Zlé pondělí

Dojde k únosu pětiletého Matthewa Faradaye. Jeho tvář figuruje na titulních stranách novin. Rodiče i vyšetřovatelé jsou zoufalí. Dokáže někdo jejich chlapečka nalézt, než bude pozdě? Na jedinou stopu naráží psychoterapeutka Frieda Kleinová. Jeden z pacientů jí popisuje své sny o tom, jak unáší chlapce, který jako by z oka vypadl Matthewovi. Frieda, která je zprvu přesvědčená, že policie její obavy rovnou smete ze stolu, je postupně proti své vůli zatažena do samého centra případu. Jiný únos dítěte, k němuž došlo před dvaceti lety, nabídne nové vodítko, které dokáže odkrýt pouze Frieda, odbornice na uvažování psychicky narušených jedinců. Ve snaze nalézt v tomto děsivém případě smysl, musí se Frieda v honbě za rafinovaným a nemilosrdným vrahem potýkat s vlastními nejtemnějšími úzkostmi…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/206260/zle-pondeli-206260.jpg 3.871

Frída Kleinová 1.

Literatura světová
Vydáno, Argo

Blu Monday, 2012

Kniha Zlé pondělí

Lucciella_L

Po dlouhé době kniha, která mě neoslovila a zklamala. Po 80 stránkách čtení o "ničem" jsem ji odložila :(

Prateri

Žádný literární a detektivní skvost to přímo není, začátek je táhlý, postavy je třeba roztřídit, než zapadnou do děje, ale pak už jsem se nachytala. První housle hraje psychoterapeutka, druhé housle hraje policie a čtenář - to jsou asi třetí. Tak nevím, jestli těch hvězd nemělo být o jednu míň - tak dobře, tři a půl. Tím bych měla Zlé pondělí za sebou, jdu na Ztracené úterý.

EvikU.

Mě se kniha četla dobře. Byla i docela napínavá. Akorát mi přišlo legrační, že vše vyšetřila psychološka. Ale celkem stránky ubíhali a nelituju, že jsem si ji půjčila.

Kkristyna00
27.11.2019

Do asi poloviny knihy jsem byla docela nadšená, odkrývala se "tajemství" a bylo to fajn ale potom mé nadšení vystřídalo zklamání. Spousta věcí mi přišlo strašně moc předvídatelných. Konec mohl být o něco víc rozvinutý.... chybělo tomu ještě tak 20 stran děje aby to vylepšilo můj dojem z knihy.

Allena24
20.08.2019

Pro mne bylo přínosné sledovat chování psychoterapeutky a aspoň trochu pochopit, co se na takových sezeních děje. Těším se na další díl.

ivusse
02.08.2017

Čekala jsem větší "nářez"... začátek nic moc, prostředek se celkem rozjel... ale ten konec?

trudoš
08.12.2016

Manželská dvojice Nicci Gerrard a Sean French nejsou ve spisovatelském řemesle žádnými nováčky. A i když lze o jejich příbězích říci, že jsou klišovité a překombinované, je neoddiskutovatelným faktem, že píšou právě to, co nejvíc letí. Pro ně je prioritou ohromit běžného čtenáře a ne srazit na kolena literárního degustátora.
V první řadě bych tedy chtěl vyzdvihnout jimi skvěle zachycený pocit bezmocnosti a hrůzy nad únosem dítěte. Dále už je to z mé strany horší, především se svatou trojicí - aktéry, logikou a závěrem. Chování hrdinů totiž působí dojmem herců, kteří si nejsou jisti svým obsazením, a podobně je to i se zápletkou. Ta sice hýří jedním zvratem za druhým, ale nějak se už zpětně neřeší smysluplnost. Korunu tomu pak nasazuje finále, připomínající titulky kýčovité vyvražďovačky.
Zlé pondělí tak u mě skončilo na pozici komerční detektivky, kopírující modely úspěšnějších titulů, aby se rychle nasytila aktuální poptávka. Za pár let si na něj pravděpodobně vzpomene už jen málokdo.

studentice
09.01.2016

Mě tahle série prostě baví (i když jsem četla nejdříve dvojku a pak až jedničku, takže jsem přišla o mnohá překvapení). Líbí se mi, že postavy nejsou černobílé, řešení případů je krásně doplněno osobními životy hlavních představitelů. Prostě doufám, že brzy bude k přečtení i středa:)