Odměna z pekla

Odměna z pekla https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432298/bmid_odmena-z-pekla-h9A-432298.jpg 3 76 35

Bratři Joe a John Lansdaleovi mají za sebou každý bohatou sólovou dráhu v žánrové literatuře od detektivek po fantasy a horor, společných projektů ale do konce dotáhli jen několik. Jedním z nich je Odměna z pekla, kde oba popustili uzdu své lásce k westernu a zombíkům. Výsledkem je drsný a Lovecraftem inspirovaný příběh o lovci odměn Smithovi, který se po smrti octne v pekle a vůbec se mu nelíbí, co tam vidí. A tak radši vezme zakázku od Satana, za jejíž úspěšné vyřízení by si mohl vysloužit možná i vykoupení. Jenže pod prašnými ulicemi ospalého městečka Falling Rock kypí magie a na místního kápa Smithovi nebudou stačit obyčejné kolty ani jeho oblíbený dynamit. Ještě že ďábel má vždycky po ruce nějaké ty užitečné dárky na cestu do místa, ze kterého se nedá odejít, dokud někdo neumře – nebo skrz něj na náš svět nevtrhnou Prastaří.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Hell's Bounty , 2016

verka5083
23.06.2020 2 z 5

Knihu jsem v půlce odložila. Bohužel, kniha je pěkná. Je tam dobrý nápad. Ale hlavní postava mě od začátku nebavila, byly tam vulgární slova, velmi rychle se dozvíte zápletku. Už jsem pak nechtěla vědět, co bude dál. Od knihy jsem čekala víc.

Luigi1
11.05.2020 4 z 5

No tak to jsem nečekal,teto westernový příběh se Smithem a s peklem kde do děje vstoupí sám Satan

Däniken
26.04.2020 4 z 5

Akcni westernpulp plny ghulu, stribrnych kulek a popularnich westernovych sycaku. Je to narez od zacatku do konce, ale Cervenakovo „Chrestys Callahan“ je o krapet lepsi. Prvotridni je ta cekarna v predpekli, kde dabel serviruje panaky whisky. Proto becka hodnotim vysoko!

Kacennnka
16.03.2020 2 z 5

Tahle knížka byla hrozně rychlá a s nevyužitým potenciálem. Nápad byl hrozně skvělej, sice kombinace ghúlů a westernu zní dost šíleně (ale do podobnýho filmovýho cringe dostali i Daniela Craiga, so what?), ale hodně toho nabízí. A u toho nabízení to taky zůstalo.

Dle mého názoru jeden z autorského dua psát umí a druhý ne. Střídaly se totiž hrozně příjemné, většinou popisné, pasáže s plitkými dialogy a nesmyslnými sprosťárnami. Nicméně i přes to se střídaly akorát rychlé a extra rychlé scény, celá kniha byla neuvěřitelně uspěchaná, a to si rozhodně nezasloužila. Tím pádem si nevytvoříte vztah ani s postavami ani se světem, a tak je vám úplně ukradené, jak to dopadne.

Suma sumárum, mohlo to být fajn, ale autoři nevyužili ani polovinu potenciálu tématu a místo toho hráli na notu sprosťáren a místy trefných vtípků, které po určité době trochu omrzely. Na druhou stranu autoři hned v úvodu říkají, že je to pro fanoušky braku... takže, můžeme té knize vůbec něco vyčítat?

CountNosferatu
08.03.2020 3 z 5

Příběh byl správně brakově zábavnej a svižnej, byť samozřejmě předvídatelnej. Co ale knížce hodně ubírá jsou některé násilně vpašované drsné, či vulgární hlášky i do situací, ve kterých by vůbec být nemusely. A druhá věc, která mě při čtení hodně rušila, byly časté překlepy v textu a gramatické nesmysly. A tím nemyslím hovorové nespisovné dialogy postav (tam je to podle mě naopak na místě), ale text popisující děj. Mnohokrát se mi stalo, že jsem se vrátil v textu zpátky, protože jsem myslel, že jsem něco špatně přečetl a potom jsem zjistil, že to nebyla moje chyba, nýbrž zavinění korektora, který měl český překlad na starosti. Kromě těchto dvou neduhů jsem se u Odměny z pekla dobře bavil.

Local_Bunny
05.03.2020 2 z 5

Odměna z pekla měla super námět a potenciál, ale k velké smůle, bylo obojí plně nevyužito. Hlavní záporná postava vás bude od začátku vytáčet, což je fakt vtipné, jelikož já většinou zaporáky zbožňuju. Během pár kapitol už budete i dopodrobna znát zápletku, což je taky neuvěřitelná škoda. Přišlo mi, že autor některé sprosté výrazy hrozně vynucoval. Co se vám podle mě zalíbí, bude samotný Smith, je to docela frajer.
Ať mohu vytáhnout i nějaké pozitivum, tak část v pekle byla v topu. Líbilo se mi prostředí, které autor vymyslel a způsob, jak se tam lidé dostali. Co autorovi ještě jde, tak je popisování situací nebo osob a předmětů, originální a kolikrát nepostrádá vtip.
Docela fajn byla i Výplata, u které mi trošku vadil jen fakt, že otočila z nuly na sto do nejvíc badass postavy, když na začátku byla naprosto neschopná.
Bojové scény byly nudné a přímočaré, vlastně naši hrdinové nebyli ani jednou v ohrožení života, což mi přišlo o ničem. Možná, kdybych hned nevěděla, jak kniha skončí, mohla mě i příjemně překvapit.

