johi_murasova johi_murasova komentáře u knih

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Pomocnice byla první kniha, kterou jsem přečetla za jedno odpoledne bez toho, aniž bych ji odložila. Thrillery normálně nečtu, a měla jsem z toho původně strach, ale tohle bylo DOKONALÉ. Už od první strany mě příběh chytl a nedal se odložit. Postavy byly perfektní, zápletka nečekaná a ten závěr? Já absolutně z toho nemůžu!
Myslím si, že právem ji můžu nazývat jako jednu z nejlepších knih letošního roku.
Příští rok bude u nás vycházet druhý díl v češtině (MUST HAVE) a třetí díl v angličtině.

20.12.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Zeptali jste se někdy sami sebe, co by se stalo, kdyby jste se v něčem rozhodli jinak? Příběh je o Noře, která už nechce žít. Silné téma, zajímavý námět a na konci slzy v očích. Musím se přiznat, že né všechny životy, kterými si Nora prošla mě bavily, ale i tak se četly dobře. Nečekejte žádné okecávání, ani čtení mezi řádky, vše je napsáno dost přímočaře. Konec jsem vůbec nečekala a byla jsem mile překvapena.
Knihu bych určitě doporučila lidem, kteří bojují s depresemi, úzkostmi nebo vírou v život, jestli se to tak dá nazvat. Sama se na život budu teď dívat trochu jinak.

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Páni, co k tomu mám říct? Jsem pořád plná otázek na které bych si přála znát odpověď. Thrillery normálně vůbec nečtu a ze začátku jsem si opravdu nebyla jistá, jestli tuto knihu vůbec číst chci, ale dala jsem na doporučení a pustila se do toho, a upřímně? Vůbec nelituju. Bylo to velmi napínavé, čtivé a řekla bych, že to opravdu byla jízda. Kniha má temnou atmosféru a to se mi na ní líbilo, vypadá to, že Coleen dokáže napsat cokoliv. Celkově bych knihu popsala asi jedním výrazem - WTF. Pořád nejsem schopná se vzpamatovat z Veritina dopisu na konci. Vůbec bych se nezlobila, kdyby se Coleen rozhodla napsat časem i druhý díl. Závěrem bych opravdu řekla jen, že nevíte co je pravda a co je lež.

18.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Pro fanouška světa Harryho Pottera je to naprostá nezbytnost! Je to skvěle napsané, Tom popisuje svůj příběh před, během a po natáčení HP a musím říct, že je opravdu skvělý vypravěč. Kniha působí velmi mile, upřímně a skromně a určitě mi změnila pohled jak na postavu Draca, tak na samotného Toma, jakožto člověka. Velice mě překvapila poslední část o jeho problémech a osobním životě, neměla jsem sebemenší tušení. Za mě to byla opravdu krásná kniha, která splnila mé očekávání, a velké plus přidávám za fotky v knize. Jediné co mě mrzelo bylo spoustu překlepů a gramatických chyb.

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

(SPOILER) Tato kniha je opravdu nádherná a ten hype co se kolem ní točí je myslím si že oprávněný. Okamžitě mě vtáhla do děje, příběh byl nádherný, silný, plno vážných témat, romantiky,.. no prostě po dlouhé době kniha, která mě opravdu bavila a kdybych měla tu možnost a čas, přečtu ji na jeden zátah. Postavy byly krásně napsané, Lili a Atlas byli spolu prostě dokonalí a skončilo to tak jak mělo. Colleen je opravdu skvělá spisovatelka a moc se těším na další její díla.

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Panda a dráček je milá kniha plná překrásných ilustrací a krásných životních myšlenek. Trošku jsem se bála aby kniha nebyla úplně stejná jako Chlapec, krtek, liška a kůň, ale vůbec tomu tak nebylo a i když jsou si knihy podobné, každá je úplně jiná. Kniha vychází z budhismu, a její myšlenky mi přijdou naprosto kouzelné. Lásku není třeba vysvětlovat.

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Moje druhá kniha od Colleen a co k tomu říct? Ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst. V knize se prolínají dvě dějové linky, přítomnost Tate a minulost Milese, díky kterým chápeme chování Milese v přítomnosti. Vztah mezi Tate a Milesem byl podle mě hodně stereotypní a také mi trošku vadilo, že bylo 80% knihy jen o sexu. Konec mě ale rozbrečel a vždycky když vidím obálku této knihy, je mi smutno, Colleen si zkrátka umí vybírat silná témata.

18.06.2023 3 z 5

Zmije a křídla noci Zmije a křídla noci Carissa Broadbent

Nejsem vysloveně fanoušek fantasy, ale když jsem se dozvěděla, že je kniha přirovnávána k Hunger games, které miluju, byla to pro mě jasná volba.
A jedním slovem? Skvělé! Já jsem z knihy neskutečně nadšená. Dostala jsem všechno co jsem od knihy chtěla. Bylo to čtivé, akční, surové, plné zvratů, konec byl nečekaný, s hate to love linkou, kterou úplně zbožňuji a pane bože.. sexy upíři? Yes, please.
Můj jediný problém byl asi zorientovat se ve všech rodech a postavách, občas mi to taky přišlo trošku chaotické.
Oraya byla skvělá ženská hlavní postava. Byla drsná, surová, chytrá, odvážná a věděla co chce. Rozhodně to nebyla žádná křehká květinka a mezi upíry se zařadila velmi rychle.
Rhain byl také skvělý. Byl velmi vtipný, charismatický. Já se ale omlouvám.. pane Rhain, ale co to mělo na konci znamenat?? Okamžitě potřebuju odpovědi.
Nicméně už teď netrpělivě vyčkávám na pokračování.

