Poutník z Mohameda - Alláhův hněv

Bože, ochraňuj nás před těmi, kdo v tebe věří! Vítejte ve světě Františka Kotlety, kde mír mezi křesťanskými a muslimskými planetami je křehký jako srdce nezletilé alcorské prostitutky. Vesmír, ve kterém se lidé uchýlili k fanatickému vyznávání největších náboženství, nabízí spoustu skvělých obchodních příležitostí. Zvlášť když se živíte pašováním zakázaného alkoholu a pornografie. A Daniel Kalandra je v tom zatraceně dobrý. Možná až moc, protože když se sbírají šiky k nové válce, chtějí ho mít vlivní lidé na své straně. A ne neberou jako odpověď....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407356/big_poutnik-z-mohameda-allahuv-hnev-k5C-407356.jpg 4.4302

Kniha Poutník z Mohameda - Alláhův hněv

Terva
17. listopadu

„Pokud jde o zbraně,
tak těch máme víc
než porna.
A porna máme opravdu hodně.“
(Poutník z Mohameda)

Jsem rád, že v roce 2018 pan mistr Kotleta vyslyšel mé přání a ze dvou knih Leoše Kyši udělal jednu knihu Františka Kotlety. Naprosto úžasný počin, který však svým obsahem překonal mnohé knihy novější, které již napsal pod pseudo F.K. Ano, řekněme si pravdu, že Poutník z Mohameda a Alláhův hněv jsou rozhodně lepší příběhy než například Lovci (samostatný román - 2015) a nebo Vlci (spin-off k Bratrstvu krve – 2015). A já si s potěšením tyto dva příběhy opět znova přečetl. Tedy myslím Poutníka z Mohameda a Alláhův hněv.

Citát: Není nic tak posrané, aby to nemohlo ještě víc smrdět. (Alláhův hněv)

Tak trochu jsem čekal, že pan spisovatel do této dvojknihy vloží alespoň nějakou malou povídku. Daniel Kalandra by si to zasloužil. Jako bonus by to bylo pro čtenáře přijatelnější, než když si vlastně kupuje příběhy, které už jednou zakoupil a zákonitě i četl. Ne, dalšího příběhu Daniela Kalandry se už asi nedočkáme. Což pan Kotleta v předmluvě, u této knihy, sám napíše a potvrdí. Musí tak doufat, že knihu si zakoupí čtenáři jak ti, co už četli, tak i ti, kteří netušili, že Leoš Kyša je vlastně pseudonym pro Františka Kotletu.

POUTNÍK Z MOHAMEDA:
Strhující a dramatické akční sci-fi, kde nechybí plno mrtvol, trocha lásky a rodinné pohody. Tedy pokud se všechno neposere a nedonutí hlavního hrdinu Daniela Kalandru jednat. To pak jde přes mrtvoly a nezná Mohameda. Pravda je, že mi tady chyběl nějaký ten humor, toho je jako šafránu, ale na druhou stranu, tohle je prostě bomba. Syrové, surové a odvážné.

Malá ochutnávka:
Neboj se, řekl jsem Šadii, pohladil ji po vlasech a vlepil jednu rychlou pusu za ucho.
Provedeme plán bé, vysvětlil jsem.
A jaký je plán bé?
Nejdřív si odskočím a pak ho vymyslím, slibuji, zašeptal jsem jí do ucha.

ALLÁHŮV HNĚV:
Víte, když jsem tohle četl podruhé, došlo mi, že tento příběh Daniela Kalandry není zas tak poctivě napsaný. Je to moc rychlé, bez nějakých dramatických zvratů, kdy příběh prostě plyne, tam kam má a divák jen čeká, kdy se to posere. Ovšem loď Alláhův hněv a její funkce s černou dírou je fakt geniální myšlenka. Konec příběhu se nese spíš v rytmu pomalém, klidném a více politickém. Že by strach z Alláhova hněvu?

