Body Book

Body Book není příručka, která by ženám předepisovala, co mají splnit za týden, za třicet dní či za rok. Je to kniha, která předpokládá dlouhodobou, nejlépe trvalou, změnu celého životního stylu. Je to rádce, s jehož pomocí můžete prožít dlouhý, šťastný a hlavně zdravý život. Cameron Diaz je dlouhá léta inspirací pro miliony žen po celém světě. Tato sportovně založená, mimořádně úspěšná filmová hvězda však sama přiznává, že o zdravý životní styl nedbala vždycky. Na samém začátku své kariéry se naopak stravovala a žila nezdravě, což se negativně odráželo jak na stavu její pleti, tak na tělesné kondici. „Jestli je člověk to, co jí,“ říká Cameron, „tak jsem byla burrito s extra porcí sýra a omáčky. Bez cibule.“ Když si ale sama na vlastní kůži, doslova a do písmene, ověřila, jak je výživa bezprostředně provázaná se zdravím, nikdy na tuto lekci nezapomněla. Od té doby se péčí o tělo a ducha zabývá velmi intenzivně a v této knize se s vámi chce podělit o rady, které získala od těch nejlepších odborníků, a tipy, které pramení z její osobní zkušenosti. V úvodu knihy se Cameron věnuje výživě a vysvětluje, proč není třeba bát se hladu – ženy by se naopak měly naučit naslouchat svým přirozeným instinktům a dodávat svému tělu zdravou, nutričně bohatou a vyváženou stravu. Se správným jídelníčkem úzce souvisí i potřeba pravidelného tělesného pohybu. Mnohé ženy však pohybovou aktivitu považují pouze za prostředek ke snížení váhy či zpevnění postavy, a neuvědomují si, že pokud chceme být psychicky a mentálně zdraví, musíme se hýbat. A navíc je pohyb osvědčenou prevencí celé řady vážných onemocnění. Důležité je vybrat si tu nejvhodnější sportovní aktivitu a docílit toho, aby se člověk díky sportování cítil (a vypadal) co nejlépe. Chcete-li mít zdravé a krásné tělo, musíte se v první řadě dozvědět spoustu užitečných informací o tom, jak vůbec lidský organismus funguje a co k tomu potřebuje, a poté všechny tyto znalosti úspěšně převést do každodenního života – musíte proměnit teorii v praxi. A velkým povzbuzením pro vás bude to, že i Cameron kdysi trápila špatná pleť, nehezká postava a prachmizerná kondice. V její knize najdete všechno, co musíte vědět, aby vaše cesta za krásnou postavou a spokojeným duchem byla úspěšná. Vzhůru k lepším a hezčím zítřkům!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/222141/body-book-222141.jpg 3.7124
Literatura naučná, Zdraví
Vydáno:, Jota

The Body Book (2014)

Kniha Body Book

MaggieR

Pekná knižka na povzbudenie do zdravého životného štýlu.

Eldaren

Kniha v podstatě nepřináší žádnou novou informaci (minimálně pro nás z Evropy :)). Přesto je v ní užitečný souhrn pouček, jak se stravovat a žít zdravě.

Elčokča
28.11.2018

Jsou to vesměs rady, které známe nebo si je dokážeme logicky odvodit, ale jsou hezky přehledně a pohromadě na jednom místě. Je fajn si je znovu připomenout.

Denčaa
27.11.2018

Cenné rady a zkušenosti, které jsou zde sepsány, opravdu mohou člověku pomoct. Dozvěděla jsem se spoustu nových věcí a člověk se opravdu zamyslí nad tím, jak se stravuje, co jí a jak se hýbe. Knihu bych brala spíš pro takové začátečníky zdravého životního stylu. Je zde všechno popsáno od píky. Avšak svou hloubku to rozhodně má. Hvězdičku strhávám za opakující se pasáže, hlavně ve třetí kapitole.

SuperMum
11.05.2018

Kniha od známé herečky, která se zabývá třemi oblastmi: výživa, fitness a mysl. Pěkně a kvalitně zpracováno.

Pitbullka
01.03.2018odpad!

Za me nuda a ztrata casu. Opravdu nezazivne napsane, s tou tematikou je spousta jinych knih, ktere budou vetsim prinosem.

KateTheBlogger
20.02.2018

Tahle knížka mne opravdu donutila vstát z gauče a pořádně si dát do těla :-) Cvičení, zdravou stravu a zdravý životní cíl nepraktikujeme kvůli tomu aby nám ostatní záviděli naše krásná těla, ani kvůli "cool" fotkám na instagram, ale kvůli nám samotným. Cameron udává příklady z vlastního života a přidává i různé triky a tipy jak dělat pro své tělo to nejlepší. Knížku jsem četla již dvakrát a myslím, že rozhodně ne naposledy!

irena0595
09.01.2018

Kniha byla spíše pro úplné neznalce zdravého životního stylu. Nebyla špatná, ale mě osobně nic nového nepřinesla. Bylo v ní, že se máme hýbat, myslet pozitivně a jíst kvalitní nerafinované produkty, a proč. Vlastně nic, co by člověk nevěděl. Za mě teda trochu předražená kniha, hodící se spíše pro úplné začátečníky, co poprvé slyší o zdravém životním stylu.

Autoři knihy

Cameron Diaz