Jido Jido komentáře u knih

Vaše rodinná kronika krok za krokem Vaše rodinná kronika krok za krokem Lenka Peremská

Praktická pomůcka pro ty, kteří chtějí nasbírané informace o svém rodu utřídit a zaznamenat v kronice.

09.05.2017 4 z 5

Váš rodokmen krok za krokem Váš rodokmen krok za krokem Lenka Peremská

Povedená kniha pro všechny, kdo se začínají zajímat o genealogii, ale i pro ty, kdo si chtějí jen počíst o životě našich předků.

04.05.2017 5 z 5

Českobudějovické náměstí, aneb Samsonova kašna, Bludný kámen a 48 domů Českobudějovické náměstí, aneb Samsonova kašna, Bludný kámen a 48 domů Jan Schinko

Pěkné čtení o domech na českobudějovickém náměstí. Každý dům je uveden jednotlivě s fotografií a historickými zajímavostmi.

03.05.2017 5 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Protože jsem nejprve viděla seriál, myslela jsem si, že kniha mě ničím překvapit nemůže. Omyl! Kniha je daleko lepší.

02.05.2017 5 z 5

Když století městem proletí aneb České Budějovice ve 100 porovnáních Když století městem proletí aneb České Budějovice ve 100 porovnáních Milan Binder

Tato kniha je pohlazením na duši pro každého, kdo má rád historii Českých Budějovic a atmosféru starých časů:-)

22.02.2017 5 z 5

Budějovické povídky Budějovické povídky kolektiv autorů

Některé povídky se mi příliš nelíbily, ale bylo zajímavé sdílet pohled na České Budějovice s autory, kteří toto město znají.

10.02.2017 3 z 5

Bůh pouště Bůh pouště Wilbur Smith

Zklamání - nejhorší díl z celé série.

09.02.2017 3 z 5

Krvavé evangelium Krvavé evangelium James Rollins (p)

Rollinsův styl psaní mám ráda, ale tohle se nějak nepovedlo... Začátek byl slibný, ale pak se děj zvrhl a vznikla z toho podivná slátanina. Knihu jsem sice dočetla, ale zpětně díky špatně zvolenému tématu hodnotím pouze třemi hvězdičkami.

10.12.2016 3 z 5

Inkoustová smrt Inkoustová smrt Cornelia Funke

Poslední díl trilogie byl nejlepší! Krásně napsáno, skvěle vymyšlený příběh, ani chvíli jsem se nenudila.

14.11.2016 5 z 5

Inkoustová krev Inkoustová krev Cornelia Funke

První díl série mě moc nebavil, ale tohle - to je jiná. Nenudila jsem se, děj měl spád, Inkoustový svět je opravdu kouzelný a temný zároveň. Už se těším na další díl.

17.10.2016 4 z 5

Inkoustové srdce Inkoustové srdce Cornelia Funke

Na začátek musím říct, že nejsem cílová skupina, pro kterou je kniha určena. Musím uznat, že nápad měla autorka skvělý, příběh je pěkný, ale chtělo to něco navíc, chvílemi jsem se nudila, bylo to takové rozvleklé. Uvidím, co přinese další díl..

19.09.2016 3 z 5

Abeceda mzdové účetní 2016 Abeceda mzdové účetní 2016 Bořivoj Šubrt

Mzdové účetnictví pro začátečníky i pro ty, kteří již problematiku znají. Vše je srozumitelně popsáno, vítám užití příkladů z praxe. Doporučuji.

30.08.2016 5 z 5

Budějovický poutník aneb Českými Budějovicemi ze všech stran Budějovický poutník aneb Českými Budějovicemi ze všech stran Daniel Kovář

Krásná a zajímavá kniha, která poutavě a v historických souvislostech vypráví o známých i méně známých místech Českých Budějovic.

21.07.2016 5 z 5

Kníže z mlhy Kníže z mlhy Carlos Ruiz Zafón

Škoda, že jsem tuto knížku nemohla číst ve věku, pro který je určená. Asi bych strachy neusnula:-) Nádherně napínavé a strašidelné čtení, děj byl nahuštěný. Doporučuji mladším i starším čtenářům.

29.06.2016 5 z 5

Dopisy z ostrova Skye Dopisy z ostrova Skye Jessica Brockmole

Přiznám se, že jsem se do knihy nemohla začíst. Nakonec se podařilo, je to hezký příběh psaný formou dopisů, ale bohužel jsem příliš brzy odhadla, jak to celé asi dopadne.

27.06.2016 4 z 5

Stopy mizí v mlze Stopy mizí v mlze David Morrell

Opět skvěle napínavá a čtivá kniha z viktoriánské Anglie, autor mě znovu nezklamal. Co mě ale zklamalo a rušilo při četbě, bylo neskutečné množství hrubek v knize. Vydavatelství Alpress by mělo zaměstnat na korekci někoho, kdo zvládá shodu podmětu s přísudkem.

20.06.2016 5 z 5

Vnitřní oko Vnitřní oko Wilbur Smith

Nevím, jak hodnotit... S předchozími díly to už nemá moc společného, už to není to vyprávění o Egyptě, na jaké jsem si zvykla. Fantasy prvků a magie tam na mě bylo až moc. Přesto se mi kniha četla dobře, děj pěkně odsýpal, bylo to napínavé

09.06.2016 3 z 5

Čaroděj Čaroděj Wilbur Smith

Autor opět nezklamal, kniha se četla dobře, jen to čarování mi chvílemi vadilo...

23.05.2016 4 z 5

Řeka bohů II Řeka bohů II Wilbur Smith

Stejně jako první díl čtivé, napínavé, dobrodružné, tajemné...

25.04.2016 5 z 5

Knihu jsem si zamilovala. Mám ji přečtenou už potřetí a vím, že to nebylo naposledy. Starověký Egypt je moje srdeční záležitost, kniha je čtivá, napínavá, taková pohádka pro dospělé:-)

25.04.2016 5 z 5