Malá ochutnávka:
Každým okamžikem může znovu začít válka a my musíme nutně vědět všechno o projektu Alláhův hněv. Váš otec je pro nás důležitý, stejně jako pro budoucnost kohokoliv mimo Muslimskou federaci. Chceme, aby byl spokojený a pomohl nám, přešel jsem do konejšivého hlasu.
Rusům se nedá věřit, prohlásila zarputile Číňanka, jako by ani neposlouchala, co jsem říkal.

SimaX

Jednohubka (nebo dvouhubka?!) na dovolenou. Rychlé a jednoduché čtení, neloudající se děj, prostě klasika od Kotlety. Jediné co mi tak nějak vadilo, byl závěr. V obou případech se kniha na xy stranách připravuje na epické finále, které je nakonec popsané na pár stránkách. Tak jako jsi si u knihy odpočal a vystavila mi přesně na dovolenou.

gaidzin

Kotletu nečteme kvůli propracované psychologii postav nebo dokonalé práci s jazykem při popisu přírodních scenérií. Čekáme akčního hrdinu, který s úsměvem na rtech likviduje cokoliv, jeho vysoké vojenské boty se brodí ve střevech umírajících nepřátel, každý dialog zakončí vtipnou hláškou a do postele mu samy padají ty nejvíc vostrý a sexy holky z celé knihy.
Poutník z Mohameda/Alláhův hněv jsou přepsané prvotiny, vydané ještě před pseudonymem Kotleta. A je to trochu znát. Daniel Kalandra je nejcivilnější z kotletovských hrdinů, Není upír, nemá sex s medúzoidní praslovanskou polobohyní, nemá vylepšené tělo (moc). Je takový skoro normální, dokonce má i výčitky svědomí při zabíjení nepřátelských vojáků. Méně vyhřezlých vnitřností, sex pouze v náznacích, méně hlášek, ale i tak knížka (2v1) baví.

slawa.cap

Poslouchal jsem jako audioknihu.
Prakticky první Kotletova kniha ještě před tím než se stal Kotletou. Možná není tak vypsaný jako v pozdějších knihách a možná jsou tu klidnější pasáže než v Hustých nářezech. Možná je to všechno jenom tím že zbytek jeho tvorby už mám za sebou. A možná je to vlastně přesně to co jsem čekal není tu nic co bych mohl vytknout.
Možná už tady se začaly rodit myšlenky na Legii.
Cítím tady silnou inspiraci pro jiné autory, třeba Tři kapitáni se tu inspirovali asi nemálo. A stejně tak jsem viděl jak se autor inspiroval Kulhánkem.
Pokud je toto ve stavu prvního vydání, tak je to excelentní prvotina. Pokud ne, i tak je to výborné. Jen ten konec byl moc uspěchaný.
Časem si asi budu muset přečíst i verzi o Kyšy a trochu je porovnat.

Janadvorackova

Vždyť tyhle příběhy by dokázaly překrásně a definitivně sjednotit všechny národy -:))).
Mají sympatické hrdiny, srozumitelnou zápletku, spoustu výborných hlášek. A Daniel je prostě... čumáček -:))).

lucakuca

Nádherná dospělácká pohádka, kde pašeráci s pornem vítězí nad Alláhovým hněvem. :-)
Střílečky, mordičky a masakrčky, skákání z planetky na planetku a samozřejmě piráti, otroci, cikáni - čestnost, zlotřilost a láska. To chceš číst! :-)

Meda77

Akční volné pokračování prvního dílu. Trošku uspěchaný konec, ale jinak standardní kvalita v žánru beletrie. Pro zábavu a napětí bez zbytečného hloubání super oddechovka. Standardní 4starsy.

kachnat

Splnila víc než očekávání... Nesmrtelný Daniel Kalandra a jeho výborné plány..... Které prostě nemohou vyjít :-D Hodně mě bavila.