Johny_H. Johny_H. komentáře u knih

Ztracené úterý Ztracené úterý Nicci French

No thriller to není ani náhodou. Je to taková divná detektivka. U těchto počinů je vždy důležité najít zlatou střední cestu mezi soukromím životem a případem. To se zde nepovedlo soukromý život je rozepsán tak, že pomalu víte kdo jde kdy na záchod, ale vraždě se budeme věnovat jen okrajově. Podílet se na vyšetřování budou 2 neschopní policajti 1 neschopný šéf 1 neschopný psycholog a 1 třeba astrolog (tak neschopný člověk nemůže být patolog ani omylem) Mezi těmito slepci je i jednooký král a tím jednookým králem je psychoterapeutka, která do všeho kecá všichni na ní křičí a nějak to nakonec vyřeší. Horší než předchozí díl a ten je opravdu špatný.

15.09.2021 2 z 5

Blbeček Max Blbeček Max Ivan Mládek

Já mám Ivana Mládka opravdu rád a podíváte-li se na mé hodnocení u jiných jeho počinů jsou vysoké. Zde však ač nerad dávám 3 hvězdy a to jen z důvodu toho, že je to od Mládka. Reálné hodnocení je 1/5 za originalitu. Sem tam se zasmějete díky stylu psaní je to, ale tak moc náročné na čtení, že mohu doporučit jen masochistům.

10.09.2021 3 z 5

Zlé pondělí Zlé pondělí Nicci French

Neříkám, že je to špatné, nebo snad že se to nedá číst. To ani náhodou, ale je to rozvleklejší, začátek natažený na několik stránek, přehršel jmen a v neposlední řadě předvídatelný konec a i některé pasáže. Pokud nevíte co čít tak prosím, ale jsou tu v tomto žánru několika násobně lepší knihy než je tato.

08.09.2021 3 z 5

Leon Leon Roman Bureš

Opravdu pěkně psané akorát je zde drobet více jmen. Tím pádem je to mírně nepřehledné a musím ubrat jednu hvězdu.

04.09.2021 4 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Ok tohle je opravdu geniální a rozhodně jeden z nejlepších dílů. U předchozího jsem přemýšlel z hodnocením ale zde je to jasných 5/5 a mám obavu, že u posledního dílu co zatím vyšel budu brečet jen kvůli tomu, že nemám další. :-(

30.08.2021 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Opět autorka nezklamala a příběh jsem si užil naplno. Jo jsou zde pasáže které by se dali zkrátit a některé zase prodloužit, ale je to velmi povedený duchařský příběh na 5/5

27.08.2021 5 z 5

Děvčátko a nacista Děvčátko a nacista Franco Forte

Velmi poutavé čtení uvážíme-li, že jde pouze o smyšlený příběh bylo to až překvapivě dobré. Nejvíc mně upřímně zajímalo jak si poradí s koncem a to se překvapivě povedlo. Jedna pasáž je sice těžko uvěřitelná, ale je to fikce a na nic si nehraje. Kniha nezmiňuje zbytečné podrobnosti aby nedělala chyby a to je velmi sympatické.

23.08.2021 4 z 5

Agatha Raisinová a zlý veterinář Agatha Raisinová a zlý veterinář M. C. Beaton (p)

Výborná knížka na odreagování u které se místy opravdu zasmějete.

20.08.2021 5 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

(SPOILER) No upřímně jsem zaražen zdejším vysokým hodnocením této knižní série. Já dám i u tohoto dílu tedy 3/5, ale jen z důvodů, že 1 je průměr 2 se dostal na průměr jen díky úvodu do děje a 3 je lehce nad 1 dílem. Jinak nějak nerozumím pro koho je tato kniha určená. Ne vážně v 1 díle jsou uvězněni v něčem co připomíná vězení a rozhodnou se utéct což se povede ok. V 2 díle zjistíme, že je to vše kvůli léku na nemoc která ochromuje lidstvo a mají za úkol jít přes město z bodu A do bodu B za určitý čas (Proč přesně to není vysvětleno) Ovšem 3 díl to zachraňuje máme možnost udělat lék není to tedy na 100% jistý ale stačí zabít 1 kluka z toho množství co už zemřelo je to zanedbatelné. Ne je to o tom, že se vzdalují od zlosynu aby následně šli spět nakopat jim prdel. Nakonec jdou bydlet na trávníček kde není kromě tekoucí vody stromů a trávy nic. Kde vezmou jídlo no moc přemýšlím prostě 3/5 a zbylé dva díly si rád nechám ujít.

