Juici Juici komentáře u knih

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

.. Usmáli jsme se na sebe. ,,Hned po téhle.,, ..

Nemám slov. To bylo tak krásné čtení! Jsem emocionálně vyšťavená a chci jet okamžitě do Dánska.

Na knihu jsou velké ohlasy a tak mi nesměla chybět v ruce. Už od začátku na mě dýchl klid a krásně psaný začínající příběh z pohledu Kate. Nemohla jsem přestat otáčet stránky.

Příběh mě vtáhl do Dánska, o kterém jsem se dozvěděla spousty krásných informací (musela jsem si některá místa vygooglit, abych se přesvědčila, že opravdu existují :-D). Měla jsem chuť sedět v jedné z kaváren a pít v příjemné atmosféře kávu. Dýchalo to na mě s každou kapitolou. Neuvěřitelné.

Všechny postavy mi byli moc sympatické. Zápletka na konci mě absolutně nevykolejila a epilog mě donutil se s posledními řádky opravdu hodně usmívat. Nechápu, jaké emoce jsem dokázala cítit. Třeba při loučení s Evou mi bylo opravdu smutno, nechtěla jsem se vracet ani za mák do Londýna. Smutek, radost, láska, okouzlení, souznění. Všechno jsem cítila.

Už teď se nemohu dočkat další knihy od spisovatelky, kterou zařazuji k mým oblíbeným. Děkuji za tento výlet, který mě opravdu příjemně pohladit po mém čtenářském duchu.

05.04.2023 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

.. ,, Ahoj, Scotty. ,, S láskou Kenna ..

Má první četba od Colleen a teda waaauuu.

Miluji knihy, které vás ráno nutí vstávat dřív (ačkoliv nejste ranní ptáče), aby jste si zase začali číst, než půjdete do práce. Těch pocitů, co se ve mně spouštělo, bylo opravdu hodně. Silné.

PS: Ledger je velký sympoš a klidně mu s podlahou také pomůžu :D

17.10.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

.. A Nora se usmála, upřeně se zadívala na figurky, které ještě měla na hrací desce, a přemýšlela nad svým dalším tahem ..

Velmi opěvovaná kniha. Vyhovovaly mi krátké kapitoly, které se lehce četly. Není to vůbec náročná knížka, jak jsem si původně myslela. Konec otevřený, ale všichni víme, kam další tah Nory bude směřován. Možná jsem čekala víc, ale ve finále to bylo milé. Odnesla jsem si pár hezkých myšlenek do života.

25.01.2023 4 z 5

.. Tuto knihu bych rád věnoval všem lidem, kteří dělají (můj) svět lepším... Váš Marek ..

Já mám z té knihy takovou radost. Když si absolutně všechno sedne, vznikne přesně tato kniha. Velmi čtivá. Ukápla slza i jsem se od srdce zasmála. Marka jsem si zamilovala, je to opravdu skvělý člověk. Martin Moravec zaslouží velký potlesk za skvělý rozhovor.

Knihu opravdu doporučuji a kdybych mohla tak dám hvězd 10!

28.10.2023 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

(SPOILER) .. Pravdu a nic než pravdu ..

Chtěla jsem si dát oddych od erotických románů a tak jsem sáhla po této knize.

Alice mi nebyla úplně při srsti. Leo byl také takový nemastný, neslaný. Sousedé byli tajemní. A pak tu je detektiv Thomas. Mám slabost pro detektivy, takže jsem byla nadšená a myslela si, že to bude láska jak hrom. Plesalo mi srdce. Vzhledem k tomu, že jsem celou dobu nevěděla, kdo je vrah, jsem byla opravdu zklamaná. Říkala jsem si, že to nemůže být pravda. Byla jsem v šoku. Však spolu měli žít šťastně až do smrti sakra!

Celou knihu jsem měla paranoiu. Každou chvilku jsem podezřívala někoho jiného. Bylo to místy fakt na hlavu. To je velké plus knihy. Jak už tady zaznělo, rušilo mě opakování informací, které Alice předávala. V jedné části jsem si říkala, jestli nečtu to samé znova.

Knize dávám 4*. Bylo to zajímavé čtení.

05.05.2023 4 z 5

Ocelová princezna Ocelová princezna Rina Kent

.. Tati? ..

