Dcery jezera

Dcery jezera https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445680/bmid_dcery-jezera-Lae-445680.jpg 4 360 105

Poté, co jí ztroskotá manželství, odjíždí se Kate Grangerová vzpamatovat do domu svých rodičů na břehu Hořejšího jezera. Krátce nato však v místních mělčinách objeví tělo zavražděné ženy. V záhybech podivně staromódních šatů, jež má oběť na sobě, objeví Kate zabalené nemluvně. Je stejně chladné a pokojné jako jeho matka. Totožnost ženy nikdo nezná, tedy kromě Kate. Ženu už totiž viděla. Ve svých snech… O sto let dříve skončil jeden milostný příběh tragédií, kterou se nikdy nepodařilo objasnit. Nadešel čas, aby jezero odhalilo svá tajemství. Jak jednotlivé záhady postupně vyplouvají na povrch, Kate se naopak noří stále hlouběji do víru děsivé legendy, která se šeptem předává z generace na generaci. Na Kate nyní je, aby objasnila a napravila hrozivá pochybení, ke kterým došlo v dávné minulosti…... celý text

Literatura světová , Horory , Thrillery

Vydáno: , Vendeta

Daughters of the Lake , 2018

Petulka50
Petulka50
26.02.2024 5 z 5

Kniha se mi líbila, ač tyto žánry nečtu , takže za mě pěkné, čtivé, mělo to spád.
Doporučuji

tereza0684
tereza0684
24.02.2024 5 z 5

Tohle předčilo všechna očekávání. Žádné zbytečné protahování, příběh krásně plynul protkaný událostmi z minulosti a občasným nadpřirozenem. Simon a jeho vztah s Katě mě opravdu bavil. Někde za půlkou už jsem odhadla správně "proč" se stalo co se stalo ale poslední kapitola moje očekávání zbořila a zanechala ve mě "co to sakra bylo". Tuhle knihu jsem si moc užila ačkoliv tento žánr nečtu

Arev122
Arev122
11.02.2024 4 z 5

V románu bylo trochu napětí a duchařiny. Byl to příběh ve dvou rovinách -nyní a před 100 lety, kdy se stala vražda mladé ženy a jezero ji vyplavilo po 100 letech.

KLHannah
KLHannah
17.12.2023 4 z 5

Příběh lehce plynul, čtenáře nečekají žádné velké zvraty, ale ráda jsem se prošla po městečku u jezera, které má svá tajemství. Líbilo se mi to moc, až na duchařinu na konci. A Simona chce mít za bratrance psotě každý!

ka.dudk
ka.dudk
04.11.2023 4 z 5

Četla se moc hezky, rychle. Pro mně je to takové oddechové čtení, tyhle témata.
S dřívější tmou a upršeným počasím mi padla do noty skvěle.

Totožnost zavražděné nikdo nezná, tedy kromě Kate.
Ženu už totiž viděla.
Ve svých snech...

Kerberos
Kerberos
14.04.2023 4 z 5

Celkem příjemná duchařina až na ten konec.

Calibra
Calibra
10.03.2023 4 z 5

7/23 Pro mě velmi příjemné překvapeni. I když mírně mysteriozní, příběh to vůbec nenarušovalo. Prostředí jsem viděla v živých barvách. Na další dílo autorky se moc těším.

Agatha84
Agatha84
25.02.2023 1 z 5

Šílený závěr odšmikl z hodnocení další hvězdu, tak jsme na jedné, za obálku :-)
Autorce se povedlo neuvěřitelné; takřka o ničem sepsala 300 stránek, které nemají žádnou větší hodnotu. Příběh je plný klišé, je psaný dosti neuměle, skoro jako něco, co si raději schováte do šuplíku, než abyste to komukoli ukázali.
A tímto se loučím se všemi postavami, které kolem mne jen lehce proklouzly, aniž by zanechaly jakýkoli hlubší dojem.

Atanone
Atanone
22.02.2023 4 z 5

Opravdu milé čtení. Dobře namixovaná romantika v krásném prostředí na břehu jezera, které skrývá nejedno tajemství. Jednu chvíli vás možná napadne, že je to zvláštní místo, když v jeho okolí je tolik rodin, kde ženy mají schopnost vidět budoucnost, minulost, nebo číst sny. A pak vám dojde, že to možná není víc rodin, ale vlastně jen jedna. Pak je sice po překvapení, co se týče závěrečného odhalení, ale i tak to byl příjemně strávený čas.
Ráda přidám své ****

Zuzkanka
Zuzkanka
18.02.2023 5 z 5

Dlouho se mi nestalo, aby mě knížka takto pohltila a já se od ní nemohla odtrhnout, dokud ji nepřečtu. Skvělý příběh s nadpřirozeným nádechem mě bavil od začátku do konce, i když závěrečné vymytani bylo něco, co mi trochu pošramotilo dojem z knihy, navíc to nedávalo moc smysl. Rozuzlení jsem předpokládala tak, jak se ukázalo, i když nakonec je stejně všechno jinak, než se zdálo.. prosím, víc knih tohoto typu!

