Hospoda Jamaica

Dobrodružný román, jehož děj se odehrává v romantickém Cornwallu, který byl před více než 200 lety doménou námořních lupičů. Střediskem loupeživých dobrodruhů je v této knize opuštěná a zanedbaná hospoda, kde je nuceno u svých příbuzných žít mladé osiřelé děvče, jež se odvážně pustí do boje s bandou lupičů, posilováno vlastním svědomím a smyslem pro spravedlnost. Dramatický zápas mladé dívky se zlem je vzrušující a napínavý, autorka použila výrazových prostředků hodných dobré detektivky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43597/hospoda-jamajka-DCa-43597.jpg 4.2611
Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Dialog

Jamaica Inn, 1936

Kniha Hospoda Jamaica

Owain

Prijemna oddechovka.

georginaa

Poslechnuto v audio podobě a vyprávění se mi moc líbilo. Být mezi námořníky a jejich dobrodružstvím, je vždy poutavé.

Človíček78

Pro mě velké zklamání. Příběh byl celkem nudný, do čtení jsem se musela nutit. První kniha od Daphne du Maurier která se mi opravdu moc nelíbí.

mi-380

Všechny knihy autorky, které znám, mají supertajemnou atmosféru. Tentokrát, díky pochmurnému prostředí cornwallského konce světa a lakotné krutosti, navíc oscilující mezi romantikou a hororem. Ten drsný příběh jsem v průběhu let nejen četl, ale i poslouchal jako četbu na pokračování, navíc viděl film, a zařadil se mi nerozlučně mezi dnes už klasické, nezapomenutelné, anglické dobrodružné, záhadné a napínavé až hororové historky, stejně jako Pes baskervillský nebo Ostrov pokladů.
90 % (aktuálně 600 hodnocení s průměrem 85 %).

Evina.Cetba

Odvážná, vitální 23-letá Mary přijíždí po smrti matky za svojí tetou na anglický poloostrov, aby zde pomáhala svým příbuzným v hospodě, zároveň i proto aby měla kde hlavu složit. Jak ovšem brzo zjistí, není to dobré místo pro slušné děvče. Kvůli tetě zde zůstává, teta je utrápená, ustrašená a zdeptaná žena na dně pod nadvládou svého alkoholického manžela, který se zabývá pašeráctvím a přechovává pod svojí střechou nelegálně nabité zboží a stýká se s lupiči. Je to nebezpečné místo, kterému velí strýc Josse, ale Mary si umí poradit a má svůj plán... Josse má bratra Jema, který je zloděj koní, má ovšem přesto lepší povahu a v románu sehraje také svojí roli.
Líbil se mi popis krajiny plné slatin, skal a tajemné mlhy, to je něco pro mě. Je tady i místo pro lásku a tajemnou romantiku. Příběh se odehrává převážně v podzimním a zimním období, tedy v době, kdy jsem román získala a tenhle týden ho začala konečně číst. Možná i proto jsem se do příběhu snadno položila a knížku přečetla poměrně rychle. Hodně napínavý.
Autorku znám už z Mrtvé a živé a ještě mám v knihovně povídkovou knížku, takže se těším na další setkání s autorkou, která mi sedla.

ludek.n

Drsný Cornwall, oblíbené to místo Daphne du Maurierové, je dějištěm napínavého příběhu, při němž se ježí všechny chloupky na těle. Autorka popisuje tento nehostinný kraj natolik sugestivně, že se v okamžení ztratíte v pověstných mlhách, bloudíte vřesovišti nebo tápete zrádnými bažinami pobřežních slatin a cítíte všechnu tu osamělost a tíhu prostředí, která lidem nic neodpouští. A právě sem přijíždí hrdinka románu Mary Yallenová, aby prožila nejhorší noční můru svého třiadvacetiletého života. Rozhodně se nedá říct, že by Maurierová nějak brzdila děj. Naopak, pouští se do snování své dobrodružné mozaiky bez zbytečného otálení a tempo ji vydrží až k závěrečným titulkům. Zápletka je prostá a rafinovaná současně. Neskrývá se, ale ani se přehnaně nepředvádí. Postavy jsou tesány do kamene tupým dlátem, ale s přesvědčivostí mistra a znalce. Emoce drtí i dojímají, aniž by musely sahat k extrémům. Prostě, až budete mít cestu do Cornwallu, stavte se v North Hillu, Altarnunu nebo v Launcestonu, vylezte si na Rough Tor nebo Kilmar Tor a zkuste se zde poohlédnout po nějaké hospodě. Třeba to bude právě Jamaica Inn.

Kontryhelka

Knihy této známé spisovatelky jsou vždycky dobře napsané, pěkně se čtou a mají spád. Kniha byla i zfilmována. Příběh je ponurý, ale to knize vůbec neubírá na kvalitě.

m_martina

Kniha se mi moc líbila, nejvíc jsem ocenila romantickou linku.