Wohó, takže si na vlně Royal Elite jedu i s druhým dílem. Je to prostě jízda a hodně mě to baví. Kniha Ocelová princezna zůstává v tempu, jako první díl.

Atmosféra knihy už se začíná dost měnit, protože začínáme rozmotávat problém. Nahlédla jsem konečně do minulosti jak Els tak i Aidena. Vše ale zůstává velmi napínavé a eroticky nabité. Šikana už není úplně hlavní téma knihy. Moc fandím lásce hlavních hrdinů. Jsem docela v šoku, čím vším si museli projít. Stále zůstává mnoho věcí neodtajněných.

Po dlouhé době mi utíkají stránky tak moc, že si vždy říkám, že to není ani možné. Miluji humor, který je v knize. Nejvíc jsou narážky mezi jezdci, které mě opravdu baví.

Bohužel mám jeden jediný problém. Dost velký. Kdo má sakra vydržet čekání na posední díl?!

29.04.2023 5 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

.. Všechno zčerná ..

Co to bylo?

Do prčic, to je tak sakra dobrý.

Jsem absolutní cílovka!

Dobře, dobře. Začnu tím, že kniha dost jasně upozorňuje, že to je dost přes čáru. I přes to se všichni komentující rozhodli, do toho jít. Potom nechápu ty reakce. Jako řekněme si, ano, je to mocný, nikdo z nás v reálném životě nepodporuje chování Aidena ani ostatních šikanujících. Nechceme to v životech, nechceme aby se to dělo. Ale! Čtete knihu. Čtete vymyšlený příběh. Určitě se chápeme :)

Vrátím se ke knize jako takové. Ano, opravdu mě to dostalo. Bylo to úplně jiné počtení, než na které jsem zvyklá. Bylo to moc, bylo to drsný, mělo to emoce. Jak jsem již psala, jsem absolutní cílovka této série. Šikanátoři, o kterých si myslím své, byli prostě nedílnou součástí příběhu. Tajemství hlavní hrdinky se mi začalo vykreslovat až v druhé polovině knihy. Do té doby jsem docela tápala, co bude asi za problém. Stejně tak mě znervózňovalo, jak se hlavní hrdina Aiden vybarví. Absolutně jsem neměla páru, co od něj čekat. Za to obrovské plus. Kniha mě slušně držela v nevědomí. Také mě některé úseky dostávaly do situace, kdy jsem měla rohlík na puse. Mezi tvrdostí se totiž našly občas i něžnější chvilky. Erotika rozepsána na jedničku. A ten konec? Jako která kniha nás nechá v takto rozjetém ději sakra?!

Ani jsem nestihla zavřít Zvrhlého krále a už startuji četbu druhého dílu.

Jsem nadšená!

26.04.2023 5 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

.. Připadá mi to úžasné a doufám, že vám s ,,mými,, vikingy bylo stejně dobře jako mně! Christina ..

To si piš, že mi bylo s vikingy dobře :-)
Vzhledem k tomu, že knihy s tématikou dávných časů moc nevyhledávám, jsem mile překvapena. Dokonce mě více bavila část s Ceri a Haukrem. Trošku mě mrzí, že konec byl opravdu rychlý. Klidně bych přidala dalších 20 stránek, aby se ukončila láska obou párů romantičtěji. Kniha držela tempo a ani na chvíli jsem nechtěla přestat číst.

16.02.2023 5 z 5

.. Nikdo jiný než my sami nám v tom nemůže zabránit ..

Jak já mám toho človíčka ráda! Ze Mě je prostě skvělá! Kdo chce pochopí, kdo nechce nepochopí. Zábavná, inspirativní, naučná a nechybí samozřejmě skvělý pohled na celou věc ohledně témat. K tomu všemu není nic krásnějšího než ilustrace Zbyňka Zenkla!

03.12.2015 5 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

.. Navždy ..

Přečteno ani už nevím, jak je možné, že neuvěřitelně rychle. Byla jsem velmi nedočkavá na film, tak jsem se pustila do knihy. Překvapila a bavila mě, byla prostě super! Tato sága mě unesla a bylo mi těžko, když jsem musela dočítat poslední slova.

03.12.2015 5 z 5

Velké naděje Velké naděje Ava Reed (p)

.. Pokračování příště..

Konečně se mi dostal pod ruku příběh, který od samého začátku vzal celé mé vědomí a ani na chvilku ho nepustil.

