Agatha Raisinová a vražedná setba

Agatha Raisinová se po zasloužené dovolené vrátí zpátky na venkov a s nelibostí zjistí, že zájem jejího šarmantního staromládeneckého souseda Jamese Laceyho upoutala nová žena. Krásná Mary Fortuneová se do Cotswoldsu přistěhovala teprve nedávno a vypadá to, že Agathu trumfne naprosto ve všem – zejména co se zahradničení týče. A zahrádkářská výstava se blíží mílovými kroky. Kéž by se tak objevila nějaká pěkná vraždička, která by Jamesovi připomněla Agatiny geniální detektivní schopnosti!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175187/big_agatha-raisinova-a-vrazedna-setba-tk1-175187.jpg 3.9129

Agatha Raisinová 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Motto

Agatha Raisin and the Potted Gardener, 1994

Kniha Agatha Raisinová a vražedná setba

knihomolka27

(+ SPOILER) Je to asi na takové tři celé hvězdičky a jednu půlku... ty čtyři mě trochu dráždí, jelikož si myslím, že kniha není zas tak dobrá na čtyři. Každopádně musím, ale říct, že mě bavila o chloupek víc než druhý díl a přišla mi i daleko čtivější.

Myslím, že sem tu ještě nechválila obálky... takže ted to napravím. Jelikož si myslím, že obálky jsou vážně povedené a jsou směsicí černého humoru a zároven jakési domácké roztomilosti.. Tahle mi navíc připadá o něco nápaditější než jiné obálky ze série.
¨
Takže o čem, že to tenhle díl vlastně je... No je pravda, že moc věcí se tu zrovna neřeší. Agáta má opět problém se svými city k Jamesovi... rezpektive má problém s novou femme fattale, která opět na jejího Jamese dělá oči. Jako v prvním díle má tedy Agáta určitě důvod k žárlivosti, který si ventiluje dobrým jídlem a směsicí nejrůznějších nadávek. Ono se nedí čemu divit, když je vaše konkurence něco jako Britney Spears...
Dále si naše Agáta zoufá po nějaké té vraždičce, což její karma pravděpodobně dost schytá a ona v dalších dílech bude mít zase o průšvihy postaráno... stejně jako tady, kdy se večeře s jejím milovaným Jamesem zvrtne v nepoživatelné utrpení. Každopádně její modlitby jsou vyslyšeny a to hnedle dvakrát... jelikož se stane jednak vražda, ale navíc ještě vražda její konkurentky... Agáta se tedy opět pouští do nepříliš soukromého pátrání, jelikož o jejím čmuchání ví za chvíli půlka vesnice. Pomocnou ruku ji přitom podá její parták ve zločinu James... a na konci případ samozřejmě vyřeší. Bohužel se zdá, že ještě víc hloupěji než v prvním díle. Motiv je sice docela uspokojivý, ale jeho vysvětlení na konci knihy a smrt zlatých rybek... je to kapánek přitažené za vlasy. Ovšem Agáta je Agáta a její posedlost Jamesem a vraždami je pořád dost roztomilá... takže se vrhám na další díl.

Na závěr chci jenom dodat, že se mi vlastně líbí i to, že Agáta má i své mouchy ... jako to, že často mluví jako dlaždič nebo je na některé lidi protivná, nebo má docela velký sklon k podvádění. Je to docela osvěžující mít tu zase postavu, která není jenom bílá jako sníh. Díky tomu i věřím, že Agáta ve své práci mohla být velké zvíře... jelikož nejdál se většinou dostane ten, kdo si tu cestičku kapánek zkrátí. Což ovšem neplatí samozřejmě pro všechny podnikatele.. ale Agátě chladné uvažování určitě nechybí.

M100

U prvního dílu jsem nevěřila, že si přečtu další, ale Agatha mě prostě baví a těším se na další knihu. V jednoduchosti je krása.

douchova11

Tahle vtipná anglická detektivka mě nikdy nezklame a vždycky pobaví :-))))

Johny_H.

Všem se předem omlouvám za tento komentář: Kniha jak se říká a mnohokrát se to potvrdilo, je lepší nežli film. Jak je zde vidět, výjimka tvoří pravidlo. Tato kniha není, alespoň za mně lepší nežli seriál. Možná je to způsobeno, že seriál jsem viděl dříve nebo tím, že mně osobně oddechové knihy, u kterých se nemusí vůbec přemýšlet. A nic moc se tam neděje. Nikdy moc neseděli. Jo je to zábavná knížka na léto k vodě a rozhodně nehodlám tuto knihu nikterak shazovat. Konec konců dávám hodnocení 5/5, ale já osobně když budu chtít vypnout a od srdce se zasmát pustím si seriál, kde se mohu pokochat i krásným zevnějškem hlavní postavy.

LutherKing
15.11.2020

Velice jednoduše postavený příběh, těším se na Výletníky z Dembley.

Marika Vanova
10.04.2020

Opět pohodová detektivka z anglického venkova s neohroženou Agáthou Raisinovou. Určitě si vypůjčím další díly.

Anténa1991
07.11.2019

Na pohodu oddechová a zároveň vtipná kniha. Pro nenáročné čtenáře detektivek jako dělaná :).

Ivana44
10.09.2019

Výborné odpočinkové čtení, napínavé i vtipné. Přečetla jsem za 3 večery.