Forrest Gump

S humorem vykreslený obraz Ameriky druhé poloviny 20. století, který je podtextem osobního vyprávění hlavního hrdiny. Forrest Gump možná byl trochu opožděné dítě. Jeho život byl ale neuvěřitelný: dostal se na univerzitu, jako voják do Vietnamu, stal se podnikatelem a milionářem... S neodolatelnou bezelstností popisuje svůj život i situace, z nichž vždy vyvázl šťastně. Podle knihy byl natočen film s Tomem Hanksem v hlavní roli....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/7397/forrest-gump-7397.jpg 3.91165

Forrest Gump 1.

Vydáno, XYZ (ČR)

Forrest Gump, 1986

Kniha Forrest Gump

Johny_H.
včera

Kniha je úplně jiná než film. Knižní Forrest a filmový jsou stejné akorát jménem a inteligencí. Zažívají podobné dobrodružství, ale přitom tak odlišná. 1 hvězdu strhávám za postavu orangutana, která mě osobně přišla moc přehnaná. Jinak jsem si knihu užil.

Veru.nka
předevčírem

Ufff. Snažila jsem se knihu přečíst, ale protože je psaná "řečí idijota", četla se mi velmi špatně. Nakonec jsem si knihu poslechla v podání pana Hartla.
Zpočátku jsem se vcelku bavila, příběh byl vtipný, vulgarismy mi až tolik nevadily. Pak se ale celý příběh dostal do tak absurdní roviny, že jsem si nebyla jistá, zda v poslechu budu pokračovat. Nakonec jsem se rozhodla to vydržet.
Jsem hodně ovlivněná filmem, tudíž je mé hodnocení příkré. Nemůžu si pomoct, ale ten filmový milý a nevinný Forrest je pro mě jasným favoritem a jeho knižní verze mi k srdci nepřiroste.

tami1

Kniha má stejnou atmosféru a humor jako film. Jen je podrobnější a Forrest zažívá více dobrodružství a úspěchů. Je to taková syrovější a sprostší verze. Jednu hvězdičku ubírám za epizodu s NASA, ta už na mě byla trochu moc.

Příběh je krásně nekorektní.

ujunka

Úplně jiný příběh, než ve filmu. Ale Forrest mě bavil. S chutí jsem se zasmála.

olívoil
30.12.2020

Před přečtením knihy jsem viděla několikrát film. Úžasný Tom Hanks podal neuvěřitelný výkon. Kniha je vždycky lepší než film, ale při čtení jsem stále před sebou viděla Toma Hankse.
Perfektní na knize je to, že je psána hovorovou češtinou s mnoha nespisovnými slovy. Ráda se k ní někdy zase vrátím.

Pasadenka
28.12.2020

Asi jako všichni čtenáři/posluchači, kteří znají FG díky historicky jednomu z nejlepších filmů, se neubráním srovnání.

K příběhu asi není moc co říct, když jej někdo nezná, hybaj koukat na film. :D

A teď v čem se knížka liší? No podle mě v tom, že film byl až moc hodný. FG vykresloval jako toho hodného nevinného kluka, který i navzdory postižení dokáže věci, které mu ostatní mohou jenom závidět. Knižní předloha je však mnohem syrovější a Forrest z ní rozhodně nevychází jako naivní cudné neviňátko. Také okolnosti některých reálií jsou mnohem praktičtější a přízemnější a knižní Forrest mi připadal víc jako „normální chlap“. A proto si myslím, že knížka stojí za přečtení. :)

Lacrimma
05.12.2020

Neodpustím si srovnání s filmem, který byl mnohem lepší, než kniha...

Renda698
07.11.2020