Odměna z pekla

Bratři Joe a John Lansdaleovi mají za sebou každý bohatou sólovou dráhu v žánrové literatuře od detektivek po fantasy a horor, společných projektů ale do konce dotáhli jen několik. Jedním z nich je Odměna z pekla, kde oba popustili uzdu své lásce k westernu a zombíkům. Výsledkem je drsný a Lovecraftem inspirovaný příběh o lovci odměn Smithovi, který se po smrti octne v pekle a vůbec se mu nelíbí, co tam vidí. A tak radši vezme zakázku od Satana, za jejíž úspěšné vyřízení by si mohl vysloužit možná i vykoupení. Jenže pod prašnými ulicemi ospalého městečka Falling Rock kypí magie a na místního kápa Smithovi nebudou stačit obyčejné kolty ani jeho oblíbený dynamit. Ještě že ďábel má vždycky po ruce nějaké ty užitečné dárky na cestu do místa, ze kterého se nedá odejít, dokud někdo neumře – nebo skrz něj na náš svět nevtrhnou Prastaří....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432298/big_odmena-z-pekla-h9A-432298.jpg 3.159
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Hell's Bounty, 2016

Kniha Odměna z pekla

Fengr

Nejlépe tuhle knihu vystihuje slovo nuda.

Patrik02

V téhle knize dostanete přesně to, co Vám autoři slíbí ve věnování na začátku knihy. A tak by to mělo být.
Svižná akce z tak trochu jiného divokého západu, kulkami, výbuchy ani ostrými slovy se zde nešetří.
Skvělá oddechová kniha na jedno-dvě odpoledne.

Badger

Přesně na něco takového jsem měl teď chuť.
J.R.L. již na začátku dá na uvědoměnou, že to nebude kdoví co dílo, ale má to tah.Bavili mě jak styl mluvy tak příběh, hlášky typu "Ty karty ti dal bůh?Ten chlápek je spíš jižan" neměly chybu, dokonce nepůsobily trapně, což bývá kámen úrazu.
Odpočinková četba, kterou nezbývá než doporučit.

Johny_H.

Dokázal bych si představit tento příběh o něco propracovanější. Na druhou stranu řežba je pořádná a o to v této knize nejspíše jde. Na oddych je tato kniha opravdu faj.

marina4088

Tohle neříkám často, ale jsem rada, že knížka nebyla delší. Bylo tady tak akorát stran na to, aby se zbytečně kniha neprodlužovala, ale taky na to, aby nás to zasvětilo do příběhu. Pro mě to bylo jedno velké klišé. Klasika westernu, který se snažil spojit s peklem, nemrtvými a do toho ještě zakomponovat humor a nerovnoměrně rozloužené užívání sprostých slov mi přišlo zbytečně zmatené a překonponované. Kdyby se autoři drželi jen třeba dvou věcí z toho, udělali by dle mého líp. Samotný příběh byl docela čtivý, ale nepřinesl nic nového. Dokonce se hlavní zabiják, největší arogant v okolí neschopný jakýkoliv citů, naprosto změnil, protože se zamiloval do holky, které dřív nepomohl a ona kvůli němu přišla o oko. Když se vrátíme k Výplatě, která na začátku byla naprosto neschopná a po chvíli je z ničeho nic mister v zabíjení.. No nevím, možná nevyužitý potenciál, možná nechuť dokončil s zapracovat na knize tak, aby stála víc než za to, aby sama sebe nazvala brakem. Pozitivní na tom byla tak propracovanost pekla a ten indián, který pak jako většina postav nesmyslně umřelo.

adevr

Fajn oddychovka. Krvavý westernový brak, plný nemrtvých a stříbrných kulek. Co víc si můžu přát... :D

Corso
12.10.2020

Napisane ako by to mal byt hned scenar k akcnej hre alebo filmu. So vsetkymi kladmi a zapormi takehoto postupu. Nahlaskovane postavy, rychle tempo, podrobne popisovana akcia a devastacia ludskych tiel. Tento mix westernu, hororu, akcie, satansko-demonickej mytologie pobavi, ale po par dnoch asi zabudnete. Slabou strankou knihy je pribeh. Ten sa da zhrnut do par viet, nieco na sposob bezneho "questu" v nejakej RPG hre. Clovek by aj cakal ze autori uz maju naslapnute na seriu, ale asi nie. Wiki uvadza ze toho maju napisane viac, ine zanre, par oceneni... ale zeby som ja tuzil este od nich nieco dalsie citat? Taki Bratia Sisterovci Patricka DeWitta mi v papuli zanechali lepsiu chut.

ludek.n
19.08.2020

Tento román pánů Lansdaleových je věnován všem těm, „…kdo mají rádi staré dobré brakové příběhy plné drsných chlapů, kovbojů, krve, prachu, provazů, kulek, ohně, krveprolití a v neposlední řadě blížícího se Armageddonu.“ Toto věnování je natolik trefné, že jsem si ho dovolil přímo ocitovat. Tato kniha je totiž narvaná až po okraj vším tím výše zmíněným. Lansdaleovi zkombinovali western z šestákových románů s pravověrným horrorem, plným hladových zombií, nadpřirozeného zla z jiných dimenzí a starého dobrého Pekla. Přimíchali nadhled a humor, hraničící s groteskou, do tyglíku vedle samotného Satana přihodili například slavného pistolníka Jesseho Jamese či divokého Billa Hickoka, směs okořenili peprnou a jadernou mluvou, která si servítky rozhodně nebere, a nakonec z toho všeho vytřepali jednoduchý příběh, který uhání k cíli jako splašený kůň. Že je to jedno klišé za druhým? A co na tom, když je to tak nehorázně zábavné…