Johny_H. Johny_H. komentáře u knih

Řetězová reakce Řetězová reakce František Kotleta (p)

Tak asi obsahem za mě osobně nejlepší díl. Nic méně je někdy zbytečně moc roztáhlý a hůře se v něm díky tomu orientuje. Nic méně u celé série a zvláště pak u této musím ocenit názvy kapitol, které autor opravdu dobře promyslel. Moc jsem si celou sérii užil a jak jinak nežli 5/5.

11.06.2021 5 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

No uvidíme podle posledního dílu. Jinak mohu zatím říci, že je tato série od Kotlety nejlepší.

06.06.2021 5 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Tak ten konec je teda zbytečně drsný, ale jinak naprostá paráda.

01.06.2021 5 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Tento autor mě upřímně vždy překvapí promyšleným světem i když to má být hlavně místi vtipná střílečka. Paráda jdu na další díl akorát škoda jedné postavy měl jsem jí rád.

28.05.2021 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Tak je to trochu jiná kniha. Z mého pohledu se tato kniha do této série moc nehodí. Nic méně i tak hodnotím plným počtem hvězd. Jinak asi druhá nejslabší ze série.

23.05.2021 5 z 5

Dobrodružství profesora Challengera Dobrodružství profesora Challengera Arthur Conan Doyle

Dvě povídky na jeden večer. Dobrá oddechovka nečekejte, ale nic světoborného. Dávám čtyři jen proto aby nebyla na stejné úrovni jako zemně mlhy. Pokud nemáte co číst či jedete někam pod stan doporučuji. Nic méně u mě osobně tato kniha půjde do knihovny a také tam zůstane.

17.05.2021 4 z 5

Země mlhy Země mlhy Arthur Conan Doyle

Tak tato kniha by mohla být poměrně zajímavá svým nápadem. Nevím možná je to generační problém mezi čtenářem a spisovatelem, ale za mě osobně rozvleklé příliš popisné a upřímně jsem měl pocit, že se autor zde snaží zjisti kolik postav je čtenář schopen pojmout a udržet o nich ještě přehled. No nevím kolik jich tam bylo celkem, ale rozhodně něco přes dvacet. To je trochu moc na příběh kde je popis seance pak popis seance a pak nebudete tomu věřit popíše autor další seanci. Když nepopisuje seanci kterých bylo zbytečně moc odskočí k postavě, která v příběhu není důležitá aby vznikla totálně zbytečná nic neříkající kapitola. Připadá mi velmi divné, že tuto knihu napsal ten samí autor jako Jedový pás který stojí za přečtení a je opravdu dobrý.

16.05.2021 3 z 5

Příliv smrti Příliv smrti Arthur Conan Doyle

Velmi milá knížečka plná úvah o smrti a zbytečnosti lidstva ve srovnání s celým vesmírem a celé to doprovází vkusný humor.

12.05.2021 5 z 5

Ztracený svět Ztracený svět Arthur Conan Doyle

Zcela upřímně nemohu hodnotit. Zkoušel jsem to přečíst, ale vzhledem k vlastněnému vydání a to konkrétně vydání 1991 jsem se dostal pouze na stranu 32 ze 150. Malé písmo nahuštěné co nejblíže k sobě aby nebylo možné knihu čísti nebo jen s obtížemi. Příběh jako takový se mi, ale velice zamlouval. Jelikož nemá čtečku a shánět jiné vydání se mi nechtělo pustil jsem si na internetu rozhlasovou hru a ta byla dobrá. Je pravda ač to nerad přiznávám, že film se mě osobně v tomto případě líbil více, ale mám připraven druhý díl profesorem Challengerem a u toho nevím co očekávat a uvidím o čem to přesně bude. Včera jsem nakouknul a písmo je jako u klasické knihy tak zde problém nebude snad se nenajde jinde.

11.05.2021

Tři mušketýři - díl druhý Tři mušketýři - díl druhý Alexandre Dumas, st.

Ač některé pasáže na můj vkus byly rozsáhlé tak scény s Milady jsou pro mně osobně nejlepší a musím dát 5/5 hvězd.

08.05.2021 5 z 5

Tři mušketýři - Díl první Tři mušketýři - Díl první Alexandre Dumas, st.

Zde není co dodávat zkrátka klasika která jen tak nezestárne.

03.05.2021 5 z 5

Mussolini a jeho podíl na mém zhroucení Mussolini a jeho podíl na mém zhroucení Spike Milligan

Kniha zakoupená pro mého Taťku. Řekl jsem si, že než mu ji předám také se do ní podívám. No musím říci hodnotit nebudu, ale styl psaní mě osobně nesedl. Je to i ve velikosti písma tak by to nebylo fér. Já osobně jsem musel tuto knihu odložit a dát jí do nedočtených vzhledem k tomu, že ač se drobet více orientuji v druhé světové válce než je obecný průměr tak označování jednotlivých strojů bylo na mě trochu moc. Autor píše buď nahodile v čase což nepředpokládám spíše jsem se já neorientoval ne jen v postavách kterých bylo více než jsem čekal, ale také v ději. Konec konců skončil jsem na 25 stránce. Mohu říci, že ač jsem nepochopil polovinu vtipů které se odvíjeli od jednotlivých postav tak kniha opravdu srší humorem na úrovni to ano. Pro mě osobně, ale autor píše úplně jiný žánr na který nejsem zvyklí. Je to škoda. Pokud budete chtít číst pomatujte alespoň za mě, že je dobré trochu se orientovat v hodnostech jelikož pak dopadnete jako já. Kniha si určitě najde svoje fanoušky a mého taťku to bude bavit a to byl záměr kvůli kterému jsem jí kupoval.

