Řetězová reakce

Řetězová reakce https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395302/bmid_retezova-reakce-Q0J-395302.jpg 4 669 120

Spad série

< 4. díl

Je po válkách, které nikdo nevyhrál. Většinu planety vymazaly výbuchy jaderných bomb a tam, kde lidé přežili, je situace stále horší – šíří se hlad, chaos, otrokářství a postapokalyptické kulty. V sutinách Prahy se dějí strašné věci, ale ti, kdo mají moc, netouží po změně. A už vůbec ne od člověka, který přináší pořádky starých časů. Navíc, když je to žena. S divokým tetováním na tváři a lidmi, kteří pro ni udělají cokoliv. A k tomu se blíží nejhorší zima od doby, kdy začala poslední válka.... celý text

Romány Literatura česká Sci-fi
Vydáno: , Epocha (ČR)

Řetězová reakce , 2018

pismenkovyJoe
27.05.2020 4 z 5

No já musím říct že Michálek z tý Alice přecejenom něco pořádnýho udělal! No ale na Rázovou vlnu to bohužel nemá a obávám se že pokračování s Alicí, které by dopadlo taky tak pěkně velkolepě je v nedohlednu, docela škoda :)

Janadvorackova
09.05.2020 5 z 5

"Zde rabuji, zde jsem uprchlým otrokem -:)))."
To jsem dnes vyslechla právě v jedné z uliček místního DMka. Tedy z výborně načtené audio knihy, ne z tamního rozhlasu :). Být ovšem o deset let starší, musela bych rovnou i do nějaké uličky s plenkami :). Vtipné je, že pokud se začnete tlemit pod rouškou, vypadáte jako debil jenom trošku :).

Čtvrtý díl nezklamal. Zabít hrdinu z Istanbulu byla tedy pěkná sviňárna, ale Alice/Ivana byla skvělá. A celá její cesta slibovala samé skvělé věci :). Hodně akce, hlášek, kontaktů tělesných i duševních :), mnohdy nechutných. Klidně bych s ní uvítala další příběhy, protože ten svět, který autor stvořil, jenž před ním někdo jiný zničil a ještě před tím jsme tam spokojeně žili, je nevyčerpatelný. A to i přes to, že sčítání obyvatel toho času, když nepočítám technické problémy, by mohl být trochu problém.
Kotleta je prostě Řízek.

Dant76
03.05.2020 5 z 5

Další příběh ze série Spad, ikdyž už bez plukovníka Michálka. Stejně čtivý příběh jako předchozí knihy z této série, která by si zasloužila pokračování...

nycol
02.05.2020 5 z 5

Alice zastoupila plukovníka Michálka skvěle. Sice je kniha opravdu trochu jiná, než první tři, ale pořád platí, že Kotleta je bůh.

uziRM
23.04.2020 4 z 5

Trochu mi tu chyběl Michálek a jeho pythony. Oproti předchozím dílům to byl o něco slabší odvar, ale i tak mě to celkem bavilo.

Caporegime
09.04.2020 3 z 5

Nebylo to špatné, ale Alice na plukovníka nemá. A hlavně Franto ty vole, věta: Pokrčila jsem rameny... na to už jsem byl v půli knihy alergickej

petr3185
12.03.2020 3 z 5

Tento díl nebyl špatný, ale mělo to skončit tím třetím....

Krukron
12.03.2020 4 z 5

Kotleta opět rozvinul téma postupného vývoje Apokalypsy, co k tomu napsat. Je to prostě pořád dokola a pořád se to číst dá. Jen mám pocit, že z toho občas trochu čiší opakování a určité "vyžírání" sama sebe. Je to jasný příklad, že někdy je lepší mít trilogii a pak se pustit do dalších nových věcí. Ale abych zase tolik nehanil. Knížka je čtivá takřka bleskově, je tam spousta akčnosti a patosu ala Terminátor, spousta hlášek a zajímavé dějové změny..až se člověku nějak nechce věřit, že by to ta Alice všechno zvládla ????????????

