Zmije a křídla noci přehled

Zmije a křídla noci
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528925/bmid_zmije-a-kridla-noci-658a9bcb2d82e.jpg 4 324 324

Koruny Nyaxie série

1. díl >

Oraya si vydobyla místo ve světě, který ji chce zabít. Aby adoptovaná lidská dcera upírského krále přestala být pro ostatní jen kořistí, musí se zúčastnit Kejari: legendárního turnaje bohyně smrti. Spojenectví s tajemným upírem Raihnem může naklonit misky vah na její stranu, ale také ji může zničit. Je to nemilosrdný zabiják, nepřítel koruny jejího otce... a její největší konkurent. Ještě víc však Orayu děsí to, jak neodolatelně ji přitahuje. V tomto království totiž není nic víc smrtícího než láska.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

The Serpent and the Wings of Night , 2022

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zmije a křídla noci. Přihlašte se a napište ho.

strana394
11.06.2024 5 z 5

Pokud hledáte drsnou upíří new adult romanfantasy, tak tahle kniha je něco pro vás.

Ze začátku jsem měla trochu problém se začíst, ale to byla čistě jen moje chyba, měla jsem totiž obří čtenářskou krizi. Ta se ale postupem čtení vytratila. Autorka totiž píše neskutečně čtivě a umí napínat a nelítostné, kruté hry Keraji, kde během minuty můžete přijít o život, vás nutí číst dál a dál. Prostředí, historie upírů a jejich schopnosti a jednotlivá království jsou pěkně popsané. I když bych uvítala ještě nějaké další informace. Ale možná se nám toho dostane víc v dalších dílech. Upíři jsou tady zobrazeni jako silné, krvelačné bestie bažící po krvi. Skvělý bonus je ten, že mají křídla a mohou létat aniž by se proměnili v netopýra nebo tak něco.Posledních 100 stran jsem jen seděla s otevřenou pusou a otáčela stránky rychlostí blesku. Takové zvraty jsem dlouho nezažila!

Oraya mi strašně sedla, byla rázná, vtipná, sebevědomá, ale i jemná a láskyplná. Je vychovaná králem upírů, který ji brousil jako ostří meče. Nenechá si nic líbí a má jasný cíl – být lepší, než oni a zachovat si svoji lidskost. Každý o ni pochybuje, protože vypadá slabá a křehká, v jádru duše je to ale velká bojovnice, která už dokázala zabít nejednoho upíra a jde si pro to, co chce.

Raihn je tajemný, starostlivý, pro své nejbližší by udělal naprosto cokoliv. Čím víc ho poznáváme, zjišťujeme, že ačkoliv se tváří jako největší drsňák pod sluncem, má laskavé srdce a čistou duši. Se svou proměnou v upíra se nikdy zcela nevyrovnal a můžeme v něm vidět dosud zachovanou lidskost.

Romantická linka mi naprosto sedla. Je nenásilná, přirozená, nepřekáží ději, a přesto je naprosto boží. Neskutečně se těším na další díly a jsem zvědavá, jak to nakonec všechno dopadne.

Hodnocení:4,5/5
Moc děkuju nakladatelství Albatros za zaslání knihy
IG: @strana394

Vampucha
10.06.2024 4 z 5

Romantická linka je #slowburn jako od Mariany Zapaty a drsné je to jako Nikdynoc od Jaye Kristoffa. Konečně upíři co se nebojí použít své tesáky!

Tyhle dvě věty naprosto shrnují můj dojem z této knihy :D Bavila mě moc, jen škoda, že jsem ji četla dost po kouskách, v květnu to bylo náročné a nebyl moc čas na čtení.

Oraya je člověk ve světě upírů. Jako malou ji adoptoval upíří král a vychoval ji jako vlastní dceru. Život v tomto světě mezi upíry pro člověka není snadný, jelikož je to banda krvežíznivých pijavic.
Oraya se tak cvičí v boji, aby mohla bránit nejen sebe, ale i těch pár lidí, kteří ještě žijí.

Aby Oraya získala větší moc, přihlásí se do turnaje bohyně smrti, který se koná již tisíce let a bojují v něm zásadně upíří. Je to boj doslova na život a na smrt. Při jedné zkoušce je také nutné uzavřít spojenectví s dalšími účastníky a tak přichází na scénu Raihn. Tajemný Raihn, který se chvílemi nechová ani jako upír, což byl oproti ostatním upírům docela kontrast.

Chemie mezi Orayou a Raihnem za mě fungovala skvěle, je to něco mezi nenávistí a přátelstvím k lásce. V knize je násilí a krev, hodně krve. Což u upíru kvituji. Upíří jsou opravdu upíří, ne žádní třpytiví “vegetariáni :D
Romantická linka je pomalá, ale zároveň od začátku tušíte, jak to dopadne. Místy to bylo i vtipné a četlo se to opravdu dobře.
A ačkoliv je to první díl série, konec není vyloženě otevřený, což se mi taky líbilo. Ty useknuté konce v půlce děje, kdy třeba někdo někomu vrazí meč do těla a vy musíte rok čekat, abyste zjistili jestli přežil, opravdu nesnáším.

petusska01
04.06.2024 4 z 5

(SPOILER) No. Tak som rozmýšľala, že mám dojem (ak teda z rôznych iných komentárov, knih) že na tie ženské hrdinky sme také dosť prísne. Ja určite. Niektoré mi lezú na nervy lebo veľa riešia/málo riešia, sú organizované priveľmi/nerozhodné, majú tie otravné vnútorné monológy/nemajú emócie... tu som sa tiež trošku zasekla, že ale, zrazu Raihn mi je vo všetkom sympatický a Oraya je nedôvercivá, potom zase zahodí "svoj sen" kvôli chlapovi, potom je zas viac vojak ako priateľka, no proste furt dačo. A chlap zas z toho vyšiel ako tajomný, ochranársky, obetavý, starostlivý, sexi... U Orayi sa mi páčil ten vývin, ten jej rozlet, múdrosť, cieľavedomosť, samozrejme aj popis jej boja, je to predsa hrdinka. Zaujímal ma aj Vincent a to ich "puto" a hlavne čo sa to tam dialo v tom ich svete. Raihn bol podozrivý. Áno samozrejme milý, sexi, kamoš, milenec...ale museli sme vedieť,že sa tam niečo pokazí. No prosím. A príbeh sa skončil a pritom sa zamotal. Tieto upírie tematiky ma kedysi brali trošku viac, nie je to úplne príbeh ktorý by som si vybrala viackrát, ale druhý diel si prečítam, napriek teda nie veľmi vážnym recenziám.

všechny komentáře

Související novinky (4)

Žebříček 10 nejčtenějších knih (březen)

15.03.2024

Příběh mateřídoušky, Pán hory a další knižní novinky (8. týden)

18.02.2024

10 nejžádanějších únorových knížek

12.02.2024

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Zmije a křídla noci v seznamech

ve Čtenářské výzvě60x