Stopy mizí v mlze

Geniální, leč nechvalně proslulý konzument opia Thomas de Quincey spolu se svou dcerou Emily a společníky ze Scotland Yardu se utkají s nepřítelem – s vrahem, který si vybírá oběti v horní vrstvě britské společnosti. Důkazy totiž naznačují, že poslední obětí má být samotná královna Viktorie…

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262592/big_stopy-mizi-v-mlze-Lz0-262592.jpg 4.263

Thomas DeQuincy 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Alpress

Inspector of the Dead, 2015

Kniha Stopy mizí v mlze

Hugomil
03.12.2020

Pěkně napsaná detektivka ze starého Londýna.

Recenzent
21.02.2020

Řeknu to takhle. Kdyby se nejednalo o Davida Morrella, letěla by knížka po několika stránkách z okna. Nevím, zda kniha prošla jazykovou korekturou, ale byla plná překlepů a hrubek. Pokud bych knihu chtěl ještě někdy číst, sáhnu po originálu. Perly jako "lodě vozili", "ptáci zdobily", "strážníci hlídaly" nebo "obavy ovlivnili" jsou opravdu silná káva! A takových tam bylo víc. Jinak samotný děj je tradičně napínavý, Morrell prostě nikdy nezklame.

TaLu
12.08.2019

Kniha zakoupená za pár korun a opět velmi milé překvapení. Od autora jsem dosud četla jen jednu detektivku ( Dávno ztracený), která mě opravdu zaujala. Že pan spisovatel je autorem knih, kde hlavním hrdinou je Rambo, jsem netušila, znala jsem jen filmovou podobu. Ovšem tato kniha je z úplně jiné doby a má jinou atmosféru. Vnímala jsem ponuré uličky Londýna za vlády královny Viktorie, vychutnávala si zvraty v ději, napětí i opravdu neobvyklé hlavní i vedlejší postavy. Motivem je pomsta, které v konečném měřítku stejně nejvíce ničí svého nositele. Více prozrazovat nebudu. Smekám před naprosto vzornou přípravou autora, která je na celém díle hodně znát. Čtenář se přenese do té doby ....do blázince, bohatých domů, paláce, temných uliček a nebezpečných chudinských čtvrtí....a všude se cítí realisticky, až z toho mrazí. Doporučuji.

Val
23.07.2019

Stopy mizí v mlze a stejně tak Na hraně temnoty jsou výborné knihy. Morrell vás do děje zatáhne tak, že máte pocit, že tam s těmi postavami jste, že to s nimi celé prožíváte . Mně se tato spisovatelova historická poloha moc líbí. Milovníkům historických detektivek vřele doporučuji.

Atanone
19.06.2019

Jednou větou - jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. V tom smyslu splývá kdo je v tomto příběhu ten dobrý a kdo zlý.
Musím říct, že se mi tento díl líbil mnohem víc, než ten první, možná právě tím, že „brnkal na city“ přiblížením hlavního padoucha, který by nebyl padouchem, kdyby..kdyby.. No a také to bude tím, že se dozvíme mnohem víc o dobových reáliích. Žít ve viktoriánské době? Wow..ale jen s titulem, jinak by o to asi nikdo moc nestál...
Autor v závěru vysvětluje svůj zájem o T.dQ, což je taky zajímavá pasáž.
Jako ženskou mě pochopitelně zajímaly několikrát zmiňované „bloomerky“ a díky tomu jsem podnikla virtuální výlet do minulosti. Poučné. Zabrousila jsem i na webové stránky pana Morrella, kde je ke každé knize spousta materiálu i obrazového, kdo chce nahlédnout hlouběji pod povrch příběhů, doporučuji.
A jdu na třetí díl..netuším v jakém stádiu je čtvrtý. Na jednu stranu ano, zajímá mě to. Na druhou mě trochu děsí, že bych toho možná nemohla nechat :)

čef
22.05.2019

S touto knihou si dal autor asi hodně práce. Obsahuje tolik živých reálií poloviny 19.století v Anglií, že je to prostě ohromující a konkurovat tomu může snad jen série rodu Morlandů. Navíc je příběh hodně zajímavý, vystupují v něm četné historické postavy včetně královny Viktorie. Děj se točí okolo skutečných atentátů na ní v průběhu let spáchaných, naštěstí nedokonaných. Klíčová postav De Quinceyho je vrcholně zajímavá a jeho schopnost chápání více realit okolo nás prostě úžasná, i když jeho životní styl není zrovna doporučeníhodný. Takto má podle mne vypadat historický dobrodružný román!

Greenfingers
11.03.2019

Druhý ze série tří románů situovaných do viktoriánské doby v Anglii. Kromě nesporně dramatického děje mě zaujala řada reálií týkajících se samotné královny Victorie, Londýna 19.století a vzniku policejního sboru. Postava Thomase de Quincyho byla tím bonusem navíc.

Nunee
10.02.2019

Konečně se mi po dlouhé době povedlo se začíst :-) Než jsem narazila na tuto knihu, odložila jsem pár knih po méně než dvaceti přečtených stranách (jednoduše mě nebavily). Tahle kniha mě uchvátila - příběh famózní, místo a doba uchvacující, motiv vraha pochopitelný a skličující, postup vyšetřovatelů obdivuhodný. Co víc chtít :-) Určitě doporučuji.