Jido Jido komentáře u knih

Putování městem České Budějovice 3 Putování městem České Budějovice 3 Jan Schinko

Autor má spoustu zajímavých informací snad ke každému domu a místu v Českých Budějovicích, to je veliké plus. Bohužel u této knihy mínusy mírně převažují... Budu se opakovat, ale kniha trpí těmi samými nedostatky jako její dvě předchůdkyně. Informace v jednotlivých kapitolách nejsou chronologicky řazeny, ruší to pak při čtení, když autor skáče ve vyprávění ze století devatenáctého do století šestnáctého a zpět. Největší slabinou u knížky je opět odbytá nebo spíš vůbec žádná korektura, kniha je plná gramatických chyb, překlepů, ale i faktických chyb. Což je obrovská škoda u takového titulu, kde byly určitě ambice udělat pěkného historicko místopisného průvodce na pěkném papíře a spoustou fotografií. Toto všechno bohužel sráží v mých očích titul níže, než by si zasloužil..

17.01.2021 3 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Zatím nejlepší kniha autorky. Čtivá a napínavá až do konce.

28.12.2020 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Mně se to moc líbilo, zatím nejlepší kniha autorky.

18.12.2020 5 z 5

Medikus z Heidelbergu Medikus z Heidelbergu Wolf Serno

Ne, tak tohle mě nebavilo. Ani bych to nenazývala historickým románem jako spíš pohádkou.

12.12.2020 2 z 5

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Zase skvělé čtení. Jen doufám, že se brzy dočkáme pokračování..

02.09.2020 5 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Skvělé jako předešlé knihy autora. Ale ten otevřený konec? Hned jdu na pokračování!

28.08.2020 5 z 5

Skotskem po stopách seriálu Cizinka Skotskem po stopách seriálu Cizinka Jan Hrdina

Tohle je kniha, která potěší každého fanouška seriálu i toho, kdo se zajímá o Skotsko jako takové. Pěkně popsaná historie, tradice a nejzajímavější místa.
Bohužel kniha trpí tím, čím trpí spousta knih v poslední době, a to odbytou korekturou. Spousta chyb v gramatice pak zbytečně kazí celkový dojem z knihy.

04.08.2020 5 z 5

Vepsáno krví vlastního srdce Vepsáno krví vlastního srdce Diana Gabaldon

Smekám klobouk před Dianou Gabaldon, její série je stále čtivá i po tolika stránkách, pořád mám ten pocit, jako bych tam byla se všemi postavami, stejně jako na začátku. Jen škoda, že čekání na další díl bude hoooodně dlouhé. Bude se mi stýskat...

19.07.2020 5 z 5

Sedm kamenů lásky a ztráty Sedm kamenů lásky a ztráty Diana Gabaldon

Kniha povídek, která doplňuje hlavní dějovou linku Cizinky. Nejvíc mě asi zaujaly povídky Meziprostor, Mor nemrtvých a Prchavá zeleň, ty se četly skoro samy:-)

18.06.2020 5 z 5

Lord John a Ďáblovy ruce Lord John a Ďáblovy ruce Diana Gabaldon

Tentokrát nejde o román, ale sbírku tří povídek, které pěkně doplňují sérii. První povídka je nejslabší, ale celkově knihu hodnotím pozitivně. Číst o Johnu Greyovi mě prostě baví.

31.05.2020 5 z 5

Lord John a skotský vězeň Lord John a skotský vězeň Diana Gabaldon

Zatím nejlepší díl série.

24.05.2020 5 z 5

Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2 Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2 Tara Bennett

Je to taková Bible pro fanoušky seriálu. Spousta zajímavých informací z natáčení, komentáře herců a tvůrců seriálu a hlavně krásné fotky.

14.05.2020 5 z 5

Lord John a Bratrstvo čepele Lord John a Bratrstvo čepele Diana Gabaldon

Z prvního dílu jsem byla zklamaná, tenhle byl lepší. Mohla jsem si opět užít Dianin styl psaní, který byl velmi podobný Cizince.

28.04.2020 4 z 5

Lord John a důvěrná záležitost Lord John a důvěrná záležitost Diana Gabaldon

Tahle knížka bohužel má jednu zásadní chybu, a tou je nekvalitní a kostrbatý překlad. Některé pasáže jsem musela číst víckrát, abych pochopila. Pokud někdo čeká, že děj bude plynout podobně jako v Cizince, musí být zákonitě zklamaný. Přesto se mi detektivka líbila.

25.04.2020 3 z 5

Zaniklé hospody Českých Budějovic Zaniklé hospody Českých Budějovic Milan Binder

Kniha, která potěší každého budějovického patriota. Zajímavým způsobem přibližuje historii hospůdek, kaváren a hotelů, jejichž slávu odvál čas. Kniha obsahuje množství dobových a zároveň současných srovnávacích fotografií.

02.03.2020 5 z 5

Putování městem České Budějovice 2 Putování městem České Budějovice 2 Jan Schinko

Stejně jako u prvního dílu musím hodnotit špatnou práci korektora. Znovu se najdou hrubky a překlepy, i když je jich už méně. Pořád zůstává zachován styl psaní, kdy k jednomu místu jsou přidány informace, které bych uvítala více chronologicky seřazené.
Jinak ale chválím za spoustu fotografií, kdy některé jsou opravdu neznámé, a k nim zajímavé vyprávění.

09.02.2020 4 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Vcelku dobře napsaná kniha. Tajemno, romantika, historie. Spíše ale čtení pro náctileté.

05.02.2020 3 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Bavilo mě to o něco víc než Hračkář, ale stejně jako v předchozích knížkách je pořád moc vědeckých informací, které mi zkrátka kazí čtenářský zážitek..

31.01.2020 4 z 5

100 zajímavostí ze starých Českých Budějovic 100 zajímavostí ze starých Českých Budějovic kolektiv autorů

Jak už název napovídá, kniha přináší zajímavosti o mém milovaném městě - některé známější, některé pro mne zcela nové.

22.01.2020 5 z 5

Paměť kostí Paměť kostí Diana Gabaldon

Opět další skvělý díl série. Nemůžu se dočkat pokračování!

16.01.2020 5 z 5