Halíře, starýho bracha,
Valibuk měl by si taky dát bacha."

Opět skvělý díl, u kterého jsem se vezla od začátku až do konce! Snílka/Paige jsem si naprosto zamilovala a Strážce se mi taky dost zamlouvá, takže já jsem naprosto spokojená! Je tam vše, co by fantasy mít mělo a má toho i spoustu navíc! Klobouk dolů před autorkou protože podle mě vytvořila dokonalé fantasy, které se stává jedním z mých nejoblíbenějších!
Za mě tedy opět 5* a naprosto doporučuji! :-)

07.06.2021 5 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Skvěle napsaný mysteriózní thriller, který mě nadchnul. Hororem bych příběh nenazývala ale ničemu to nevadí.
Líbí se mi styl vyprávění, ve kterém se střídá současnost a minulost a který obsahuje lehkou "detektivní" zápletku.
Knížku doporučuji těm, kteří se nechtějí příliš bát ale mají rádi všudypřítomné napětí, které v tomto případě trvá až do konce.
Vrah je sice lehce odhalitelný ale příběh tím nijak netrpí a já si čtení naprosto užila.
Za mě jasných 4,5* a všem doporučuji :-)

10.02.2021 4 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

(SPOILER) Trochu jiný typ knihy než na který jsem od Liane Moriarty zvyklá ale vůbec to není na škodu. V základu to bylo milé, vtipné, postavy sympatické ale v Domě pohody řízeném Mášou pitomé až bláznivé. Její postavu jsem skoro až nenáviděla, jak mi lezla krkem. Typický příklad blázna. S jejími "klienty" jsem soucítila a když je na konci zavřela ve sklepě přičemž měla trip tak už jsem jí přála jen to nejhorší.
Odteď nechci ani slyšet slovo transformace :D
Za mě hodně dobrá kniha, která si ty 4* naprosto zaslouží :-)

27.08.2020 4 z 5