Jido Jido komentáře u knih

Robinson Crusoe (převyprávění) Robinson Crusoe (převyprávění) František Novotný

Tohle převyprávění od Novotného se mi dostalo do ruky jako školní četba mých dětí. Originál jsem nikdy nečetla, znám převyprávění od Plevy ze svých školních let, kdy jsem ji přečetla snad jedním dechem. A nejvíc mě na tom tenkrát bavilo, jak byl Robinson postaven před spoustu úkolů, musel se naučit, jak si zajistit obživu, jak si poradit s rozděláním ohně, jak zpracovat kůže a vyrobit hliněný hrnec... Právě ty postupy a Robinsonova neznalost a neúspěšné pokusy mi v tomto převyprávění chybí, přišlo mi, že všechno už rovnou uměl, příběh byl nějaký takový osekaný.

30.03.2016 4 z 5

Černý opat Černý opat Edgar Wallace

Začátek knihy se mi moc nelíbil, zdálo se mi, že jsem bez úvodu vhozena do děje, ale po pár stránkách jsem zjistila, že nějaký rozvláčný úvod by spíše uškodil. Kniha se četla moc dobře, děj měl spád, do poslední chvíle jsem netušila, jaké bude rozuzlení. Doporučuji.

14.03.2016 5 z 5

České Budějovice 1867-1937 České Budějovice 1867-1937 Leoš Nikrmajer

Kniha, která potěší každého, kdo má rád město České Budějovice. Pěkná publikace se spoustou historických fotografií.

11.03.2016 5 z 5

Na hraně temnoty Na hraně temnoty David Morrell

Můj oblíbený autor opět nezklamal. Bylo to čtivé, napínavé, zajímavé. Umístit detektivní příběh do doby viktoriánské Anglie byl dobrý nápad. Doporučuji k přečtení.

07.03.2016 5 z 5

Fundatio civitatis. Zrození královského města Českých Budějovic Fundatio civitatis. Zrození královského města Českých Budějovic Daniel Kovář

Opravdu krásný dárek k výročí založení města. Potěší každého, kdo se zajímá o historii města Českých Budějovic. Kniha obsahuje velké množství fotografií a historických map a je dalším povedeným počinem mého oblíbeného autora Daniela Kováře.

04.03.2016 5 z 5

Zpráva od nebožtíka Zpráva od nebožtíka Joanna Chmielewska (p)

Poprvé jsme tuhle knihu četla snad ve 13 letech. Už tenkrát se mi nejvíce líbily pasáže o útěku na jachtě a prokopávání se z vězení pomocí háčku. Je to zábavné a oddychové čtení, hlavní hrdinka je opravdu "sladká debilka".

Miral Miral Rula Jebreal

Kniha se mi moc dobře nečetla, asi jsem od ní čekala víc. Jak už bylo napsáno - chaoticky propletené příběhy. A brzdila mě neznalost palestinsko - izraelského konfliktu.

04.03.2016 2 z 5

Už chalupáři jedou Už chalupáři jedou Vladimír Michal

Aneb jak novopečený majitel chalupy začíná chalupařit a vznikají u toho velmi úsměvné situace. U této knížky jsem se smála od začátku až do konce.

Příběh Bílé Masajky Příběh Bílé Masajky Corinne Hofmann

Nechápala jsem hlavní hrdinku a její rozhodnutí opustit civilizaci výměnou za těžký život v primitivních podmínkách. Příběh se mi ale líbil, hlavně první část. Bylo zajímavé číst o životě v Africe.

Stíny v srdci Stíny v srdci Katherine Webb

Zajímavý příběh, kniha se četla dobře, určitě bych ji doporučila.

03.03.2016 5 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Kniha, u které člověk nechápe, jak se matka může chovat ke svému dítěti. A obdiv autorovi, že se dokázal vypsat z tak hrůzných zážitků.

03.03.2016 5 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Knížka, která se čte jedním dechem. Zasloužila by si víc hvězdiček, než jen pět.

22.02.2016 5 z 5