30.04.2021

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Tak po skvělém prvním dílu mírném poklesu u druhého ještě většího poklesu u třetího čtvrtý díl zatím vedl za mě jako nejlepší, ale tato kniha ho opět převálcovala. kdybych měl hodnotit díly tak ač jsou bezesporu všechny zatím na 5 hvězd tak od nejlepšího bych je seřadil asi takto Jeden za druhým, Sochař smrti, Dvojitý kříž, Popravčí a Noční lovec

28.04.2021 5 z 5

Doma u Hitlerů Doma u Hitlerů Arnošt Goldflam

Naprostá paráda. Knížka, která ubíhá sama. 50 stránek plné zábavy. Postavy neskutečně dobře vykresleny a moc jsem si to užil.

24.04.2021 5 z 5

Schovka Schovka Jack Ketchum (p)

No takto poradil bych autorovi tuto knihu zkrátit. Koupím si horo a ten začíná na straně 120 a ani odsaď to není ono. Velké zklamání.

23.04.2021 2 z 5

Agatha Raisinová a vražedná setba Agatha Raisinová a vražedná setba M. C. Beaton (p)

Všem se předem omlouvám za tento komentář: Kniha jak se říká a mnohokrát se to potvrdilo, je lepší nežli film. Jak je zde vidět, výjimka tvoří pravidlo. Tato kniha není, alespoň za mně lepší nežli seriál. Možná je to způsobeno, že seriál jsem viděl dříve nebo tím, že mně osobně oddechové knihy, u kterých se nemusí vůbec přemýšlet. A nic moc se tam neděje. Nikdy moc neseděli. Jo je to zábavná knížka na léto k vodě a rozhodně nehodlám tuto knihu nikterak shazovat. Konec konců dávám hodnocení 5/5, ale já osobně když budu chtít vypnout a od srdce se zasmát pustím si seriál, kde se mohu pokochat i krásným zevnějškem hlavní postavy.

19.04.2021 5 z 5

Dívka od vedle Dívka od vedle Jack Ketchum (p)

I když tuto knihu dávám do doporučovaných (Jelikož z mého pohledu se jedná o malé plus k pěti hvězdám a tudíž nejvyšší hodnocení) nemohu tuto knihu nikomu doporučit. Psané je to naprosto perfektně, ale díky tomu o čem tato kniha je vám bude opravdu nevolno. Pokud nechcete být na nervy a hádat se sám se sebou že tuto knihu dál číst už nemůžete a zase moc chcete protože vás zajímá konec nepouštějte se do ní i když to v jistém smyslu stojí opravdu zato.

17.04.2021 5 z 5

Prokletá kaple Prokletá kaple Robin Stejskal

Tak zde je názorně vidět, že myšlenka opravdu není vše, ať je jak koly geniální. Což se zde nekoná. Myšlenka typu vesnice či městečko s podivným obyvatelstvem, které má záhadné tajemství není nikterak originální. Napsané to není ani průměrně. Tuto knihu bych opravdu nedoporučoval vůbec nikomu a jsem smutný, že jsem si ji kopil protože ji budu mít nejspíše v knihovně (pokud se mu ji nepovede někomu udat, kdo by o ní měl z okolí zájem). Kdyby si dal někdo tu práci a zkrátil to do 50 stránkové povídky tak to může fungovat Takto je to stěží na 1 hvězdu a to jsem ještě zbytečně hodný. Čekáte-li horor tak věste, že jediný horor bude dočíst tuto knihu. To je opravdu vyčerpávající úkon.

13.04.2021 1 z 5

Mýtné Mýtné Cherie Priest

Abych byl úplně upřímný nevím jak toto dílo hodnotit. Autorka má skutečně dobré nápady a neuvěřitelnou představivost to ano. Na druhou stranu založí na nějakém tématu příběh a přidá do něj několik dalších samo osobě dobře nosných témat, které tak nějak přehlušují hlavní myšlenku a co je skutečně neuvěřitelné nejsou nikterak vysvětlena. Bere se to jako fakt a čtenář se nějak musí smířit. Dal bych pět hvězd kdyby to bylo vše dobře vysvětleno což se nestalo. Sám za sebe bych dal 3 ale vzhledem k tomu, že je mi té knihy trochu líto vzhledem k zdejšímu hodnocení dávám 4 . Procentuálně by to bylo na 60%. Mrzí mě to těšil jsem se, ale od této autorky už nic. Sice první horor u kterého mě dvakrát zamrazilo, a styl psaní je také dobrý. Stačilo se držet příběhu kolem mostu a ne do toho cpát několik dalších témat mimo z nichž jen jedno mělo pro náš příběh podstatnou úlohu a ostatní se jen tak mihotali kolem. Není to zdaleka nejhorší to ani omylem, ale pochybuji že se k této knížce budete rádi vracet.

10.04.2021 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Docela mě začíná zajímat jaký budou mít tyto knihy dále vývoj. Dle mého kdybych měl seřadit první 4 knihy tak sochař smrti bude první poté Dvojitý kříž Pak Popravčí a na konec Noční lovec. Jinak zatím se všechny díly drží na pěti hvězdičkách. Musím, ale uznat že je pro mě radostné překvapení, že tyto díla nemají pro mě pouze sestupnou tendenci jako tomu bylo dosud to mě upřímně děsilo.

05.04.2021 5 z 5