Nemám slov. Nádhera. Jsem v tom až po uši.
A ach, ta překrásná obálka. A taky ten sympatický Nash. Bože, jak já tohle miluji.

I přesto, že autorka měla co dělat, aby kniha vznikla, nevzdala to. Veliké díky!

14.12.2023 5 z 5

Zvrácené království Zvrácené království Rina Kent

(SPOILER) .. "A ty jsi můj, můj král." ..

Po skončení druhého dílu, jsem byla opravdu naštvaná, že musím čekat na poslední díl takovou dobu. No vida. Uteklo to jako voda a je to za mnou.

Co k tomu říct, mně se série moc líbí. Ač nerada tak uznávám, že Zvrácené království bylo slabší. Vytratil se Aidenův zlý náboj, škoda. Líbili se mi vzpomínky Elsy, které skvěle zapadaly do kapitol. Mrzí mě, že prostředí školy a kamarádů (hlavně jezdců) zmizelo bůh ví kam. Humor jezdců byl v předchozích dílech naprosto parádní.

Závěr knihy dostačující. Možná bych část s potomkem vynechala. To už se mi zdálo na povahy obou až příliš přeslazené a do typu této knihy nevhodné.

Spokojená jsem. Četlo se to dobře. Za mě 4*.

16.11.2023 4 z 5

Neodpovídej Neodpovídej Lucie Bechynková

(SPOILER) .. V tu chvíli už přijížděla k zastávce tramvaj, Jana ve dveřích zahlédla známou tvář, usmála se a vyrazila jí naproti ..

Několik propletených příběhů, které přes sebe přeskakovaly, mi tentokrát vůbec nevadily. Co mi ale vadilo, byl styl psaní na který jsem si musela do poloviny četby zvykat. Ze začátku bylo místo, kdy jsem si myslela, že vím, kdo je vrah, každopádně tentokrát to bylo úplně jinak. Na to nejsem zvyklá. Však většinou to bývá někdo, kdo se objevuje ve větší části knihy. Bohužel a asi to beru jako plus i mínus. Možná bych chtěla vraha znát trošku víc než jen okrajově na konci. V knize se objevují narážky na oblíbený podcast, což bylo trochu rušivé. Postelové scény mi potom přišly už úplně mimo a vůbec se to do knihy nehodilo.

Tuším, co autorka chtěla příběhem říci a jde mi mráz po zádech. Rozhodně ale nezpochybňuji, že se kniha četla dobře a rychle. Věřím, že další Lucčin počin bude zase o něco lepší. A i když jsem nebyla úplně pozitivni, žádná hrůza to určitě nebyla.

08.11.2023 3 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

.. To už ji opravdu uzemnilo, ale dlouhý a něžný polibek ji naštěstí přivedl na jiné myšlenky ..

Není úplně ideální číst za sebou podobné prostředí (Kavárna v Kodani, Pekárna v Brooklynu, Cukrárna v Paříži). To prostředí s pečením už mě do třetice opravdu nebaví. Celkově mám dojem, že jsem četla knihu od úplně jiné spisovatelky.

Hlavní hrdinka mi absolutně nesedla. Příběh byl tak nudný, že jsem po dlouhé době nechtěla ke knize ani sednout. Vůbec nevím, kam se poděla atmosféra z předchozích knih. Do Paříže jsem se rozhodně nepřenesla a trošku mě to mrzí.

Očekávám, že tato hrůza je ojedinělý případ celé série knih.

11.09.2023 1 z 5

Osamělé srdce Osamělé srdce Mona Kasten

.. Přál bych si, aby to bylo jinak. Adam ..

Uf!

Tak tady jsem se nemohla absolutně odtrhnout. Musela jsem si věnovat celý večer a přečíst knihu na jeden zátah. Byla to má první kniha od Mony Kasten a všechno co se píše, je naprostá pravda. Skvěle dokáže popsat emoce hlavních postav, pořád se něco děje, kniha má dech beroucí příběh a je to síla.

Moc nemám slov. Chtěla bych říct tolik, ale nejde to. Myslím, že je třeba si to prostě přečíst. Ano, hned teď. Protože jak říká Rosie .. Musíš trpět stejně jako ostatní, jinak to není fér. Kromě toho lidi co počkají na druhou řadu, napomáhají tomu, že žádná další řada nepřijde. Musíš se na to podívat hned a protrpět si to, všechno ostatní by bylo švindlování ..

