Jido Jido komentáře u knih

Hořící kříž Hořící kříž Diana Gabaldon

Ano, začátek knihy byl oproti jiným dílům série rozvláčný, naštěstí se pak děj správně rozběhl a měl co nabídnout. Pro mě to byly opět příjemně strávené chvíle při čtení o osudech hrdinů.

09.11.2019 5 z 5

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

Opět skvělé a čtivé pokračování série...

05.10.2019 5 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Další skvělé pokračování Cizinky - děj plný zvratů a překvapení, dobrodružství, romantika... Diana Gabaldon je výborná vypravěčka, hltala jsem každou stránku.

19.09.2019 5 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Stejně jako první díl série přečteno jedním dechem. Asi jsem propadla závislosti, musím jít hned na další díl:-)

01.09.2019 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Nějak mě minul rozruch kolem prvního vydání knihy i kolem seriálu a říkala jsem si, co na tom všichni vidí... Teď jsem ale celou sérii koupila doslova za hubičku a dala se do čtení a musím říct, že ačkoli tenhle druh četby účelově nevyhledávám, celé mě to pohltilo a strhlo. Úžasná kniha, ani nevím, jak rychle těch 700 stránek uběhlo. Jdu hned na další díl:-)

14.08.2019 5 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Pohádka pro dospělé, že... Nemám ráda, když po několika kapitolách vím, jak děj bude pokračovat - to se zde bohužel stalo. Prvky červené knihovny se to jenom hemží, jak už je zde několikrát zmíněno. Kladně hodnotím vsuvku s koncilem v Kostnici, i když i ta byla zřejmě použita jen proto, aby ta červená knihovna nebyla až tak červená a trocha historických reálií tomu asi mělo dopomoci. Autorův vypravěčský um je ale nezpochybnitelný, možná zkusím ještě některou z jeho knih...

29.06.2019 3 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Autor opět nezklamal, skvělé čtení. Už se těším na pokračování!

07.06.2019 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Zase super čtení. Hodnotím na 200 % a nutně potřebuji pokračování!

26.05.2019 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Tak to byla jízda! Skvělá kniha plná "krásných" zvráceností, krátké kapitoly, které nutí číst dál a dál. Moc doporučuji.

13.05.2019 5 z 5

Život ve dvou Život ve dvou Nicholas Sparks

Snad poprvé, kdy jsem u čtení uronila slzu. Krásný příběh.

07.05.2019 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Těšila jsem se na pokračování Šelmy, ale tohle mi nějak nesedlo. Chvílemi jsem se i nudila. Škoda...

26.04.2019 3 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Krásný příběh... Mám ráda knihy, u kterých je více časových linek. Tady se minulost s přítomností krásně propojovaly, postupně odhalovaly rodinné tajemství. Snad jen ten konec byl až moc pohádkový, překombinovaný a skoro až neuvěřitelný. Ráda si přečtu další knihy autorky.

19.03.2019 5 z 5

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Detektivka z drsného prostředí Grónska, které je zde pěkně vykreslené. Krátké kapitoly a dvě časové roviny příběhu. Jména osob mi dělala problémy a místy jsem se ztrácela v tom, kdo je kdo. Jak už je zde napsáno, chybí bližší charakteristika postav. Děj celou dobu pěkně odsýpá a je napínavý, ale ke konci jakoby autorovi došel dech. Určitě si ale přečtu pokračování.

19.02.2019 4 z 5

Není římského lidu Není římského lidu Jarmila Loukotková

Krásná kniha, barvitě a poeticky vypráví příběh z doby starověkého Říma a tak hezky se čte... Další z knih, ke které se moc ráda vrátím.

09.02.2019 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

S ohledem na to, kdy kniha byla napsána, smekám. Geniální, nadčasové, hrozivě pravdivé.

27.01.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Bavilo mě to. Prolínání časových rovin a postupné odhalování zápletky do sebe zapadalo.

13.01.2019 5 z 5

Putování městem České Budějovice 1 Putování městem České Budějovice 1 Jan Schinko

Po přečtení cítím mírné rozčarování. Těšila jsem se, až se začtu, ale bohužel... Kniha je krásná, vázaná, na pěkném papíru, se spoustou doprovodných fotografií a dobových pohlednic, ale text je tak neuspořádaný, nelogicky se v něm skáče z hluboké minulosti do té nedávné a zase zpět. Potud by to ještě bylo vcelku v pořádku. Co ale nedokážu odpustit, je spousta gramatických chyb a překlepů. Není snad jediná strana, na které by se nenašla taková chyba. Škoda...

13.01.2019 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Krásný dárek s krásnou obálkou. Knihu jsem zhltla za dva dny, jinak to zkrátka nešlo. Děj je napínavý, nenechá vás vydechnout. Sice nevím, nakolik jsou vyšetřovací a vědecké postupy hlavního hrdiny reálné, ale mě to moc bavilo.

30.12.2018 5 z 5

Kašmírový šál Kašmírový šál Rosie Thomas (p)

Knihu jsem si pořídila na základě zdejších recenzí a musím bohužel říci, že mě až tak nenadchla... Na jednu knihu příliš mnoho náhod a předvídatelný děj.

17.12.2018 3 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Prolínání dvou časových linek je zajímavé, jen ten příběh Reby mě zas až tak nebavil... Jinak vcelku pěkný příběh.

21.11.2018 4 z 5