Poutník z Mohameda - Alláhův hněv

Bože, ochraňuj nás před těmi, kdo v tebe věří! Vítejte ve světě Františka Kotlety, kde mír mezi křesťanskými a muslimskými planetami je křehký jako srdce nezletilé alcorské prostitutky. Vesmír, ve kterém se lidé uchýlili k fanatickému vyznávání největších náboženství, nabízí spoustu skvělých obchodních příležitostí. Zvlášť když se živíte pašováním zakázaného alkoholu a pornografie. A Daniel Kalandra je v tom zatraceně dobrý. Možná až moc, protože když se sbírají šiky k nové válce, chtějí ho mít vlivní lidé na své straně. A ne neberou jako odpověď....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407356/big_poutnik-z-mohameda-allahuv-hnev-k5C-407356.jpg 4.4228

Kniha Poutník z Mohameda - Alláhův hněv

mr.Zdenek

Kniha mne nezklamala, přes svou délku, jsou to vlastně 2 knihy v 1. knize, si udržovala spád, napětí. Výhodou je nesmrtelný hrdina, který se vším vymrdá. Byl jsem dost zvědavý, jak se autor vypořádá s náboženstvím. Vypořádal se poněkud nekorektně, doufám, že na něj mohamedáni nevyhlásí fatvu.

Radesan

Zajímavé počtení, které mne udrželo až do konce. Pár zajímavých postav a hlavně skvělý pocit z toho, že hlavní postava taky není žádný svatoušek. Líbil se mi ten pocit "chci vědět jak to skončí", který mne motivoval k dočtení. Za mne příjemné zpracování nábožeského konfliktu.

nycol

(+ SPOILER) Přečetla jsem téměř vše, co Kotleta napsal. Úplně nej je pro mě Perunova krev, na nejnižší příčce jsou detektivky.
Tuhle knihu jsem si koupila loni v létě a pořád jsem jí odkládala. Prezentovaná samotným autorem, jakže nic moc nic a mělo to být jinak, do kabelky se nevešla, dovolená byla krátká, tak tu prostě ležela a čekala.
A výsledek? Přečteno za 3 dny po večerech, nemohla jsem jí odložit. Bylo jasný, že to dobře dopadne, tedy pro Kalandra, pro bambilion mrtvých už ne, no :).
Myšlenka muslimské Evropy a potažmo celé planety mě vyděsila, objev "vycucávačky" planet je dobrý nápad, křižáci jako obhájci křesťanství taky do děje krásně zapadli.
U mě dobrý, jakože hodně dobrý. Navíc jsem od knihy ani takový zážitek neočekávala, takže ne dobrý, ale výborný!!

Rita55

Bohužel, je to jedna z knih, u kterých si nejsem schopná vytvořit s postavami žádný vztah a v podstatě je mi jedno, co s nimi bude... Beru, že je to autorova prvotina, ale ke čtení něčeho dalšího by mne úplně nenalákala. Podle komentářů ovšem soudím, že se pan Kyša/Kotleta vypracoval, tak třeba tomu dám ještě šanci :-)

Corwin07

Příšerně klišovité. Dozvíte se například, že Židi jsou na peníze a mají velké nosy, Rusové přiliš pijou, Čěši jsou správní kabrňáci a podobné perly (Že jste to nevědli? Tak teď už to víte...). Kdyby kniha byla delší, asi bychom se dozvěděli, že den má 24 hodin a týden 7 dnů...

lachtan77

V komentech pod sebou jsem si přečetl, že Kalandra je jako James Bond. Okamžitě jsem si tohle přirovnání představil :)) Místo Bond girl má cikánku, místo hlášky protřepat nemíchat jen "naval vodku vole" Za mě Kotleta opět nezklamal. Stejně to se svojí představivostí trefil. Za chvilku bude rozložení sil po světě stejný jako v Klandrově vesmíru :) ....... I když to vlastně není moc k smíchu

iskovsky

Kedysi som videl nejaký film chobotnica versus niečo... neviem už presne o čom to bolo, ale pamätám sa, ako som sa cítil po jeho zhliadnutí... a keď som dočítal toto, tak sa to deja vu dostavilo opäť... :)

tygřík2

Pan autor si v předmluvě sype popel na hlavu, že by dnes leccos v příběhu napsal jinak. No, možná toho "naštěstí" je tam nadbytek, ale na druhou stranu, i to je jeden z půvabů tohoto žánru - hrdina má z pekla štěstí. Dobré nápady, akce, vtipné a vynalézavé hlášky, co víc si přát? Snad jen to, aby se tahle tuze strašidelná vize budoucna nestala skutečností...
Á propos - blahopřeji kolegovi Tervovi ke slávě - jedna vtipná myšlenka z jeho recenze jest zde citována v reklamě na další Kotletův opus:-)