Příliv smrti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příliv smrti (Jedovatý pás) – Dobrodružství profesora Georgea E. Challengera, Lorda Johna Roxtona, profesora Summerleea a žurnalisty E.D. Malonea. A. C. Doyle se svým románem Ztracený svět z roku 1912 zařadil mezi klasiky science fiction vedle Julese Vernea a H. G. Wellse. Román, inspirovaný archeologickými nálezy prehistorických zvířat, byl poprvé zfilmován v roce 1925, a dočkal se dalších filmových adaptací a pokračování. Román byl nedávno vydán v nakladatelství Millennium Publishing. Hrdina románu, profesor Challenger, je ústřední postavou také v knize Příliv smrti (Jedovatý pás, 1913), kde je Země kontaminována neznámým jedem mimozemského původu. Další díla s profesorem Challengerem, která vznikla ve dvacátých letech, jsou již ovlivněna spiritismem a okultismem, například i další do češtiny přeložený román – Země mlhy (The Land of Mist, 1926, Millennium Publishing připravuje nové vydání)....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26438/priliv-smrti-26438.jpg 3.621
Série

Příběhy profesora Challengera / Profesor Challenger 2.

Žánr
Literatura světová, Dobrodružné, Sci-fi
Vydáno, Millennium Publishing
Orig. název

The Poison Belt, 1912

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Příliv smrti

Přidat komentář
igor6519
01.07.2019

Slabšie ako stratený svet, ale stále skvelá fantastika.

Jury
25.12.2018

Byla to taka odpoledni rychlovka... Ani nezklamalo a ani nenadchlo... Prumer :)

Ladys
27.05.2018

Text poplatný době napsání.
Vědecko-technická revoluce v plném proudu, pošilhávání do vesmíru a v příběhu je to znát. Třetina knihy jsou polemiky hrdinů nad důvody vzniku a komentování průvodních jevů celoplanetární existenční krize.
Kniha má ale kouzlo tak, jak byla napsaná.Nic bych nekrátil, nevynechal. I když některé pasáže bych klidně oželel, tak bez nich by zbylo jen akčně dobrodružné torzo. A to by bylo málo.
Takhle si člověk alespoň udělá představu, v jaké společenské atmosféře A.C. Doyle příběh vymyslel a sepsal.
Přečíst se to dá, ale znovu se k útlé knížečce už vracet nebudu.

Lilith1
29.03.2016

Tak tyhle postapokalyptické příběhy mám mám celkem ráda. Musím říct, že na svou dobu, je to poměrně dobře promyšlený příběh, který by se v menších úpravách dal solidně zařadit do jakéhokoliv období.

Jíťa

Tak toto jsem nečekala, vážně to předčilo všechna má očekávání. Trocha sci-fi, trocha orwellovského patosu, trocha psychologie....ovšem s polohappyendem, ale co, i tak výborná povídka, kterou přečtete za pár hodin a možná ve vás i něco zanechá:)