Řetězová reakce

Řetězová reakce https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395302/bmid_retezova-reakce-Q0J-395302.jpg 4 669 120

Spad série

< 4. díl

Je po válkách, které nikdo nevyhrál. Většinu planety vymazaly výbuchy jaderných bomb a tam, kde lidé přežili, je situace stále horší – šíří se hlad, chaos, otrokářství a postapokalyptické kulty. V sutinách Prahy se dějí strašné věci, ale ti, kdo mají moc, netouží po změně. A už vůbec ne od člověka, který přináší pořádky starých časů. Navíc, když je to žena. S divokým tetováním na tváři a lidmi, kteří pro ni udělají cokoliv. A k tomu se blíží nejhorší zima od doby, kdy začala poslední válka.... celý text

Romány Literatura česká Sci-fi
Vydáno: , Epocha (ČR)

Řetězová reakce , 2018

Pasadenka
13.01.2019 4 z 5

Dobré. Dost dobré. I když mě příběh nebavil tolik, jak předchozí díly, Kotletův styl se drží pořád na úrovni. Proměna hlavního hrdiny na hrdinku mě zprvu hrozně potěšila a s očekáváním se mi podařilo knížku sníst na jeden zátah. A možná právě ty nedefinované očekávání mi nakonec pokazili celkový zážitek. Na jedné straně je hrozně osvěžující ponořit se do Spadího světa víc z pohledu žen. Také je skvělé, že čtenářstvo dostane satisfakci, když se ti obtloustlí nadržení vepři kuchají, kastrují a z jejich sádla se dělá poctivé české mýdlo (to tam mezi řádky je, opravdu! A kdo nevěří, tak možná dělá dobře.) – ženská láska se téměř vysmívá z něčeho tak triviálního jako je heterosexualita. Podivné slovo. :D Jen. Jen je to to samé v bledě modrém vymáchané a zapečené poctivým českým ethosem, který tady bude i když my nebudeme a celou EU uvrhne do postapokalyptického blaha. :) Tak snad bude další díl!

ragnar
12.01.2019 4 z 5

Jsem jediný komu přijde, že v tomto univerzu Franta nezvládá závěry? Jak v Rázové vlně, tak v Řetězové reakci je závěr mírně řečeno odfláknut. Jako by autor už měl plné zuby knížky, nebo se mu blížil deadline. Finále, které jako čtenář očekávám grandiózní, tak je odbyto na několika stránkách, takřka formou válečného zpravodaje. Škoda. Jinak řemeslně kvalitní oddychová četba s pro mě zajímavého prostředí.

lachtan77
08.01.2019 5 z 5

Tak to byla zase jízda. Michálek byl bourák, ale Alice......... achjoo to je moje nová srdcová záležitost :) Doufám, že bude brzy pokračování? Kotleto né aby tě napadlo ji vyhodit do vzduchu jako plukovníka :))

midloch
03.01.2019 5 z 5

Trilogie mě hodně bavila a její nové pokračování je opět velmi zábavné. Hrdina od Istanbulu je mrtev a tak příběh sledujeme pohledem Alice, která se pouští do nevyhlášené války s otrokáři a vede si v ní velmi obstojně. Přečteo skoro na jeden zátah - jen s pauzou na práci :-)
Vůbec bych se nezlobil, kdyby bylo další pokračování. Tohle postapo mi prostě sedí a to moc.

shey
02.01.2019 4 z 5

Alice jede! Když jsem zjistila, že je další kniha, tatínek vyfasoval synka a já se vrhla do čtení jako za starých bezdětných časů :) Moc jsem si to užila, Alice je prostě skvělá.

OldaB
01.01.2019 5 z 5

Poněkud překvapivě vyšlo další pokračování, které nemá přílišnou ambici dále rozvíjet univerzum Spadu. Ale dává si za cíl zabavit a to dělá setsakramentsky dobře. Hlášky, násilí, sex, vše umíchané v chutném koktejlu. Výborná odpočinková četba.

markyticka
31.12.2018 5 z 5

Plukovník Michálek, hrdina od Istanbulu je mrtev, ať žije kapitánka Alice! Tahle kniha mne zase bavila od začátku do konce a to jsem si myslela, že tato série třetím dílem končí. Vlastně se mi moc nechtělo číst čtvrtý díl, aby to nebyla jen nějaká splácanina... Kotleta nezklamal a knihu nabil vším, co od něj máme tak rádi, takže si připravte bránici a směle se začtěte - neprohloupíte.

