Johny_H. Johny_H. komentáře u knih

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Mohu upřímně říci, že ač jsem původně čekal od této knihy něco jiného. Myšleno třeba něco na způsob filmu Plán útěku tak i přesto jsem si knihu opravdu užil a těším se až přeloží další díl z této série.

05.04.2021 5 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Musím uznat, že tato kniha mě dostala. Ze začátku sice nic moc, ale jak mile se to rozjede tak je to skutečně paráda. Je sice pravdou, že ač mi mnohá brutalita v knihách nevadí zde jsem i já měl co dělat abych to vydržel a nejhorší na tom je, že ty brutální části tam ve výsledku nemusely být (narážím na pacienta se kterým náš hlavní hrdina stráví první noc a jeho vypravování o svém otci). Po skončení brutálního začátku a mírně chaotického začátku si knihu opravdu většina lidí užije. Konec byť do jisté míry tušen stejně překvapí. Docela pochybuji, že se najde někdo kdo odhalí úplně vše tak jak to má být. Já přišel pouze na jednu věc. Zkrátka opravdu povedené, ale na další knihu od tohoto autora nejspíše nemám žaludek.

29.03.2021 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Tak první knížka od této autorky. Zakoupena pro knižní výzvu nová kniha. Musím upřímně říci, že jsem se trochu bál do ní pustit jelikož jsem tak nějak předpokládal, že tato kniha bude o partičce hledající holku v lese a budou mít problémy kvůli hromadě nezodpovědných a hloupých rozhodnutí. K mému překvapení jsem se mýlil a díky tomu jsem si tuto knihu opravdu užil. Postavy jsou moc pěkně napsané jednají s rozmyslem což je u hororu vítaná změna a přesto jsou po krk ve sra… (nevím jak to napsat jinak). Jednoduše řečeno pokud máte rádi nervy drásající thriller s mírně hororovou atmosférou toto si užijete.

24.03.2021 5 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Ok tak tento knižní počin vřele doporučuji. Mě osobně to sedlo. Pokud hledáte opravdu dobré Thrillery toto je něco pro vás.

18.03.2021 5 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Tak u Jurského Parku lze nalézt spoustu zajímavých myšlenek. Stejně jako vad na kráse. Jednu asi nejpodstatnější jsou dvě postavy, které začínají stejným písmenem a to G. bylo pro mě opravdu složité tyto postavy rozlišovat zvláště ve chvíli, kdy se tyto jména začali skloňovat. Dále mohu zde vypíchnout krásný začátek, konec i část prostředku knížky, jež jsou přehledné a opravdu poutavě napsané, ale vyznat se v opravdovém přežívající části, která má tak cca 100 stránek není vůbec jednoduché a spíše bych osobně pro lepší orientaci dal více pohledů na daný problém ne na přeskáču, ale postupně pěkně po skupinkách. Přemýšlel jsem, zda neubrat 1 hvězdu za tyto pro mě nedostatky, ale z nostalgie ponechávám a dávám 5/5. Jinak stejně jak knížka tak i film je za mě rozhodně lepší druhý díl.

15.03.2021 5 z 5

Smrtící pronásledování Smrtící pronásledování Brian Harper

Na můj vkus mírně popisné, ale jinak naprostá paráda.

06.03.2021 4 z 5

Odměna z pekla Odměna z pekla Joe R. Lansdale

Dokázal bych si představit tento příběh o něco propracovanější. Na druhou stranu řežba je pořádná a o to v této knize nejspíše jde. Na oddych je tato kniha opravdu faj.

28.02.2021 3 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Tak pořád na pět hvězd. Jen mi zde chybí to co bylo u prvních dílů. Takové ty malá vodítka k vrahovy zde prakticky nenajdete. Na druhou stranu u první i u druhý knížky jsem odhalil vraha, ale ne motiv a zde to bylo naopak.

26.02.2021 5 z 5

Opět moc pěkný počin. Jediné co můžu vytknout je poněkud složitější začátek. Prvních 60 stran mírně nepřehledných.

20.02.2021 4 z 5

Maminko, nezpívej Maminko, nezpívej Jana Makovcová

No možná je to nespravedlivé, ale vzhledem k tomu, že jednotlivé kapitoly jsou časově na přeskáčku a paní v kapitole o něčem uvažuje nebo položí otázku a nikdy už ji nezodpoví nemohu jinak. Není to můj vkus číst nahodile zapsané myšlenky nějaké paní o jejím životě. Připadá mi to jako číst něčí deník. Pro mě je tato kniha velké ne.

