Jido Jido komentáře u knih

Krev mé krve Krev mé krve Helen Grace Carlisle

Se stylem psaní bez jakékoli přímé řeči a interpunkce jsem ze začátku měla problémy, špatně se mi četlo, ale po několika stránkách mě kniha natolik pohltila, že už to nebylo až tak důležité. Je to velmi silný příběh. Zpověď prosté ženy. Strasti, které život přináší. A hlavně nekritická mateřská láska. Kniha, o které budu ještě dlouho přemýšlet.

12.11.2018 5 z 5

Matkárna Matkárna Amy Sohn

Odložila jsem, aniž bych četla. Po pár stránkách jsem to vzdala.

30.10.2018 odpad!

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Přečteno na jeden zátah. Skvělá detektivka.

30.10.2018 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Přečteno jedním dechem, napínavé od první do poslední stránky

24.09.2018 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Ani nevím proč, ale dlouho jsem se této knize vyhýbala. Byla to chyba! Kniha je čtivá, milá i vtipná. Stylem mi trochu připomíná knihu Mileny Kozderové "Mám ráda hajného".

11.09.2018 5 z 5

Zvěrolékař na blatech Zvěrolékař na blatech James Herriot (p)

Přečteno znovu po letech, a musím říct, že je to stále ta krásná a oddechová kniha, jak si ji pamatuji. Určitě se k ní znovu vrátím.

29.05.2018 5 z 5

Faraon Faraon Wilbur Smith

Zářný příklad toho, kam až může klesnout série, která se protahuje už moc dlouho... První knihy byly super, tohle už nemá s původní Řekou bohů co dělat. Škoda...

19.02.2018 2 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Moje oblíbená sci-fi, přečtená již několikrát a pořád stejně dobrá.

29.01.2018 5 z 5

Byli jsme a budem aneb Česká každodennost 1914–1918 Byli jsme a budem aneb Česká každodennost 1914–1918 Marie Michlová

Zajímavá kniha o životě našich předků.

20.11.2017 4 z 5

Královna Alžběta Královna Alžběta Alison Weir

Oproti přechozím románům Alison Weir mě tento moc nebavil...

16.11.2017 3 z 5

Vír Vír Frode Granhus

Při čtení této detektivky se snad nikomu nemůže stát, že by odhalil pachatele v polovině knížky. Napínavé od začátku do konce.

25.09.2017 5 z 5

Českobudějovické pověsti Českobudějovické pověsti Michaela Trnková

Povedená kniha, krásné ilustrace. Škoda jen, že pověstí není více.

30.08.2017 5 z 5

Písečná bouře Písečná bouře James Rollins (p)

Super čtení, skvělá kombinace skutečných vědeckých a historických faktů a smyšlených prvků

10.08.2017 5 z 5

Pláč v poušti Pláč v poušti Warda Saillo

Nebudu hodnotit styl a formu psaní, nejde taky o román světoznámého autora. Obsah je ale šokující. Moc smutné čtení.

14.07.2017 4 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Skvělá kniha plná dobrodružství v amazonském pralese, děj, při kterém se ani na chvíli nebudete nudit.

09.07.2017 5 z 5

Odkaz Stonehenge Odkaz Stonehenge Sam Christer (p)

Poutavá kniha, zajímavý námět. Bohužel se dá velmi brzy odhadnout, jak se příběh vyvine. Turínské plátno se autorovi vyvedlo lépe.

21.06.2017 4 z 5

Budějovice ve století páry, svědectví archivních dokumentů Budějovice ve století páry, svědectví archivních dokumentů Daniel Kovář

Útlá knížečka obsahuje historické fotografie a zajímavosti Českých Budějovic z období 19. století.

Lázeňství na Českobudějovicku Lázeňství na Českobudějovicku Daniel Kovář

Zajímavá knížečka o historii lázní a plováren v městě České Budějovice, zároveň jsou popisovány některé léčivé prameny a studánky v okolí.

Vykonavatel Vykonavatel Juan Gómez-Jurado

Zajímavé téma, čtivá a napínavá kniha, přečteno jedním dechem.

Vládce noci Vládce noci David Morrell

Opět můj oblíbený Morrell a postava Thomase De Quinceyho. Poutavé čtení, i když musím přiznat, že je to bohužel asi nejslabší díl v sérii.

22.05.2017 4 z 5