Johny_H. Johny_H. komentáře u knih

Určitě lepší nežli film. Ale ne lepší nežli Pán prstenů. Ano první díl Pána prstenů je sice z mého pohledu slabší, ale druhé dva díly to zvednou o dost více. Nic méně je to klasika která neurazí a každý kdo chce číst Pána prstenů by tímto měl začít.

Vánoční zpověď Vánoční zpověď Martin Goffa

Nádherná čtivá knížka. kdo má rád nahlédnutí do lidské mysli si tuto knihu opravdu užije.

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Ač se mi o něco více líbil předchozí díl musím uznat, že é srdce si tato kniha také získala a jsem rád, že ji vlastním. Přiznám se, že toto je první knížka u které jsem brečel. Ne kvůli dojemným či smutným scénám to by nebyla první, ale z důvodu mě naprosto nepochopitelného a to, že tuto knihu dočítám a je poslední s této série.

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Nejlepší knížka série alespoň za mě. Bál jsem se vykreslení bitev, které tak důvěrně zná každý milovník z filmu a musím říci, že naprosto zbytečně. Kniha předčila má očekávání.

Inferium Inferium Roman Bureš

Vykreslení pekla velice povedené musím, ale říci že místi nechutné až moc. Slabé žaludky si tuto knihu opravdu užijí. Postavy z řad SS se sice chovají v knize tak jak bych se nejspíše v jejich kůži zachoval já a čtení mě opravdu bavilo, akorát jsem se nemohl sžít s hlavní postavou a jeho úmysly a upřímně řečeno nemohl jsem se sní sžít na tolik, že jen typuji která postava je ta hlavní. Od autora který napsal Říši kde nádherně naráží na historické události z druhé světové jsem čekal více.

06.01.2021 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Narazil jsem na jeho sérii díky databázi knih. Vzhledem k tomu, že je to poměrně dost rozsáhlá série nechtělo se mi do toho pouštět. Když jsem, ale před vánoci byl v levné knize udeřila mě znova do očí a měli je komplet a tak jsem neodolal a zakoupil. Musím říci, že po přečtení prvního dílu vůbec nelituji. Jeto napínavé a autor vás nenechá oddechnout. Jenom mě trošičku děsí vzhledem k tomu jak zajímavá byla postava vraha a jeho způsob vraždění, že další kniha nemůže být zase tak nápaditá a zajímavá. Doufám, že se pletu.

04.01.2021 5 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Zkráceně z akce do akce a znova. Máte rádi filmy kde hlavní postava ustojí bez problémů ránu pěstí stejně jako výbuch granátu? Průstřel je pro něj to co pro nás píchnutí špendlíkem? Je vtipný a drsný (takovým tím opravdu mužským způsobem)? Pokud si řeknete ano budete nadšeni a vřele doporučuji. Má to ovšem pár logických chyb když se nad tím zamyslíte, ale k tomu ta knížka určená není. Film Univerzální voják také není určen k přemýšlení a toto je stejné. Vypněte mozek a nechte se unášet akcí a máte nádhernou knížku kterou i pomalí čtenáři zvládnou za dva dny. Já ji četl týden, ale neměl jsem vůbec čas. Využil jsem ji jako oddych mezi dvěma knížkami které jsou trošku náročnější a mohu říci, že na to byla geniální a nemohu jinak než max. hodnocení.

21.12.2020 5 z 5

Hladové hry Hladové hry Dan Simmons

(SPOILER) Zhruba do stránky 650 opravdu zajímavé a napínavé. Můžete promýšlet různé scénáře co se bude dít dál a poté to sklouzlo ke klasické otázce tak koho nechá autor na živu. Všichni víme jak to skončí. Zarážející pro mě bylo zjištění, že dějová linka končí 2 kapitoly před koncem knížky a zbytek je jen plkání o tom jak se jim to povedlo. Nakonec vás, ale autor dostane v závěrečné 79 kapitole. Musím říci, že pár postav skutečně byly bravurně vykreslené a promyšlené. Jen škoda za šachovou partii na konci možná kdybych hrál šachy užil bych si ji mnohem lépe.

14.12.2020 4 z 5

Pre teba, láska moja Pre teba, láska moja Peter Lipovský

Pokud máte rádi písničky Szidi Tobias tak vám toto sedne. Texty opravdu nádherné.

13.12.2020 5 z 5

Cyranův ostrov Cyranův ostrov Ivan Mládek

Pro příznivce seriálu doporučuji jen škoda, že je jen jeden díl.