Áňa 998
03.03.2020 4 z 5

Kniha s neskutečnými přirovnáními. Akční, vtipná a plná dobrých, i méně dobrých hlášek.

Fifineek
02.03.2020 3 z 5

„Tak Satan povolal své služebníky, spočítal je jednoho po druhém. A ti nejhorší z nich chyběli.“

Osamělý lovec odměn Smith špatně odhadl délku doutnáku u dynamitu a skončil v pekle. Tam mu samotný Satan dá druhou šanci, aby zachránil celý svět.

Spojení divokého západu, pekla a zombíků je celkem fajn kombinace. Ještě lepší by ale bylo, kdyby potenciál této kombinace uměli autoři plně využít. Děj byl předvídatelný, zápletka jednoduchá a chyb bylo v textu jak much na oběšenci. Také mi přišlo, že dost hlášek a vulgarismů bylo nucených a děj by se občas obešel i bez nich. Ale jinak jde o pohodovou četbu, kterou v pohodě stihnete za jeden večer, nemusíte u čtení moc myslet a počet postav spočítáte na prstech jedné ruky. Věc, která mě opravdu překvapila a mile potěšila, bylo číst o tom, jak Smithovi pomáhají kosit zombíky Jesse James a Wild Bill Hickok.

U této knihy platí pravidlo „jednou a dost“, ale za originalitu si zaslouží krásné 3/5.

Pitbullka
28.02.2020 4 z 5

Příběh byl akční, svižný, čtivý. Jen mi vadily nucené vtipné hlášky a velké množství vulgarismů.

cyb0y
28.02.2020 4 z 5

Ostatni komentujici uz napsali asi vse o obsahu, tak ja budu psat o forme, ktera je vyslovene tristni. Ono totiz vubec nejde o dlouhou knihu a bez problemu ji prectete za dve hodiny. Nesmysl, 250 stran se za dve hodiny neda precist, rikate si? Ale da. Staci, kdyz z kratke novely udelate slabikar. V knize jsou radky na kterych neni vic, nez ctyri slova. Strasne. Asi nova forma recyklace.

trudoš
27.02.2020 4 z 5

Bratři Joe a John Lansdaleovi spojili své síly, aby pro pobavení fanoušků westernového hororu vyšvihli jednoduché dílko plné násilí, hrůzy a střelného prachu. Rozhodně nečekejte překombinovanou zápletku s filozofickým přesahem. V Odměně z pekla nejde o víc, než jak pozabíjet co nejvíc démonů a nenechat se přitom sežrat. Logika je taková, že jedni střílí po druhých, aby dosáhli vykoupení přímo od pana Rohatého, protože tomu leze do zelí nezbedná konkurence. A ti druzí chtějí jen zadupat do země vše živé a pak vládnout spálené zemi. Nejsou tu žádní kladní hrdinové, pouze a výhradně nebezpeční parchanti, kterým byste určitě nechtěli zkřížit cestu. Výsledek sice působí jako mišmaš rané tvorby Roberta Rodrigueze, okořeněný přízračnými vizemi H. P. Lovecrafta a nechvalně proslulými figurami z historie Divokého západu, ale právě tak dobré to i je. Nekomplikované, přímočaré, brutální. Zábava stoprocentně zaručena. Tedy jestli je vám víc jak šestnáct a váš vkus nepohrdne dobře míněným škvárem.

Vampucha
24.02.2020 3 z 5

Pro nějakého začátečníka ve fantasy čtení to bude určitě skvělá volba. Knížka je čtivá a líbil se mi nápad zasadit děj do doby divokého západu. Ale jinak pro mne spíše takový průměr.

Roscata
20.02.2020 4 z 5

Odměna z pekla má jednoduchou ale chytlavou zápletku plnou trefných hlášek, humoru, krve a nadpřirozena. Nikdy by mě nenapadlo, že western a zombíci půjdou tak skvěle dohromady. Čtení mi krásně ubíhalo, bavila jsem se a za jeden večer jsem měla dočteno. U takovéhle literatury nečekáte nic jiného než zábavu a to Odměna z pekla jednoznačně splnila.
Jen je škoda, toho množství překlepů a chybějících slov. Na tom by stálo zapracovat.

IG: zrzi_cte

r0st4
15.02.2020 3 z 5

Nedokážu sice říct proč, ale western a nadpřirozeno podle mě tvoří výbornou kombinaci. Jednoduchoučká, ale přitom zábavná, zápletka se k tomuhle typu knížek parádně hodí a člověka tak zamrzí v zásadě jen dvě věci. Zaprvé, že bratři Lansdaleové neumí psát. A to připomínám, že se pohybujeme v žánru brakové literatury, kde nároky nejsou zas tak vysoké. No, a zadruhé, že Fantom Print, jakkoliv je mám rád, pořád nezvládá redakci, díky čemuž je Odměna z pekla plná překlepů, chybějících písmen a zdvojených slov.

Tak či tak ale přečtení (ani nákupu) nelituju. Byť znovu se už k téhle srandě vracet opravdu nebudu :)

Katulan
09.02.2020 5 z 5

Bezvadně namíchaný koktejl westernu, apokalypsy, démonů a hlášek co od úst hrdinů létají rychleji než stříbrná kulka. Odměna z pekla je kompaktní příběh, který má jen dvě velké chyby: Není delší a nemá pokračování.

Autoři knihy

Joe R. Lansdale