Takže milí čtenáři Osamělého srdce, trpím poctivě se všemi, co netrpělivě čekají na vydání druhého dílu.

06.06.2023 5 z 5

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

(SPOILER) .. Tehdy jsem si uvědomil, že i já jsem jí pomohl, vnesl jsem jí do života radikální změnu... a byla to moje vina ..

Jsem nadšená, že jsem mohla strávit několik večerů s knihou Moje vina :-)

Kniha byla velmi čtivá. Se zájmem jsem se těšila na každou stránku. Nick i Noah jsou mi velmi sympatičtí, avšak od druhé třetiny knihy mne Noah trošku štvala s tím, jak moc byla nerozhodná.

Hodně mě bavilo to jiskření, které mezi nimi probíhalo. Od části, kdy Nick Noah přivezl domů (potom co ji zavřeli do skříně), se až moc opakovaly už né tak žhavé líbačky.

Také nevím, jestli to je jen můj problém, ale některé věty jsou tak předlouhé a moc nedávající smysl, že jsem je musela číst ještě jednou. Příklad: ,, A já byl také šťastný, že jsem po tolika letech, kdy jsem žádné ženě nevěřil, našel jednu sice dost komplikovanou, ale tak nádherně dokonalou holku, že mi dokázala vrátit důvěru v lásku, o kterou mě připravili v tak mladé věku.,,

I přes tyto maličkosti, mě kniha hodně bavila. Nemůžu se dočkat dalšího dílu. Už teď mi havně Nick trošku chybí :-)

22.02.2023 5 z 5

Body Book Body Book Cameron Diaz

.. Vaše tělo je ta nejcennější věc , kterou máte ..

Cameron děkuji ti za nádhernou a inspirující knihu, ve které je vše naprosto super seřazeno a napsáno. Jsem nadšená a vždy se k ní budu ráda vracet nejen pro rady. Pochopila jsem mnoho věcí a jsou pro mne velmi cenné. Jediné vytknutí, za které ale spisovatelka nemůže, je katastrofální překlad knihy. Některé věty absolutně nedávají smysl.

26.04.2016 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

.. Kristjan vstal a zvedl svou sklenici: ,,Na tebe, Lucy Brynsdóttir,, a všichni jeho slova zopakovali, což Lucy dojalo ..

3x hurá, že od Kavárny v Kodani jsem opět navštívila nádhernou zemi aniž bych se musela zvednout z postele. Zase jsem zapojila vyhledávač, abych si některá místa vyhledala. Měla jsem chuť tam ihned letět a vidět vše na vlastní oči.

Každopádně tím má pozitivita končí. Beru zpět, že J. C. zařazuji mezi mé oblíbené autorky. Bohužel, po čtvrté knize už nemám chuť číst další. Chybí mi něco víc. Příběhy jsou tak jednoduché a oddychové, jak se již píše v komentářích pod mým, že už na to nemám nervy. Potřebuji víc a to mi ani Hotýlek na Islandu nedal.

26.10.2023 3 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

..To zní jako dobrý plán ..

Hlavní postavy super. Vedlejší postavy už mi byly sympatičtější méně, hlavně Bella. Musím také srovnat s příběhem Kavárny v Kodani. Brooklyn už mě neuchvátil, tak jako Kodaň. Nebylo to tak hezky popsané a chybělo tomu to kouzlo místa. Samozřejmě to bude i tím, že Amerika není zrovna jedna z mých oblíbených zemí a ani po přečtení se to nezmění. Je tu ale přece jen jedna věc, kterou jsem projela googlem. Svatební dort se stříbrnými kuličkami, to byla povinnost. Závěrečná kapitola mě hezky pohladila po duši. Ta se mi moc líbila a skvěle to celé zakončila.

Čtivý romantický příběh, který mě opět bavil. Líbí se mi, jak Julie Caplin píše, takže jsem si zase příjemně početla.

20.07.2023 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

.. Ano, šéfe ..

Sprostá mluva hlavních hrdinů byla překvapivě tak nějak přirozená. Dokonce si myslím, že to dělalo celou četbu o mnoho zajímavější. Zbytečně vyhrocený konec si mohla autorka odpustit.

Oddychová kniha plná sexu, která dá, co slibuje.

13.07.2023 3 z 5