Dcery jezera

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Poté, co jí ztroskotá manželství, odjíždí se Kate Grangerová vzpamatovat do domu svých rodičů na břehu Hořejšího jezera. Krátce nato však v místních mělčinách objeví tělo zavražděné ženy. V záhybech podivně staromódních šatů, jež má oběť na sobě, objeví Kate zabalené nemluvně. Je stejně chladné a pokojné jako jeho matka. Totožnost ženy nikdo nezná, tedy kromě Kate. Ženu už totiž viděla. Ve svých snech… O sto let dříve skončil jeden milostný příběh tragédií, kterou se nikdy nepodařilo objasnit. Nadešel čas, aby jezero odhalilo svá tajemství. Jak jednotlivé záhady postupně vyplouvají na povrch, Kate se naopak noří stále hlouběji do víru děsivé legendy, která se šeptem předává z generace na generaci. Na Kate nyní je, aby objasnila a napravila hrozivá pochybení, ke kterým došlo v dávné minulosti…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445680/big_dcery-jezera-Lae-445680.jpg 4.2202
Žánr:
Literatura světová, Horory, Thrillery

Vydáno: , Vendeta
Originální název:

Daughters of the Lake, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (66)

Kniha Dcery jezera

iv.ča
25. listopadu

Tahle kniha je dokonalost sama!!!! Skvěle napsaná, výborně se čte, je napínavá. Příběh je skvělý. Učaroval mi a vtáhl do děje. Rozhodně se těším na další knihy od téhle spisovatelky. TOP!!!!

Pikalenka
08. listopadu

Tahle knížka mi učarovala zejména svou atmosférou. Záhada, sny, předtuchy, tajemno, nadpřirozeno, láska, příroda... a to všechno v ideálním poměru. Pro všechny něžné duše, které mají rády trochu toho tajemna vřele doporučuji.


SilvieSisinka
06. listopadu

Ze začátku knihy jsem se nemohla pořádně začíst.Od poloviny to bylo jen a jen lepší.Zvlastni příběh.

Meliška753
04. listopadu

Už len samotný názov sľubuje niečo mystické. V príbehu je hlavnou hrdinkou Kate, ktorá sa spamätáva v dome svojich rodičov na brehu jazera s rozchodu s manželom... Jazero vyplaví na svoj breh ženu v náručí s dieťaťom... Kate je otrasená.. táto žena sa objavuje v jej snoch.

Stalo sa vám ,že sa vám sníval sen a vy ste sa ocitli na mieste ktoré ste spoznali zo svojho sna?

Jazero je nádherné..ale aj drsné .. ľudia majú k nemu úctu.. koluje o ňom veľa legiend...akú záhadu skrýva? A ako súvisí s Kate?
A kto je tá záhadná žena s novorodencom v náručí ?

Kate začne pátrať..a dostane sa do minulosti rok 1900 až 1910...

Je to krásne napínavo napísané... zažijete niečo mystické..a áno budete sa aj trochu báť.. ponoríte sa do neobyčajného príbehu kde jazero má svoju moc.. Spisovateľka sa inšpirovala skutočným Jazerom..

Úplne som sa ponorila do tohto príbehu . Je tam láska,zrada.. .a miestami je to strašidelné..Záver knihy ma úplne prekvapil... Ja vám ju zo srdca odporúčam

PeM
17. října

Příběh se mi moc líbil. Prolínání minulosti a budoucnosti bylo dávkováno tak akorát, aby se v tom člověk neztratil, krapet té duchařiny (moje nej téma), ale né moc, zajímavé i tajuplné prostředí a jako třešnička na dortu - Simon - taky bych chtěla takového bratrance!

Olous1
03. října

Tak bohužel, kniha mi nesedla, takže řadím do nedočtených. Asi už jsem náročnější a začínám si vybírat.

KlaraD851
30. září

(+ SPOILER) Krásný příběh, trochu romantiky, trochu tajemna, střídání děje v minulosti a současnosti. Moc bych chtěla Hořejší jezero a přírodu okolo něj vidět na vlastní oči, až tak to na mě zapůsobilo. Některé části českého překladu (nebo to tak bylo už v originále?) mi úplně nesedly, ale celkový dojem moc pěkný.

michaela.22
18. září

(+ SPOILER) Fantastická kniha. Prolínání historie, mystiky, duchovna, romantiky a dramata. Kniha se četla jedním dechem a určitě se k ní budu ráda vracet. Hlavní postavy mi byly sympatické a líbilo se mi střídání děje ve dvou časech. Ke konci knihy jsem jen stěží dokázala udržet slzy, tak moc se mě děj dotkl. Doporučuji všem.

1