Já bych chtěla moc poděkovat @humbook a @humbook_blogeri za zaslání knihy. #spoluprace

20.03.2024

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Tato kniha mě neskutečně bavila! Vývoj postav byl napsaný podle mě velmi dobře. Kenny mi bylo neskutečně líto. Její pocity mi přišly opravdové a cítila jsem, že všeho litovala a jediné na čem jí záleželo byla její dcera. Myslím si, že se tato kniha oprávněně nazývá její nejlepší!

20.12.2023 5 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

To, že nepůjde o veselé čtení je jasné už z názvu, ale tahle kniha toho nabízí mnohem víc! Autor to napsal naprosto úžasně a navíc se v příběhu nachází spoustu emocí, které na čtenáře působí silně. Kniha je velmi čtivá, já se do ni začetla hned po prvních stránkách, konec jsem probrečela, ale to se dalo čekat. Doporučuji!

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Námi to končí je jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec, a z toho důvodu jsem její pokračování nemohla vynechat.
Jsem moc ráda, že mezi Lili a Rylem to skončilo. I když mi bylo Ryle chvílemi líto, a asi dokážu pochopit jeho chování; přece jen přišel o lásku svého života, i když svojí chybou.
Na rozdíl od prvního dílu se zde můžeme dozvědět i něco víc o životě Atlase. Probírá se zde jeho vztah s matkou, i překvapení v podobě bratra. Jsem moc ráda, že dostal víc prostoru.
Lili byla zlato jako vždy, a jsem moc ráda, že se dočkala happyendu, který si po první knize a jejím trápením s Ryle zasloužila.
Není tajemstvím, že tahle kniha se bere jako jeden dlouhý epilog a já jsem moc ráda, že jsem se do života Lili a Atlase mohla vrátit.

20.12.2023 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Tohle byla první kniha od @juliecaplinauthor , která se mi dostala do ruky a byla jsem z ní nadšená! Opravdu skvěle napsaná romantika. Samozřejmě víte jak to celé dopadne, ale i tak! Příběh mě úplně pohltil a opravdu se těším na další knihy z této série.

Tentokrát je to doopravdy Tentokrát je to doopravdy Ann Liang

Fake dating mám moc ráda! Tohle bylo opravdu roztomilé čtení, a i když mám na tohle téma přečteno hodně knih, přišlo mi to originální a moc pěkně zpracované. Líbí se mi, že kniha není jen o jejich vztahu, přátelství a rodině.
Hlavní hrdinové Caz a Eliza mi přišli sympatičtí a jejich vztah i vzájemnou chemii jsem měla moc ráda. A i když vám bude Eliza lézt trošičku na nervy, dokážete to pochopit, protože je to středoškolačka.
Zkrátka, jestli si chcete přečíst roztomilou vtipnou dívčí oddechovku, tohle vám vřele doporučuji.

20.12.2023

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

Už když jsem knihu viděla na TikToku věděla jsem, že si ji musím přečíst. Když jsem ji viděla v knihkupectví, tak mé rozhodování netrvalo příliš dlouho.
Tohle byla úžasné! A opravdu jsem netušila, že se i zasměju. Mělo to snad úplně všechno co jsem si představovala a myslím si, že Nelítostný princ bude hodně dlouho mým nejoblíbenějším mafiánským románem.
Chemie mezi postavami byla úžasná, a jejich hate to love vztah se mi neskutečně líbil. Aida není jen tak křehká slečinka, se kterou by si nějaký mafián mohl zahrávat a Callumovi nedala nic zadarmo. Jejich vztah se vyvíjel pomalu a přirozeně, což se mi moc líbilo. Hlavní zápletka byla taky super a celkově to byla fakt pecka!

20.12.2023 4 z 5

Ex na koštěti Ex na koštěti Erin Sterling (p)

Kniha byla komediální oddechovka, ve kterou jsem doufala, i když začátek byl trošku pomalejší. Magie, kletba, akce a dobrodružství, to vše zabalené v komediálním obalu . Tato kniha byla pro období Halloweenu jako dělaná!
Postavy i vztahy mezi nimi byly sympatické. Vivienne i Rhys měli mezi sebou super chemii a jejich pošťuchování bylo opravdu vtipné.
Nečekejte nic převratného - neurazí, nenadchne.