13.12.2020 5 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Tak toto je opravdu velice složité. Odmyslíme-li několik mnoho jmen které se ani nedají zapamatovat pro rozlišení prvním písmenem a řeknete si Ok nějak to dočtu stačí, že vím kdo je Elf Trpaslík Člověk a tak dál. Dozvíte se, že Elf je možné říci několika způsoby které mají ještě pod druhy a ty se dají také více pojmenovat. Začátek je opravdu dobrý pak se začnete ztrácet v jménech poté v rasách a nakonec v ději i čase. Moc rád jsem si přečetl jak vznikly Elfové Trpaslíci a celá Arda to bylo zajímavé a krásné vysvětlení o původu těchto stvoření a celé země. Jednoduché a přitom geniální. Mám ale hodnotit i celé dílo tak nejen, že jsem v půlce knihy nevěděl co jsou ty Slimarilliony o kterých pořád někdo mluví já ani nevím kdo je vyrobil (myšleno rasa).Pohled z první osoby jako u ostatních knížek zde velice chybí. Po přečtení více jak půlky odloženo a pokus doposlouchat audio verzi dopadl hůře přibila my postava a musel jsem skončit . Ano kdybych pokaždé listoval k rodokmenům či do slovníku tak je vše v naprostém pořádku a pochopím o co jde. Ale tímto způsobem já opravdu nehodlám knihu číst a domnívám se, že nebudu sám.

25.11.2020 1 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Musím říci že za mě nejhorší z celé série počítám i Hobita. Nejde ani tak o popisnost dané knihy kterou jsem upřímně moc nezaznamenal, ale spíše jde o to, že je toho na první knihu trochu moc informací které ne vždy jdou dobře a na poprvé pochopit. Kdybych neviděl předtím filmy tuto knihu bych byl nucen odložit. Jinak pokračování je alespoň za mě tak 10krát lepší. Mé seřazení knih by bylo Dvě věže, Návrat krále, Hobit, Společenstvo prstenů. Pokud bych měl, ale zařadit i Silmarillion tak ten by byl úplně ve spod mého řazení. Jeli někdo nadšenec a bude ho bavit spíše knihu studovat nežli číst prosím za mě musím říci ne.

19.11.2020 5 z 5

Cyrano de Bergerac Cyrano de Bergerac Edmond Rostand

Sice je pravda, že tuto knihu jsem nedočetl, ale na divadle jsem viděl Cyrana třikrát a dvě Filmové verze. Proto hodnotím na základě předchozích zkušeností, ale divadelní hra je pro mě nečitelná a chaotická. Krása Cyrana je převážně ve verších kromě samozřejmě nádherného dech beroucího příběhu, ale čtení divadelní hry mi zkrátka nevyhovuje ani v nejmenším jelikož si člověk verše alespoň za mě tak nevychutná.

17.10.2020 5 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Jde o hůře čtenou knihu vzhledem k jejímu věku. Doporučuji spíše pro snazší pochopení poslech Audioknihy. I přesto je to má nejoblíbenější kniha a doporučuji naprosto všem. Možná zážitek přebije Cyrano kterého se také do dvou týdnů chystám číst. A i když jsem ho viděl na divadle 3 krát a nespočetněkrát jako film nepřikládám tomu moc šancí jelikož toto je opravdu knižní skvost a za mě by to mělo být povinné na škole jelikož ta hluboká myšlenka je skutečně něco. Právem patří mezi knihy které doporučuji a kdyby byla možnost dám jí vyšší hodnocení. Přes kostrbaté čtení které je způsobeno generačním rozdílem je tato kniha opravdu vynikající.

07.10.2020

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Bylo to mé první setkání s tímto autorem přečtu určitě celou sérii, ale upřímně mě u ní drží pouze jedna postava a to Gerhard. Proto tak nízké hodnocení. Nic méně tento žánr není určen pro všechny. Jinak kdyby to bylo jen hodnotit postavy tak Gerhard je 100%.

06.10.2020 2 z 5

Drákula Nesmrtelný Drákula Nesmrtelný Dacre Stoker

Překvapuje mě zdejší nízké hodnocení. Tato kniha navázala za mě naprosto dokonalím a nenásilným způsobem na klasiku. Dovyprávění některých hlušších míst či nedokončených na 100% je opravdu geniální.

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Tato kniha nejde hodnotit jinak nežli maximálním počtem hvězdiček. Komu jsem jí půjčil tak ten byl nadšen a přišel z otázkou zda ji může půjčit i dalším. Četlo ji celkem 11 lidí v mém okolí četně mě a všechny pobavila napříč věkem a to se stává málo které knížce.

Krchňa Nikolajevna Krchňa Nikolajevna Ivan Mládek

Nemohu si pomoci, ale tato kniha je asi jediná kterou se chystám do budoucna přečíst znovu. Nasmál jsem se jako nikdy před tím a vřele doporučuji všem co mají Mládkův humor rádi. Tato kniha jim sedne na 100%

Nestydaté pohádky Nestydaté pohádky Jitka Moody

Tak tato kniha u mě neměla takový úspěch, jak jsem čekal. Prvních pár pohádek byly perfektní zpracování císařovo nové šaty či šípková Růženka mě dostaly. Také tam bylo pár slabších nic méně pořád dobrých, ale po pohádce která měla být předělávkou sůl nad zlato zdávám. Mé poměrně vysoké hodnocení přikládám pouze za dvě první pohádky a jen díky nim bych tuto knihu doporučil. Ovšem dostat se mi to do rukou ve 13 letech byl bych nadšený.

06.10.2020 3 z 5