Pláč v poušti

Otec, bývalý světák, ale muž bez výraznějšího sebevědomí, není schopen snášet samostatnost své ženy. Rozčiluje ho, že nerespektuje konvence a neposlouchá ho na slovo. Bije manželku, dělá jí scény, žárlí na ni, propadne drogám. V hlavě se mu zrodí ďábelský plán a pětiletá dcera Ouarda se o něm dozví. Stojí před těžkým rozhodnutím - má poslechnout otce, nebo stát při matce? Ouarda udělá, co jí nařídí otec, jde si hrát se sestrou na ulici. Stane se, co matka předpověděla… Dcera cítí, že nese vinu na matčině smrti, a trápí ji výčitky. Otec se octne ve vězení, děti jsou ponechány napospas osudu... Dnes, po více než dvaceti letech, se Ouarda Saillo vrací na místa hrůzy. Znovu prožívá tehdejší konflikt a zbavuje se pocitu viny. Smutek ale zůstává a cesta zpět je dlouhá, slzavá a bolestná......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31732/plac-v-pousti-GJS-31732.jpg 4.3135
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Ikar (ČR)

Tränenmond, 2004

Kniha Pláč v poušti

Radka1911

Velice náročná a smutná až depresivní kniha. Jedná se o příběh sepsaný na základě skutečné události, ke knížce už bych se po druhé nevrátila.

zimolka

Smutný ,dojemný příběh.

denisa7430
26.09.2019

Dech beroucí příběh podle skutečné události.

logopedka
20.07.2019

Přestože se při četbě dojmu poměrně snadno, u této knihy jsem neuronila ani slzu. Příběh je bezpochyby emočně náročný, ale asi je až příliš vzdálený světu, ve kterém žiji, že všechny popisované hrůzy nedokážu naplno prožít.

Je to jedna z těch knih, díky které si uvědomuji, že žiji šťastný a spokojený život.

Sweetkisses
26.02.2019

Úžasně poutavá kniha...

pingu1
23.02.2019

Knih s podobnou tématikou je teď nějak víc než dost .... Tahle je jako ostatní smutná, depresivní, skoro neuvěřitelná. Trošku kostrbatý styl psaní - nebo překladu? ... Každopádně já jsem ráda, že žiju tam, kde žiju.

LenkaKa
23.10.2018

Přečetla jsem to jedním dechem, je smutné, že se to stále někde děje. Byla jsem v Agadiru na dovolené, samozřejmě v hotelu na pláži.... o to víc mě to dojalo.

Lentylka
23.04.2018

Knížka se mi hrozně líbila a měla jsem slzy na krajíčku. Nikdy nepochopím proč dívkám i ženám někdo nepomůže.
Jinak jsem velmi obdivovala autorku, protože o tomto teroru, který prožívala, psát.
Skoro furt se mi chtělo plakat. Knížka byla podle mě od začátku velmi dojemná.

Nikdo to tu nepřežije
Nikdo to tu nepřežije