16.08.2021 3 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

(SPOILER) Tak první díl byl místy zbytečně natahován což je hlavní věc která se dá vytknout a tuto knihu natáhli tak dvakrát více oproti prvnímu dílu. Na rovinu kdyby se děj odehrával v budově na začátku klamy oběšené lidi a tak dál. Mohla být tato kniha zajímavá oni je, ale nechají jít pouští do bodu záchrany s určitým časovým presem a bez zjevného důvodu udělají x úkonů který mají důvod, ale nikdo se nedoví jaký. Hrdinové jsou dost iracionální a vesměs nesympatičtí. Nechci dávat 2/5 a to si ta knížka opravdu zaslouží, ale za úvod dám jednu hvězdu a s odřenýma ušima dám 3/5 nic to ovšem nemění na tom, že druhý díl je podprůměrná knížka která si na něco hraje a bojím se , že sám autor to neví. Snad se vše objasní ve třetím díle.

12.08.2021 3 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Tak nápad více než zajímavý nic méně za mně osobně poměrně rozsáhlá kniha, která svůj děj obsahuje už v názvu. Na druhý díl se podívám, ale první díl je takový slušný průměr 3,4 hvězdy

07.08.2021 3 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Sice patří k méně vydařeným dílům ze série. A upřímně motiv také nic moc. No na 5 hvězd to stále má.

31.07.2021 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Tak pokud vás už nebaví sledovat horor za hororem, kde je příběh nula, ale samé efekty na oko a chcete slušně propracovaný příběh který dává smysl. Řekl bych na úrovni filmu V zajetí démonů a jím podobné tak mohu doporučit.

26.07.2021 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Čteno po druhé po 13 letech a je poměrně pro mně překvapením, jak mé 15 leté já bylo touto knihou unešeno. Jen na okraj nebyl jsem v té době vášnivý čtenář a Drácula byla má první nebo druhá opravdu dospělácká kniha. Dnes bych tam pár drobností, které se mi nelíbí našel. Přeci jen četl jsem vydání z roku 2018 a je to trošku šroubovaná čeština. Nic méně Drácula je klasika klasik. I na podruhé jsem si jí užil.

17.07.2021

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Několika násobně lepší než na dostřel je sice pravda, že kniha mohla skončit o něco dříve a ne pořád přidávat už jí mají a zase ne. Je to malilinko ke konci až moc překombinované nic méně na 5/5 to je bez problémů.

09.07.2021 5 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Tak asi takto nemohu říci, že by se to nedalo číst. Akorát žijeme v době, kdy toto pro fanoušky film z podobnou tématikou, alespoň za mně nemůže kniha tak dobře podat. Jedná se především o akci a krásu střelby a tu si já osobně nemohu užít více v knize nežli ve filmu asi nemám tak dobrou představivost. Zápletka a rozuzlení na konci příběhu takoví ten á jé moment jsem čekal už dávno. Doufal jsem že se pletu a tak jednoduché to nebude. Střelec má hodně zvláštní dovednosti jednou je dokonalost sama podruhé se chová jakoby držel zbraň poprvé v ruce jak se autorovi hodí nic méně stále 4 z 5 to je a je to takový lehký nadprůměr který zabaví.

05.07.2021 4 z 5

Kirke Kirke Madeline Miller

Tak mám na to vzhledem k hodnocení odlišný názor. Místy rozvláčné sem tam popisné a počet jmen také není nic pro mě i tak mě něco ve mně nutí dát plný počet a tak ho dám. Jinak měl-li bych být opravdu objektivní tak 3,9 hvězdiček více ne.

01.07.2021 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Tak po méně vydařeném šestém díle se autor vrací do starých dobrých kolejích, kde je mu nejlépe. Srovnatelný kvalitou a akcí s pátým dílem a zatím druhý nejlepší ze série.

24.06.2021 5 z 5

Příběhy z divokého Východu Příběhy z divokého Východu Ivan Mládek

Takhle na 5/5 to je. Mně osobně, ale Mládkův humor sedne spíše ve scénkách písničkách nebo jeho skvělých seriálech

19.06.2021 5 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Ne vždy je originální námět známka úspěchu. Nevím zda to je originální. Já upřímně musím říci, že jsem ni podobného nikdy nečetl ani neviděl takže za mě osobně se určitě o originální námět jedná a to hodně nadprůměrný. Ano když budu chtít být puntičkářský našla by se jedna scéna na 1,5 stránky která dle mého byla zbytečná, ale ruku na srdce to jde najít v každé knize dle subjektivního pohledu a toto je osobně opravdu ve svém žánru špica a mohu doporučit všem kdo tento žánr mají rádi.

14.06.2021 5 z 5