Forrest Gump

S humorem vykreslený obraz Ameriky druhé poloviny 20. století, který je podtextem osobního vyprávění hlavního hrdiny. Forrest Gump možná byl trochu opožděné dítě. Jeho život byl ale neuvěřitelný: dostal se na univerzitu, jako voják do Vietnamu, stal se podnikatelem a milionářem... S neodolatelnou bezelstností popisuje svůj život i situace, z nichž vždy vyvázl šťastně. Podle knihy byl natočen film s Tomem Hanksem v hlavní roli....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/7397/forrest-gump-7397.jpg 3.91246

Forrest Gump 1.

Vydáno: , XYZ (ČR)

Forrest Gump, 1986

Kniha Forrest Gump

takana

Kniha se mi docela líbila, ale film byl lepší.

mstychov

Tuto audioknížku jsem si koupila s velkým očekáváním, jelikož si nevzpomínám, že bych viděla film. Přitom se podle mě řadí mezi ty, které by člověk měl vidět. :) Příběh mě od začátku dostal. Zamilovala jsem si Foresta i jeho kamarády a rodinu. Jeho dobrodružství mě pokaždé vtáhlo do děje a já napnutě čekala, co přijde dál. Konec mě naprosto rozsekal. I slzička ukápla. Celý příběh je vlastně založený na osudu muže, který byl celý život braný jako hlupák. I přesto byl jedním z nejchytřejších a nejšťastnějších mužů na této planetě. :)

Majdalenka

Poslechnuto jako audio kniha a jsem nadšená!! Film je natočen na motivy hlavního hrdiny knihy. Nesrovnávejte s filmem ani tam nehledejte rozdíly. Je pravda, že z počátku jsem byla z knihy vcelku rozpačitá, ale ve druhé třetině se to zlomilo a hodně jsem se nasmála. Určitě koupím v papírové podobě - tahle kniha mi v knihovně nesmí chybět!

evineckY
13.10.2021

Z knihy jsem hodně zklamaná, protože film je geniální (díky Tom Henks)
Ze začátku se to vcelku podobalo, no dále mi to připomínalo barona Prášila :-(

Z_a_N
02.09.2021

Obávám se, že někteří, kdo zde knihu hodnotí, ji snad hodnotí jen podle filmového zpracování. To se však razantně liší - nejen některými postavami, ale i příběhem. Forrest Gump je snad jediná kniha, která je mnohem horší než film. Naprosto mě minule linka ve vesmíru, nepochopil jsem, proč tam je a nedávalo mi to smysl. Díky bohu, že ji ve filmu tvůrci vynechali.

PinkBunny
19.08.2021

Kniha jako taková je psaná zajímavým způsobem, překvapilo mně jak moc se od filmu šilila. Např. postava Jenny s ní má společné leda tak jméno. Opravdu mohu doporučit, i když film je mnohem podařenější a chápu, kde a proč to scénáristé změnili. V audioverzi navíc velmi oceňuji i styl přednesu, který se výborně hodí na večerní uspávání.
Čteno jako audiokniha o stopě cca 8,5h.

pige
30.07.2021odpad!

Nedočteno - bohužel se nedokáži přenést přes nespisovnou češtinu a chybějící interpunkci.

23.07.2021

JMENUJE SE FORREST. JAKO JÁ. JMENUJE SE PO TÁTOVI. ON SE JMENUJE TAKÉ FORREST? TY JSI TÁTA FERRESTE ! Báječnej kluk potkal báječnou dívku a měli báječnej život, útrapy nevnímali. Nikdy se neopustili, ať je život kamkoliv zavál. Lásku ani smrt nezničila.
Našla jsem knihu s laskavým nadhledem, přečetlo v DK 1816, ohodnotilo 1210, okomentovalo 230 a nejvíce palců 59. Doporučuji si užívat, kdykoliv je třeba.
Autor potěšil i filmové diváky. Nejzávažnější okamžiky spolu s nadějí. Nalož co nejlépe s tím, čím tě Bůh obdařil. Život je jako bonboniera, nikdy nevíš, co ochutnáš. Musíš odložit minulost a pak zase dokážeš, jít dál. Byl jsem slavnej jako pes Pluto.
Všechno, co měl dělat, dělal na 99 %, otcem byl na 101 %, stále přítomným a šťastným tátou.
Příběh léčí chmury, je vzácným balzámem , na mnohá i tajná a nepřiznaná bolístka, Nejeden má složitejší rozhodování a zmobilizuje i poslední iiskřičku energie , ví že to vždy stojí za to. Vřele a opakovaně doporučuji.