Marketplace
08.02.2020 5 z 5

Michálek byl asi lepší, ale i kniha s Alicí je hooodně dobrá. Celá tahle série - Spad - se mi líbí o něco víc než Bratrstvo krve. Už se těším na pokračování.

joshuagrey
31.01.2020 3 z 5

Nejslabší z celé série. Kapitánka Alice víceméně suplovala úlohu plukovníka Michálka a tak si říkám, proč ho nechal v minulém díle padnout? Jaký to mělo smysl?
Příběh plný akce, ale celé to působí horším dojmem, než předchozí 3 díly.

heavy66
11.01.2020 4 z 5

Vztahy mezi Brnem a Prahou jsou na bodu mrazu a pražský magistrát přehlídkou lumpů a kariéristů. Alice prosazuje Michálkovu doktrínu a oklikou přes Hamburk vyráží osvobodit Prahu, na rozdíl od sovětských tankových jednotek tentokrát po vodě. Moc pěkné postapo, i když sem tam příběhu musela pomoci šťastná náhoda!

nai.ivka
09.01.2020 3 z 5

Po téměř nezničitelném chlapovi nastoupila nezničitelná ženská, ale už mi to místy přišlo moc a Kotletovy vlhké sny mě hodně otravovaly.

hnusák
12.12.2019 5 z 5

Tak Michálek mne zde vůbec neschází, má zde důstojného nástupce :-), a neřekl bych, že se nějak zvlášt vymyká od předchozích dílů.V každém případě toto dílko beru jako lehkou oddychovou četbu, kterou jsem zdolal po pár hodinách příjemného relaxu. Prostě se občas rád odpoutám a neřeším neřešitelné.

Predator666
08.12.2019 5 z 5

Jo, tak to má být. Velkolepé finále, které klidně ještě může pokračovat. Celá série je povedená, dobře se čte, a čtenář, který je na podobné formy zvyklej, ten se tady neztratí. Škoda, že se z příběhu ztratil někdo jinej, ale mám pocit, že ostatní hrdinnové nemusí být zrovna z Instambulu,.....

Ladys
03.12.2019 3 z 5

Docela slušný, ale zbytečně dlouhý.
Líbilo se mi, jak Kotleta popisuje chování zbytků lidstva v různých částech Evropy a nadhazuje možné problémy postapo světa.
A nechci opakovat to, co tu píše skoro každý, ale musím. Chybí mi Michálek.
I přes drobné výhrady k nastavování děje bych ale klidně nějaký další kousek z atomovou válkou zničené Země klidně uvítal.
Tedy pokud by se Kotleta měl ještě s čím novým vytáhnout.

ferda
14.11.2019 3 z 5

Mnělo to skončit třetím dílem a z tohoto udělat třeba další sérii.Ale špatný to nebylo.

E.lisabeth
29.10.2019 4 z 5

Klasicka Kotletovka, neurazi-nenadchne. Alice mi trochu vadila, Michalek byl proste Michalek:). Ale ocenila jsem narazky na produkty dnesni doby.

slawa.cap
26.10.2019 5 z 5

Nedokazal jsem si predstavit, jak může pokračovat serie, když zemře hlavní hrdina. Ve finále je to snad ještě lepší, než předchozí části. Trochu mi tu chybí Michálkův rozumný názor a je to takové divočejší díky povaze Alice. Spousta akce, nečekal jsem, že stihnou skončit boje dřív, než skončí kniha :-) Spousta sexu, snad víc, než ve všech předchozích dílech. Jen zbytku bandy a obzvláště Nacumi mohlo být víc.

radusska6452
07.10.2019 5 z 5

Nejlepší kniha, co jsem četla

Miro.slav
27.09.2019 3 z 5

Dá sa to čítať, ale pri tejto časti som chcel mať už celý "Spad" za sebou. Nie je to už totiž ono. Ako keby sa Kotleta vypísal a teraz už ide iba zotrvačnosťou. Škoda. Začiatok "Spadu", ale hlavne Perunova krev boli ozaj bombové "nářezy".