14.02.2021 odpad!

Pronásledovaná Pronásledovaná Jennifer Hillier

Tak musím uznat, že tady ta autorka je opravdu právem má oblíbená. Nerad musím strhnout jednu hvězdičku za ne příliš sympatickou alespoň pro mě hlavní postavu a děj který nabírá pořádné akce až na straně 150 což u této autorky nebývá zvykem.

07.02.2021 4 z 5

Matky to chtěj taky Matky to chtěj taky Irena Obermannová

Přihlédnu-li k audioknize a tím pádem krásnému hlasu paní Hybnerové musím dát plný počet. Musím ovšem uznat, že si nejsem jist zda bych knihu bez předchozího poslechu zvládl přečíst.

01.02.2021 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Tak o malinko mi to sedlo méně než první díl, ale stále krásných 5/5 si to zaslouží. Autor si dává opravdu záležet a doufám, že tato série jen tak neskončí. Mám doma zatím všechny díly a dávkuji pomalinku, abych mohl každý díl co nejlépe vychutnat.

31.01.2021 5 z 5

Gump & Co. Gump & Co. Winston Groom

Tak druhý díl je alespoň podle mě mnohem zajímavější nežli první. Gumpovo dobrodružství ve kterých chybí pár absurdit jako u první knížky. Tím pádem získává o jednu hvězdičku na víc

25.01.2021

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Kniha je úplně jiná než film. Knižní Forrest a filmový jsou stejné akorát jménem a inteligencí. Zažívají podobné dobrodružství, ale přitom tak odlišná. 1 hvězdu strhávám za postavu orangutana, která mě osobně přišla moc přehnaná. Jinak jsem si knihu užil.

24.01.2021

Rodinné povídky Rodinné povídky * antologie

Musím říci, že dvě povídky byly opravdu zajímavé a stály za přečtení konkrétně od M.U. a od P.D. Na stranu druhou dvě povídky jsem ani nedočetl. Zbytek něco mezi průměrem až pod průměrem. Celkové hodnocení tedy 2/5 a jsem opravdu zbytečně hodný. Kniha zakoupená za pár korun jelikož jsem si nechával dělat kartu do knihkupectví a tři knihy vyšli na 180 Kč. Dvě z nich byli dárek tuto jsem si přihodil pro sebe. Dlouho odkládaná a nakonec přečtená v rámci čtenářské výzvy kniha kterou někomu darujete po dočtení. Věřím i přes své zklamání, že mamka tuto knihu ocení v letní čas u vody na dovolené.

19.01.2021 2 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

(SPOILER) Velmi divná kniha. Pořád nevím co si o ní myslet autorka o jedné postavě která je hodná ( dle rodičů hlavní postavy) napíše slovy hlavní postavy netušily jak se mýlí. Jeden by předpokládal kdoví co ta postava provede, ale ve skutečnosti ta postava neudělá za celou knihu nic zlého. Jinak autorka zbytečně prozrazuje děj a dvě dějové linky minulost přítomnost také nepomáhají. Nejhorší ovšem je konec kde se dozvíme, že nejzajímavější věc na knize nemá nic společného s vraždou a je to jen doplněk malého kluka. Za mě raději nečíst

18.01.2021 2 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

Tak pár slov. Po přečtení knihy Dracula jsem byl fascinován úžasným dílem. Pár let poté jsem natrefil na knihu Drákula Nesmrtelný a znovu jsem byl unešený. Bál jsem se jak může na svého předka navázat a povedlo se. Je tedy jasné, že o tuto knihu jsem nemohl přijít a musím upřímně říci bál jsem se do ní pustit s obav, že už to nebude ono. No v životě jsem se mýlil ale ne takhle moc toto je zkrátka skvost a doufám, že autor začíná pracovat na něčem podobném. Moc rád si od něj přečtu absolutně co koly.

10.01.2021 5 z 5

Říše Říše Roman Bureš

Tak toto mě bavilo. Mé první setkání s autorem a opravdu povedené.

06.01.2021 5 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Naprostá dokonalost která mě sedla jako ušitá na mírů. Sice z přebalu knihy jste schopní poznat kdo je vrah pokud máte nějaké zkušenosti z knížek či filmů a autorka vám to sdělí co nejdříve sama, ale na konec i přesto je tato kniha napínavá a zajímavá. Pohled ze strany vyšetřovatel a ze strany vraha je opravdu zážitek.

06.01.2021 5 z 5