Agatha Raisinová a výletníci z Dembley

Po půlroce stráveném v Londýně se Agatha Raisinová vrací do své milované cotswoldské vesničky a do sousedské blízkosti fešného Jamese Laceyho. Zdá se ale, že Jamese jejich opětovné shledání nechává chladným. Agathu tak brzy pohltí její druhá vášeň: vyšetřování zločinů. V opuštěném poli je nalezena mrtvá žena – Jessica Tartincková, předsedkyně klubu turistů, která doháněla majitele pozemků k nepříčetnosti tím, že trvala na právu výletníků procházet přes jejich půdu. Teď je na Agatě, aby zahájila pátrání......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193288/big_agatha-raisinova-a-vyletnici-z-demb-Q9R-193288.jpg 3.6109

Agatha Raisinová 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Motto

Agatha Raisin and the Walkers of Dembley, 2012

Kniha Agatha Raisinová a výletníci z Dembley

Johny_H.

Taková milá knížečka žánru který moc nepochopím, že někdo čte a dokonce se třeba i těší na další. Moje babi je přesně ten tip lidí kteří si jí užijí a vzhledem k tomu že mám až na první díl všechny budu jí je dávat asi po dvou k vánocům a podobně. Já sám jsem se do to ho pustil kvůli seriálu a ano je to dobře napsané místi vtipné, ale není to můj žánr přesto hodnotím tuto sérii objektivně a dám 5/5 subjektivně by to bylo na horší 4 nebo lepší 3/5

M100

Super, dotčeno i když slabší než minulé díly, ale hned jdu na další knihu.

lassse

Nebýt Čtenářské výzvy a že je to krátké, tak to snad ani nedočtu. Občas se zjeví světlý okamžik, ale jinak nic moc.

LutherKing
29.11.2020

Jednoduchý, avšak pěkný čtení.

zbožňuju_knihy
29.08.2020

Jak již zde padlo několikrát, jedná se o odpočinkovou, nenáročnou jednohubku. Dobré na proložení něčeho hutnějšího, ve finále musím napsat, že mě to nějak neuchvátilo ani nepobouřilo, prostě takové milé klidné čtení..

Anna27
25.08.2019

Kniha jako celek mě bavila, ale předchozí díl se mi zdál lepší co se zápletky týče. Na to, že je Agatha dospělá žena a PR manažerka mi přijde, že má občas nevybíravé a zbytečně vulgární výrazy, ale to je nejspíš překladem. Další díly si ale přečtu.

pollyanna
11.08.2019

Série má sestupnou tendenci. Po zábavném druhém dílu a přijatelném třetím se mi tento díl nelíbil. Hlavně mě zklamal vulgárností, která se podle mě do těchto knížek nehodí, působí uměle a prostě... z nenáročné četby je pak spíš četba náročná.

LisaEla
16.07.2019

První tři díly byly dost dobré, nyní mi příběh přišel trochu překombinovaný. Výhrady mám rovněž k překladu - některá slova se používala tak možná v první polovině 20. století, několik českých slov jsem nikdy předtím neslyšela - že by nějaké nářečí? Nebo si překladatel prostě vymyslel.