Zlé pondělí

Zlé pondělí obálka knihy
Mé hodnocení:

Dojde k únosu pětiletého Matthewa Faradaye. Jeho tvář figuruje na titulních stranách novin. Rodiče i vyšetřovatelé jsou zoufalí. Dokáže někdo jejich chlapečka nalézt, než bude pozdě? Na jedinou stopu naráží psychoterapeutka Frieda Kleinová. Jeden z pacientů jí popisuje své sny o tom, jak unáší chlapce, který jako by z oka vypadl Matthewovi. Frieda, která je zprvu přesvědčená, že policie její obavy rovnou smete ze stolu, je postupně proti své vůli zatažena do samého centra případu. Jiný únos dítěte, k němuž došlo před dvaceti lety, nabídne nové vodítko, které dokáže odkrýt pouze Frieda, odbornice na uvažování psychicky narušených jedinců. Ve snaze nalézt v tomto děsivém případě smysl, musí se Frieda v honbě za rafinovaným a nemilosrdným vrahem potýkat s vlastními nejtemnějšími úzkostmi…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206260/zle-pondeli-206260.jpg 3.886

Frieda Kleinová 1.

Literatura světová
Vydáno, Argo

Blu Monday, 2012

Kniha Zlé pondělí

Market116

Kniha se mi líbila...sice jsou tyhle příběhy vždy trochu smutné, ale tenhle měl celkem dobrý konec...co se Matthewa týče...ale Alana mi bylo líto...i když jsem něco podobného tušila...
Friedu jsem si oblíbila, velmi statečná, chytrá a úspěšná psychiatrička...
Kniha celkově byla napínavá, tajemná a čtivá...mile mě překvapila a určitě si přečtu i druhý díl.

verka5083
18.12.2020

Kniha ani nenadchla, ani neurazila.

Dela111
10.12.2020

Zlé pondělí bych označila za psychologický román s detektivní zápletkou. Hlavní postava je psycholožka Frieda, takže psychologie tu má při odhalování zločinu zásadní význam.
Zápletka je postavená na dvou únosech malých dětí, časově od sebe vzdálených přes dvacet let. Námět i rozuzlení jsou dobré, ale slabinou knihy je rozjezd. Ten je hodně pomalý. Naopak kladem jsou rozhodně postavy. Frieda je sympatická a chytrá, ale není dokonalá, takže působí lidsky. Povedly se i vedlejší postavy, například Ukrajinec Josef mě vyloženě bavil.
Svoji roli zde má i místo, kde se příběh odehrává. Kdo má oblíbený Londýn, bude spokojený o to víc.
70%

Hanaluna
22.11.2020

Knihu jsem četla díky výzvě a bylo to velmi milé překvapení. Velmi čtivá kniha, co má tempo i spád, zajímavou postavu psychoterapeutky. Palec nahoru knize i výzvě.

Torrnet
28.10.2020

Knížku hodnotím jako celkem slušnou průměrnou detektivku. Sama o sobě je velmi čtivá, takže stránky rychle ubíhají, nicméně některé zápletky a pasáže v ději jsou dosti předvídatelné.

Zujaja
12.08.2020

Trochu jsem měla strach tuhle knihu číst, četla se mi velmi dobře, ke konci jsem se nemohla od čtení odtrhnout. Celou dobu ve mě byla malá dušička, jak to dopadne. Nebýt Knižní výzvy, tak bych tuto knihu nikdy nečetla. Takže děkuji ????

lenkaabooks
23.07.2020

Dobrá detektivka s nečekanými odhaleními a trochu šokujícím koncem. Před více jak dvaceti lety unesená holčička a teď zmizel chlapec. Případ řeší nejen policie ale i psychoterapeutka, jíž se jeden muž svěří se svými sny.

Lucciella_L
24.02.2020

Po dlouhé době kniha, která mě neoslovila a zklamala. Po 80 stránkách čtení o "ničem" jsem ji odložila :(