Hannibal29
30.12.2018 5 z 5

Presne to co som potreboval pod stromcekom.po nekonecnych skladaniach detskeho lega a styroch salatoch-konecne chvila pokoja pre mna- presne to prave vianocne citanie-nahotinky,zelezo,chlast,kordit a vlhko telesnych stiav.Stastne a vesele:)

Bublinka.
28.12.2018 5 z 5

Přečteno na jeden zátah (teda s odskočením si do kina na fenomenální Bohemia rhapsody). Strašně mě to zase bavilo, ale stejně jako Alici, strašně, ale strašně mi chyběl plukovník. Tomu patetičnost taky slušela rozhodně víc.
Děj dobře ubíhal, nenudila jsem se, akce bylo taky dost. Stejně cítím možná otevřená vrátka i když tato kniha měla být údajně závěrečná...?

SPOILER: Co mě štve, je, že jsme se nedozvěděli, co se vlastně stalo, když se Alice s Ryanem a Jitřenkou rozdělila. A nejvíc mě štve, že jsme se do ****, **** nedozvěděli, co se stalo v Instanbulu.

QEDS
27.12.2018 5 z 5

Skvělé zakončení celého příběhu. Každopádně cítím tam někde vzadu pootevřené vrátka, že by pátý díl?! Kdo zná Kotletu určitě si přečte a kdo ne vězte, že máte nejvyšší čas tohoto autora poznat, tak šup do knihkupectví. V knize bylo méně těch nadávek, toho sexu a toho násilí, ale o to více se autor zaměřil na příběh. K této sérii propracovaný příběh patří, pro více toho již zmíněného máme Tomáše Koska. Za mě jako velkého fanouška Kotlety doporučuji.

Tazz1
26.12.2018 4 z 5

Tato série měla být původně trilogie. Nevím co přimělo autora dopsat ještě jeden díl. Zda to byl tlak fanoušků nebo snaha prodat co nejvíce knih. Ta uspěchanost je z toho cítit. Stále je to skvělá četba, ale předchozí díly byly lepší. Autor zbytečně natahuje něco, co nikoho moc nezajímá a naopak závěrečné boje, kde by se mohl vyřádit, odbyde pár stránkama. A popravdě mi také nesedl ten pohled z pohledu ženy, hlavně ty sexuální scény. Ale celkově hodně dobré.

pobijecmuch
26.12.2018 4 z 5

Kladu si otázku, zda Franta tuto knihu napsal z vlastní vůle, nebo byl dotlačen fanoušky, či vydavatelem? Úvod odehrávající se v Praze není nic moc a teprve na dalších stránkách se děj dostává do tempa, tak jak to známe z předešlých dílů Spadu. Dobrodružství a akce, které se prostě dobře čte, ale ..... Je zde jedno velké ale, to že mně tato kniha ničím novým nepřekvapila. Prostě mně tam něco chybí. Tak teď nevím, zda tedy hodnotit plným počtem, nebo pouhým průměrem.

groula
26.12.2018 5 z 5

klasika. nemoh sem se odtrhnout. přečteno za den ????

Drowned
25.12.2018 5 z 5

O čtvrtém a posledním díle Spadu jsem nevěděl a díky sociálním sítím jsem se o něm dozvěděl včas a trochu mě to překvapilo, že vyšel tak brzy :) Tahle postapokalyptická série se mi líbí moc a na rozdíl od Posledního tanga v Havaně nemám na Řetězovou reakci skoro žádných výtek. Na hlavní hrdinku Alici se dá celkem rychle zvyknout a děj ubíhá v rychlém tempu. Občas mě trochu mrzí různé vtípky o Karlu Gottovi a podobně, asi bych podobné kravinky do vážné knížky ve které trpí otroci a umírají lidé netahal. Dost to narušuje neutěšenou vizi světa, kterou nám Kotleta předkládá. Vůbec bych se nebránil kdyby Franta pokračoval v příběhu neboť tenhle žánr zvládá dobře....

mot33
25.12.2018 5 z 5

Co dodat super kus v pokračování začaté prace a Alice je taková akorát.Super že se F.K.rozhodl pokračovat v příběhu.Tak snad příště něco z těm japonci.Super kousek.Přečteno za odpoledne.

