Řetězová reakce

Je po válkách, které nikdo nevyhrál. Většinu planety vymazaly výbuchy jaderných bomb a tam, kde lidé přežili, je situace stále horší – šíří se hlad, chaos, otrokářství a postapokalyptické kulty. V sutinách Prahy se dějí strašné věci, ale ti, kdo mají moc, netouží po změně. A už vůbec ne od člověka, který přináší pořádky starých časů. Navíc, když je to žena. S divokým tetováním na tváři a lidmi, kteří pro ni udělají cokoliv. A k tomu se blíží nejhorší zima od doby, kdy začala poslední válka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395302/big_retezova-reakce-Q0J-395302.jpg 4.3512

Spad 4.

Romány, Literatura česká, Sci-fi

Vydáno: , Epocha (ČR)

Řetězová reakce, 2018

Kniha Řetězová reakce

karol.cadex

Jak já ten patos miluju. Jak já nenávidím lidi.
Dlouho jsem nic neobrečela jako tohle. Chvílema jsem si připadala jako totální magor - vážně řvát u Kotlety? Asi jsem se s celou sérií až moc zvnitřnila a nezdravě se připoutala. Jsem ráda, ze už to mam za sebou. S dalším dílem by mi totiž doopravdy hráblo.
Naprosto skvělý poslední díl. Nemám co dodat. Ani nechci.

Turante

Přestože už tu není hlavní hrdina Michálek, i tak stál příběh za to. Moc se mi líbí, jak se lidé z tohoto světa nevzdávají, i když to často vypadá dost beznadějně. Takže za mě super počtení, které hezky zapadlo do zbytku série.

Ivushaak

Toto byl podle mě nejslabší díl z celé série, kniha už nebyla tak čtivá ani poutavá, jako předchozí díly. Ale i tak to byla dobrá oddechovka.

Chajda69

Zpětně si prohlížim komentáře ke knihám o post apo světě zničeném jadernou válkou, když je to teď dost aktuální téma, až jsem zjistil, že jsem zapomněl ohodnotit Řetězovou reakci.

Z očividných důvodu to nebyla taková pecka, jako předcházející tři knihy. Jestli byl plukovník Michálek Rambo, Alice je vyšší level Terminátora. Ale stejně to byla skvělá zábava, když počítáte s tím, že čtete brakovou literaturu.

wally

Trošku zbytečná knížka, ale když to lidi kupujou a sype to, tak proč ji nevydat, že? Mělo to skončit Michálkovou smrtí, stejně to běz něj nemělo drajv...

Alice a její pohled za zrcadlo... je super, jak autor využívá silných hrdinek...jen už jich je i na mě docela dost :-D trochu rovnováhy, prosím :-) a trochu míň sexu. Ne že by to byla rudá knihovna, ale přijde mi, že někdy je tam ten sex jen proto, aby tam byl, a neposouvá nás nikam dál. Na druhou stranu, při čtení dobrodružství ve vypulírovaném atomovém krytu jsem se musela smát, takový halucinogenní výlet do jiné reality asi nikdo nečekal :-D za mě druhé důstojné zakončení série :-)

MoireDeTardis
21.11.2021

Knížka je v sérii tak trochu navíc. Vlastně kdyby to skončilo Rázovou vlnou, nic by se nestalo. Je v ní totiž klasický nastínění, co se děje po letech, takže čtenář nemusí tolik tápat.
Řetězová reakce pokračuje vlastně hned po konci Rázový vlny před oním výhledem do budoucna a dává trochu vhled do toho, proč to dopadlo, jak to dopadlo.
Bylo těžký si zvyknout, že najednou je hlavním vypravěčem Alice a my sledujeme její strastiplnou cestu, která zase vede do tý podělaný Prahy - jakoby se neupoučili na začátku, že mimo Prahu jim bylo líp :D
Myslela jsem si, že to asi nedám, ale nakonec jsem byla příjemně překvapená.

Yarwen
07.11.2021

Důstojné zakončení celé série. Smekám klobouk před tím, na jaké dno nechal autor Alici spadnout, a jak ji přesto nechal překonat všechny překážky, aniž by se snížil k logickým kiksům nebo k množství "tuze šťastných náhod". I přesto, že jsme přišli o hlavní postavu z minulých dílů, a nejeden čtenář si mohl myslet, že po zničení sekty Grabježců bude tohle jen nastavovaná kaše, tak se tak nestalo a příběh je skvělý.