ZuzanaZ83
ZuzanaZ83
03.02.2023 5 z 5

Velmi dobrý román, kde se postupně odhaluje minulost a důvod, proč se Kate zdají divné sny a proč právě ona věděla, že mrtvá žena u jezera měla u sebe mrtvé dítě.
Temné, tajemné, ale zároveň velmi neobvyklé zpracování. Tohle mě hodně bavilo.

jahoda444
jahoda444
31.01.2023 5 z 5

Upřímně jsem si knihu ani koupit nechtěla, ale jelikož byla akce 1+5 zdarma u Dobrovskýho a já už jsem nevěděla, co do košíku hodit...hodila jsem tam tohle a jsem mile překvapena. Příběh byl romantický s prvky napětí a četlo se to skvěle (až jsem překvapená, jak se mi to líbilo).
Na závěr se hodí říct, že mě mrzí, jak dlouho jsem knihu odkládala a všem bych jí všemi deseti doporučila.

Světluška4
Světluška4
16.12.2022 5 z 5

Trochu jiný žánr než běžně čtu, ale kniha mě zaujala. Kniha se mi celkově líbila, líbilo se mi prolínání minulosti a současnosti. Druhou půlku knihy jsem četla rychle, protože mě lákalo rozluštit stoleté tajemnství. Pro mě oddychová kniha, která zaujme.

Amitiel76
Amitiel76
01.12.2022 3 z 5

Už je to pár týdnů, co jsem knihu dočetla, tak že hodnotím s řádným odstupem...
Anotace zněla tak lákavě, že jsem si knihu přála jako narozeninový dárek. Tajemno, mystično, prolínání minulosti se současností, a navíc dávná tragédie, která nebyla nikdy vyřešena. Dokonalá kombinace, pro dlouhé zimní večery.
Ale už po přečtení několika prvních stránek, jsem cítila rozčarování.... Styl jakým je kniha napsána, mi absolutně nesedl. Do víc jak poloviny knihy jsem se musela ke čtení doslova přemlouvat. Odhodlána to nevzdat, jsem ji nakonec zdolala. Děj se směrem ke konci začal pozvolna hýbat, ale pořád to nebylo nic, co by mě přilepilo na gauč, neschopnou odtrhnout oči od stránek. Postavy byly pro mě příliš ploché a nevýrazné, a ničím si mě nezískaly. Děj plynul kolem mě, a bohužel, žádnou stopu ve mě nezanechal. Vůbec nechápu ty nadšené ohlasy v komentářích.....
Nedávno jsem dočetla "Tajemství pramenů" od Jennifer McMahon, a to byla tedy úplně jiná jízda! Proto je mi líto, ale toto dílko u mě získává pouhé tři hvězdičky, jako takový slabý průměr.

Annyshga
Annyshga
26.11.2022 3 z 5

(SPOILER) Miluji příběhy, kde se minulost střídá se současností. V knize Dcery jezera se tyto dva časy krásně prolínaly. Přesto, že jsme byly svědky dvou životních cest, konečné spojení bylo skvělé. Nesmím zapomenout i na originální indianskou legendu, na které je příběh postavený. Knihu bych rozhodně doporučila všem, co si oblíbili Tajemství pramenů od Jennifer McMahon .

Na začátku knihy jsem byla trošku skeptická. Zbytečně moc nepotřebných popisů a jmen nebylo nic pro mě. Pak ale došlo k objevení těla a příběh nabral rychlý spád. Co se týče vyšetřování, mohl se dostavit pěkný wow efet nebýt anotace která prozradila zbytečně moc ‍️.
Hlavní hrdinka Kate a její bratranec byla skvělá dvojka. Na vlastní pěst začali řešit vraždu neznáme ženy, která Kate nedala spát. Některé situace byly vážně děsivé a protože jsem četla převážně v noci neměla jsem z nich moc dobrý pocit . Líbila se mi pozvolná romantická linka mezi hlavní hrdinkou a policejním vyšetřovatelem. Báječné bylo i objevování rodinné historie. Co už mi ale přišlo moc, byly některé duchařské scény. Hlavně ta na konci příběhu. Přišla mi až moc přitažená za vlasy, navíc byla v knize úplně zbytečná. Kvůli ní dávám i o hvězdu méně.

iveta3689
iveta3689
10.11.2022 3 z 5

Nebylo to špatné, přečetla jsem si knihu s chutí. Námět i zpracování je fajn, je to čtivé, ale vracet se k tomu nebudu. Lepší průměr 3,5*

hnilda3
hnilda3
08.11.2022 5 z 5

Napínavé, originální!

Bara52
Bara52
07.11.2022 2 z 5

Ja teda nevim, hodnoceni excelentni, ale ja odkladam presne na 164 strane. Pripada mi to jako cteni pro divky, liznute zahadou a nadprirozenem. Styl psani je hodne naivni, a hlavni hrdinka mi neskutecne leze na nervy, jako by spadla z visne fakt. Mrzi me, ze se nedozvim rozuzleni, ale vzhledem k tomu, ze tady mam z knihovny knih vic, zamirim s chuti spise k nim.

lea25
lea25
26.09.2022 5 z 5

Mám ráda duchařinu,mám ráda thriller.Moc se mi tohle spojení nepozdavalo,ale nelituji.Jsem ráda,že jsem se do knihy pustila.Jak se blížil konec,nemohla jsem se odtrhnout .No a ten konec...

Moniska2410
Moniska2410
24.09.2022 5 z 5

Jsem naprosto uchvácena! Za mě skvělá knížka se skvělým příběhem. Líbilo se mi spojení indiánské legendy s přítomností. Hlavní hrdinka byla moc sympatická. Nadpřirozeno, sto let starý příběh, pronikající do současnosti, který mě bavil od první stránky.
Konec byl pro mě velkým překvapením a byla jsem ráda, že nakonec bylo zlo potrestáno.