Azmodan
23.12.2018 5 z 5

Tahle kniha mě, stejně jako předešlé, bavila. Je to takové oddechové čtení. Nečekejte nějaký super hluboký příběh, nečekejte psychologické zápletky ani post apokalyptické dílo řešící nový řád světa. Takové ambice kniha nemá. Ale člověk nemusí pořád číst nějaká veledíla. A pokud vám stačí se jen dobře bavit, trošku si oddechnout a zažít pár perných, příjemných a občas i sexem nabitých chvil s Alicí v post apokalyptickém světě tahle kniha je přesně pro Vás.
Snad není poslední ze serie, protože tohle se mi líbí. A snad se autor konečně podívá více na měnitele a dá do toho více hloubky, aby člověka přikoval do židle, možná přidal tajemno, možná mystično, možná to celé pustil do nějakého podzemí...něco šíleného, nového, tak jak se mu podařila dvojka téhle série :o)

gwcz10
23.12.2018 4 z 5

Knihu jsem přečetl za jeden den. Bylo v ní vše co jsem chtěl, ale přeci jen mě někdo scházel. Za mě super a můžu všem doporučit. 4*

PierRe Vesper
18.12.2018 4 z 5

Dost jsem se těšil při zjištění, že Spad bude mít další díl.
S velikou chutí jsem se začetl a spokojeně si mlaskal, protože to mělo vše, co jsem očekával kvéry, krev, kurvení (rozuměj erotiku, ale to slovo mi tam šlo líp). :-D

Bohužel někde v polovině knihy mi přišlo, že se Alice a děj točí jen dokola a nic se neděje a finální boj bude na posledních dvou stránkách.
Skoro tomu tak bylo, ale pak se to něčím opět změnilo a zase jsem si spokojeně mlaskal. A určitě by sérii slušelo ještě jedno zakončení. Popřípadě jako u Bratrstva pohled do minulosti(Leningrad), kde bych si rád přečetl o boji starý party o Prahu.

lyriq
18.12.2018 5 z 5

Řetězová reakce je jiná. Nejen proto, že se jedná o vůbec první kotletovku s hrdinou ženského pohlaví v hlavní roli. Alice tu bojuje za lepší svět, nečelí hrozbě okamžitého a absolutního konce světa, ale jeho postupné zkáze. Jsou tu události, které mohou výrazně ovlivnit misky vah a pokud jim kapitánka Armády České republiky, toho času nejvyšší velitelka, nedokáže zabránit, naděje na obnovu vyspělé civilizace budou ztraceny. Oproti posledním dvěma dílům je Řetězová reakce tak nějak komornější, ale mě osobně to vůbec nevadí. Hlavní postava má prostor se skutečně vyvíjet a ne jen sem tam hodit hlášku v boji za spásu světa. Super závěr celé série.

Kviky
13.12.2018 5 z 5

Usnula jsem s otevřenou knihou na obličeji, v pět ráno se vzbudila a jedním dechem dočetla.
Netuším jestli po třech hodinách spánku vyplodím konstruktivní recenzi, ale i to dá třeba ostatním čtenářům podnět k sáhnutí po této knize.
Opravdu jsem nadšená.
Pouštím si rovnou píseň "Jen pro ten dnešní den." (o: Vůbec zahrnutí písní ovládlo zbytek emocí, které mě při čtení ovládaly. Je tam všechno. Vztek, smutek, pláč, nostalgie, radost, přátelství, hrdinství, ideály, bezmoc, vlastenectví, chuť raději zemřít než se vzdát iluze správného fungování světa, ošklivá realita dnešního světa a hrozivá pravda toho jak by to jednou mohlo opravdu dopadnout...Hodně se mi líbí reálnost děje (nesnáším nezabití nepřátel a ti Vám potom vpadnou do zad apod.)
Pro ty kdo Knihy od Kotlety znají ani nemusím předestřít humornou část tvorby, ta mě opravdu baví. No a erotické témata v knize také.

Rozhodně knihu doporučuji a už se těším až si za čas dám celou sérii od začátku (o:!