20.12.2023 3 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Není asi žádný knihomol, který by tuto sérii nebo jiné knihy autorky neznal. Všemi opěvovaná Maasová, královna ya fantasy.
Dlouho jsem se sérii vyhýbala, protože jsem měla tušení, že to není nic pro mě, jelikož nejsem úplně nadšenec fantasy a málo která fantasy mě nedchne natolik, že se do ni pustím. Moje tušení mě neklamalo a musím říct, že to opravdu nebylo nic pro mě. Nechápejte mě špatně - svět? super. postavy? cool. příběh? originální (svým způsobem). Jen to prostě asi není pro mě.
Ve finále se kniha nečetla špatně, ubíhalo to celkem rychle. Konec jsem sice hltala a fakt se mi líbil, ale po dočtení jsem neměla v sobě ten pocit “panebože potřebuju další díl, OKAMŽITĚ. To byla asi ten moment, kdy jsem si řekla, že je tady něco špatně.

20.12.2023 3 z 5

Lapeni Lapeni Emily McIntire

Tohle bylo opravdu něco! Od knihy jsem se neodtrhla od začátku do konce a i když jsem první polovinu knihy četla (z časových důvodů) několik dní, druhou polovinu jsem přečetla během jednoho odpoledne. Asi jsem si oblíbila mafiánské romány, ups. Do Petra Pana to má daleko, a rozhodně bych neřekla, že je to retelling. To co pohádku ale připomíná jsou jména postav - James Hook, Wendy, Peter Michaels, Tina Bell.
Postava Jamese Hooka byla podle mě napsána skvěle. Drsný týpek, prahnoucí po pomstě a tak se zaplete s dcerou svého úhlavního nepřítele. Wendy mi připadala jako milá a hodná holka, postupem času se ale ukázala jako pěkné číslo. Celkově se mi líbil vývoj jejich vztahu, až teda na jednu část, kterou jsem moc nepochopila. Né že nepochopila, ale přála bych si lepší vysvětlení, ale bez spoilerů.
Co se týče hlavního záporáka knihy, můžu jen říct, že jsem to asi čekala. Ale celkově se mi ale zápletka líbila.
A ta obálka? Dokonalost!
Moc se těším na další autorčiny knihy!

09.09.2023 4 z 5

Národní opruzení Národní opruzení Karolína Zoe Meixnerová

Autorku @cojezoe_ sleduji na Tiktoku a její tvorba mi přijde originální a opravdu se mi líbí, i z toho důvodu jsem po knize sáhla. Hned na začátek řeknu, že kdybych tvorbu Zoe neznala, tak se mi upřímně příběh asi nelíbí, nebo ne že vyloženě nelíbí, ale spíš tomu nerozumím. Trochu duchařinka, trochu historie se smyšlenou detektivní zápletkou, a hlavními postavami, kterými jsou nám všem známí spisovatelé Němcová, Borovský, Neruda nebo Světla.
Celkově si myslím, že je to super vzdělávací jednohubka na upršený víkend. Rozhodně se těším na další autorčiny knihy.

05.08.2023 3 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

(SPOILER) Tak neskutečně dlouho jsem se těšila na české vydání této knihy, bohužel jsem se k ni dostala v pro mě dost težké době a z toho důvodu jsem ji četla měsíc, ačkoliv byla velmi čtivá a normálně bych ji měla přečtenou během par dnů. Od knihy jsem měla velká očekávání díky hype na sociálních sítích a můžů s klidnou duší říct, ze kniha byla naprosto dokonalá. Od první strany mě příběh Evelyn pohltil, příběh holky od nikud až po nejslavnější herečku své generace mi přišel velice originální.
Autorka si naprosto úžasně umí hrát s postavami, jejich charaktery a celkově vyobrazením, a to až tak, že máte potřebu neustále projíždět google a hledat, jestli postavy nebyly reálné postavy. Co se tyče samotné postavy Evelyn Hugo, dokonalá, zajímavá a fascinující, a myslím, že dokonale zapadla do doby ve která žila. Byla to velmi silná a inspirativní žena, i když se ne vždy chovala úplně morálně. Také jsem si naprosto zamilovala postavu Harryho. Monique, spisovatelka, která přepisuje životní příběh Evelyn mi až tak nesedla a co se tyče postavy Celie, vlastně mi jí bylo většinu času líto.
Byla to moje třetí kniha autorky a naprosto jistě můžu říct, že byla nejlepší, a naprosto mě také fascinuje, jak si autorka dokáže s těma knihama vzájemně hrát, to prolínaní postav mě neskutečně baví.

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Tak tohle bylo neskutečné! Drogy, sex a rockn roll, byla to moje druhá kniha od autorky a byla rozhodně mnohem lepší než Malibu v plamenech. Strašně se mi líbil a vyhovoval styl psaní, formou prostě rozhovoru. Do děje jsem byla vtáhnuta prakticky hned a celkově to mělo strašně rychlý průběh, žádné zbytečné natahování, a to já můžu Postavy byly úžasné! Samotná Daisy byla strašná čůza, ale i tak mi byla strašně sympatická, Billy byl zprvu docela zvláštní, ale asi chápu jeho chování, neměl to vůbec jednoduché. Konec byl jedna velká emocionální jízda.. autorka má dar psát strašně živě, že máte pocit, že ti lidé skutečně žili. Moc se těším na seriál, který bude už v dubnu