Poutník z Mohameda - Alláhův hněv

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Bože, ochraňuj nás před těmi, kdo v tebe věří! Vítejte ve světě Františka Kotlety, kde mír mezi křesťanskými a muslimskými planetami je křehký jako srdce nezletilé alcorské prostitutky. Vesmír, ve kterém se lidé uchýlili k fanatickému vyznávání největších náboženství, nabízí spoustu skvělých obchodních příležitostí. Zvlášť když se živíte pašováním zakázaného alkoholu a pornografie. A Daniel Kalandra je v tom zatraceně dobrý. Možná až moc, protože když se sbírají šiky k nové válce, chtějí ho mít vlivní lidé na své straně. A ne neberou jako odpověď....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407356/poutnik-z-mohameda-allahuv-hnev-k5C-407356.jpg 4.4149

Daniel Kalandra

Literatura česká, Sci-fi, Fantasy
Vydáno, Epocha (ČR)

Kniha Poutník z Mohameda - Alláhův hněv

buster21

Nenapada ma nic erudovane, ako toto dielo okomentovat. Snad len - PECKA .. citalo sa to snad uplne samo a ked to skoncilo, normalne ma pochytila melancholia, ze to skoncilo (:

fifoj8786

Opravdu velice příjemné a nečekané překvapení. Co se týče Kotletova portfolia, zbývá mi už pouze pár titulů ke kompletnímu načtení. I z tohoto důvodu jsem byl po přečtení předmluvy, kde se zpětně autor logicky a rozumně distancoval od politiky a uvedl knihu do kontextu začátků své tvorby, lehce skeptický a neočekával žádnej randál. Toto předčasné podcenění mizelo čím dál tím rychleji během toho, jak jsem knihou postupoval. Děj plyne příjemně, změny v prostředí nejsou agresivní, gradace střídají přiměřeně dlouhé cooldowny - prostě to, co člověk od literatury tohoto typu očekává. Pro Kotletu a autory tohoto ražení typické barvité popisy zde nejsou tak frekventované, což působí překvapivě příjemně. Jediné, co mě na Kotletově tvorbě dlouhodobě spíše mrzí, než mi vadí, jsou konce, které jsou podle mého (zdůrazňuji) subjektivního názoru moc unáhlené, nedotažené či nedostatečné rozvinuté.

Těší mě, že mé očekávání bylo násobně predčeno a že se autorova starší tvorba kvalitativně příliš neodlišuje od tvorby novější a vyzrálejší.

Hudis

S čistým svědomím řeknu, že tato kniha je lepší, než novější série. Nebylo to až tak vtipné, ale akce střídala akci a perfektně se kniha četla. A ani mi nechutnaly popisy sexuálních orgií a označení míst, kam všude dopadají odstřelené nebo usekané části těl. Škoda, že zatím není pokračování. Bral bych všemi deseti.

tlllk

Je cítiť že to patrí k jeho skoršej tvorbe, drzé a neotesané, chýba tomu vtip neskorších sérií, ale ako audiokniha na 1450 km ceste autom to celkom ušlo.

orson

Tohle můžu, tohle se mi fakt líbilo. Doufám, že to bude mít časem i nějaké pokračování.

PETERYY

Moje druhá Kotleta a vlastně jsou to kotlety 2 a 3. Určitě budu hodnotit celé dílo dohromady. Matička země už není země zaslíbená a už vůbec ne nam bezvěrcům. Škoda, že se autor ještě více nepustil do fantazirovani na tomto tenkém ledě. Chtěl jsem vědět víc jak to vlastně vsechno v tomhle světě funguje, toho jsme dostali docela málo, ale zase na druhou stranu to málo funguje na 100% a je promyšlené. Stejně se dívám i návštěvu dalšího světa, do kterého jsme nakoukli klíčovou dírkou. Bavil jsem se moc dialogy s panem Bláhou a útěkem ze zajetí...4*

rimoraJ

Asi nejslabší Kotletovo „dílo“. Jde to poslouchat ale je to nějak bez energie a náboje. Ve srovnaní se Spadem nebo sérii Nářez je to o několika úrovní níže. Nechápu také proč je to ve vesmíru a tváří se jako SciFi, kdy potenciál tohoto žánru je vůbec nevyužity. Sice máme vesmírné lodě a budoucnost ale klidně tuto historii by šlo představit i bez těch vesmírných kulis.

OldaB

Kotletovská klasika, která je občas syrovější a moc vysvětlující. Myšlenka zajímavá a vermírné podhoubí také příjemné. Tohle mě bavilo.

Projekt Kronos
Projekt Kronos