Zmije a křídla noci přehled

Zmije a křídla noci
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528925/bmid_zmije-a-kridla-noci-658a9bcb2d82e.jpg 4 376 376

Koruny Nyaxie série

Oraya si vydobyla místo ve světě, který ji chce zabít. Aby adoptovaná lidská dcera upírského krále přestala být pro ostatní jen kořistí, musí se zúčastnit Kejari: legendárního turnaje bohyně smrti. Spojenectví s tajemným upírem Raihnem může naklonit misky vah na její stranu, ale také ji může zničit. Je to nemilosrdný zabiják, nepřítel koruny jejího otce... a její největší konkurent. Ještě víc však Orayu děsí to, jak neodolatelně ji přitahuje. V tomto království totiž není nic víc smrtícího než láska.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Serpent and the Wings of Night , 2022

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zmije a křídla noci. Přihlašte se a napište ho.

TPWK-writer
předevčírem 5 z 5

Nechápu proč jsem tuhle knihu odkládala tak dlouho. Nějak jsem kolem ní pořád chodila a říkala si, že ještě ne. Prostě jsem se bála toho, že budu zklamaná. No... Nebyla jsem.
Příběh je Enemis to lover.

Příběh je plný akce, zvratů, podvádění za dosáhnutím cíle a v neposlední řadě boje na život a smrt.
Boje jsou tam detailně podané, takže to určitě není pro lidi kterým tohle vadí.
Hlavní hrdinka Oraya je vychovávána upírem, poté co ji zachránil, když vyvraždili její rodinu.
Upíři zde najít křídla, ty se řadí do několika rodů a podle křídel poznáte z kterého rodu patří. Někteří ukazují křídla neustále jiní je mají schovaná.

Oraya je záhada sama pro sebe, ale to i Raihnem. Jejich cesta k tomu aby si, alespoň trochu věřili je pomalá. Jak může lidská dívka věřit upírovi?
Pak tu máme Kejari, které se koná jednou za 100 let. Ten kdo vyhraje a přežije, tomu bohyně splní přání.
Zde chápu podobnost s Hunger Games. Opakuje se zde láska vytvořena za smrtících podmínek a to, že nechtějí aby ani jeden zemřel. Zde se to, ale liší Raihnem i Oraya udělají něco nečekaného.
Konec knihy je jeden zvrat za druhým a vy jenom zůstanete zírat a říkáte si: "Kde je další díl! Takhle to prostě skončit nemůže!"

posterka
23.07.2024 3 z 5

1) Vadil my styl psaní. Jakmile jsme tu měli přímou řeč, tak skoro po každé jednotlivé přímé větě následoval shluk vlastních myšlenek a vysvětlení. Jenže následoval v takové míře, že jsem se v té přímé řeči začala občas ztrácet a nebavilo mě to... Přála bych si aby ta přímá řeč byla více ucelená a né stále přerušovaná :-/ .

2) Knihu jsem začala číst po té, co jsem dočetla Dvory od J. Mass. Maličko jsem při prvních stánkách znejistila v té překvapující podobě. Hvězdná moc noci, citlivá křídla, vladař, seznam, 3 dvory... No nešlo o kopii, ale ty prvky tam byly a spíš mě to zklamalo, než nadchlo.

3) Konec mě bavil. Byl napínavý. Ještě jsem nečetla druhý díl, ale pokud je politicky propracovanější a promyšlený, tak by to čtení celkově nemuselo být tak předvídavé. Nicméně vztah dvou hlavních hrdinů bylo typické klišé.

4) Intimní scéna zněla zas jak z nějakého porna. Je to teď asi poslední leta moderní, ale jak u jaké knihy mě to baví. Tady mě to po to vom předvídatelném ději bohužel nebavilo.

5) Oceňuji slovník na konci, protože jsem se občas ztrácela kdo že je z jakého klanu.

Kniha není vyloženě špatná, ale četla jsem už lepší a proto nemůžu dát plný počet.

Morana107
22.07.2024 2 z 5

Příběh není ničím originální, motanice všeho a ničeho, ani upíří svět není pro čtenáře nikterak atraktivní.

Vztah dvou hlavních aktérů je samozřejmě lákadlo číslo 1, nicméně chemie mezi nimi není natolik vyladěná, aby mohla přebít pokulhávající děj sestávající z chaotických popisů sebevražedných úkolů vykonaných pro Bohyni.

Konec bortí celou představu, kterou jsme si během celého děje o Raihnovi vybudovali, a pukají nejedna srdce.

Přesto musí stačit pro hodnocení dvě hvězdy.

Žebříček 10 nejčtenějších knih (březen)

15.03.2024

Příběh mateřídoušky, Pán hory a další knižní novinky (8. týden)

18.02.2024

10 nejžádanějších únorových knížek

12.02.2024

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Zmije a křídla noci v seznamech

v Právě čtených15x
v dalších seznamech5x