Forrest Gump

S humorem vykreslený obraz Ameriky druhé poloviny 20. století, který je podtextem osobního vyprávění hlavního hrdiny. Forrest Gump možná byl trochu opožděné dítě. Jeho život byl ale neuvěřitelný: dostal se na univerzitu, jako voják do Vietnamu, stal se podnikatelem a milionářem... S neodolatelnou bezelstností popisuje svůj život i situace, z nichž vždy vyvázl šťastně. Podle knihy byl natočen film s Tomem Hanksem v hlavní roli....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/73_/7397/forrest-gump-7397.jpg 3.91061

Forrest Gump 1.

Literatura světová, Humor, Novely
Vydáno, XYZ (ČR)

Forrest Gump, 1986

Kniha Forrest Gump

MaggieR
včera

Netreba porovnávať s filmom. Kniha je sama o sebe dobrá ale na ten nádherne romantický film, na toho čistého, nevinného Foresta to nemá. Preto to beriem ako úplne samostatnú jednotku v tom prípade kniha pobaví, po čase mi už išlo na na nervy slovo ho*no, po*rať, do r*iti neustále omieľajúce a koniec tiež nie je bohviečo. No naozaj nečakajte veľký čitateľský zážitok lebo budete sklamaný. 1. krát čo môžem povedať že je film lepší ako kniha.

Janadvorackova

Nebylo to špatné, takové jiné.
Začátek plný humoru.
Místy chaos. Jak to říct. Pořád se soustředíte na dějovou linku filmu, takže knižní nezapadá. Přesto ale sama knižní je zcela jiná a tvoří příběh. Jenomže z pohledu milovníka filmu chaotický.
Ale filmový Forrest byl ovšem sympatičtější.

cetriolo

Docela dobré, oproti filmu spousta nových scén, ale je hodně znát, že jde o humornou literaturu, protože děj byl místy velice nepravděpodobný

Davidolos

Jedna z mých all-time tops. Jasně, mnozí se rádi schovávají za vzletná a intelektuální díla, dramata a pojednávání o nesnesitelném bytí. Já jsem většinu času stejný, ale zrovna u knih si rád zarelaxuji, jelikož tvoří většinu mého trávení volného času, cestování v tramvaji a tak vůbec. Ne vždy jsem mentálně připravený řešit tyto filozofické otázky, mnohem raději se začtu do příběhu Forresta Gumpa a jeho životních lapálií, které vás rozesmějí, rozesmutní, pohladí po duši.

PetrCepek

Ještě za totáče jsem touhle knihou rozesmál půl tramvaje

petr_

Nejdříve jsem viděl film a ten se mi líbil. Ale kniha je daleko lepší, protože je v ní popsáno více paradoxních příběhů Foresta.

yamamen
29.12.2019

Film je opravdu výborný a vždy se na něj rád podívám...proto jsem byl nadšený když mi Ježíšek (2017) přinesl knihu....bohužel po přečtení několika stránek jsem ji odložil kvůli způsobu jakým je napsána....četla se velice špatně a k přečtení každého dalšího slova jsem se musel přemáhat....před nedávnem jsem se k ní pokusil vrátit ale výsledek byl stejný....je to veliká škoda...moc rád by jsem jí přečetl ale opravdu mne tento styl nenadchl....v tomto případě zůstanu i filmové verze...Jmenuji se Forrest Gump a říkají mi Forrest Gump (improvizace Toma Hankse) :D

ijacek.007
28.12.2019

Za mě rozhodně zajímavé rozšíření. Oproti filmu je kniha značně jiná co do obsahu hloubky ale také i do konce. Pokud máte rádi filmovou verzi rozhodně se oplatí začíst nebo zaposlouchat se i do knižní předlohy více v sekci Recenze. :-)