Zpráva od nebožtíka

Hrdinkou této vtipné, v mnoha směrech parodické detektivky je mladá polská spisovatelka, která prožije díky náhodě řadu fantastických a hrozivých dobrodružství. Mladá polská spisovatelka je během svého studijního pobytu v Kodani shodou okolností zasvěcena do životně důležitého tajemství zločinecké tlupy a stane se tak pro ni nanejvýš důležitou, ale zároveň i nebezpečnou osobou. Od této chvíle se odvíjí fantastický děj plný únosů, útěků a pronásledování, který se odehrává na nejrůznějších místech světa od Brazílie až po italskou Riviéru. Kolotoč neuvěřitelných dobrodružství se uzavírá nakonec v Polsku, kde milice řádění nebezpečné mezinárodní tlupy konečně zarazí. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50978/zprava-od-neboztika-50978.jpg 4.595

Joanna 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Ikar (ČR)

Cale zdanie nieboszcyka, 2003

Kniha Zpráva od nebožtíka

Aroucaria

To bylo skvěle prdlý :-D Takový Louis de Funès v sukni. Jazyk poplatný době překladu, ale dobře vykreslené a v absurdní době covidové zcela žádoucí. Je potřeba se rozveselit. A četlo se to dobře i při roztěkané mysli.

DzordanoChruno

(+ SPOILER) Zmiešajme za hrsť talentu s prvoplánovým stand-up-comedy humorom, pridajme značnú dávku (seba)irónie a dostaneme niečo podobné, ako je táto kniha. Celé to pôsobí ako naivné snívanie adolescentky o nečakanej výhre kopy peňazí, o dobrodružnej prestrelke, únose luxusným lietadlom do sídla miliardára v exotickej krajine (chýba už len znásilnenie chlpatou poloopicou, opravujem, blondínom), pričom hlavná hrdinka nakoniec všetkým brilantne prejde cez rozum. Kniha od ženy, pre ženy, typicky nemužská detektívka. Čítať sa to síce dá, ale nie ako krimi [v tomto pohľade to má vďaka hlúpostiam (prevŕtanie sa z podzemnej kobky cez niekoľkometrové základy pomocou plastového háčika na háčkovanie, pche) a nude úroveň omaľovánky pre mentálne postihnutých], lež ako červená knižnica, kde sa skôr riešia sny o dvorení a zranenia od bývalého. Je to čisto ženský, žiaľ, absolútne banálne podaný svet, kde všetci naokolo sú hlupáci a jediná hlavná hrdinka je pekná, šikovná, citlivá a temperamentná. Ak máte menej ako 12 rokov, alebo vyoperovanú polovicu mozgu, bude sa vám to páčiť. Inak to dočítate iba so sebazaprením.

vikaa
01.11.2020

Knížka byla po dlouhá léta jednou z mých nejoblíbenějších. Četla jsem ji milionkrát a znala ji skoro nazpaměť. Po mnoha letech jsem se k ní vrátila a to jsem asi neměla dělat. Za ty roky jsem si pořád děj pamatovala, ale kniha mi už nepřidala zdaleka tak čtivá a vtipná jako kdysi. Buď stárnu, a nebo za komunistů to byl svěží závan, který časem svoji svěžest někde ztratil. Stejně jsem ale ráda, že jsem kdysi dávno na tuto nenápadnou knihu natrefila a z nostalgie nechávám původní hodnocení!

jaroiva
06.09.2020

Je to taková blbost, že to musíte milovat. :D
Oddychovka pro každou příležitost. Hlavní hrdinka je prostě správně prdlá, ale přitom kniha nechrlí jeden vtip za druhým, spíš je vtipná tak nějak v pozadí. Možná trochu cynická nebo sarkastická, nebo co. Prostě sedí mi ten styl.
Jediné, co mi na knížce vadí, je místy divný překlad. Např. místo "zavolat" se užívá slovo "zazvonit". Myslela jsem, že někdo zvoní u dveří, ale on telefonuje. Je toho tam takhle víc divného. Zážitek jsem si tím ale nenechala zkazit.

petra2563
23.08.2020

Kniha je tak dobra, ze jsem o ni už 2xprisla,když jsem ji někomu pujcila.

boxas
21.03.2020

Málokdy jsem se u knihy tak nasmála! Je to chytrá, vtipná detektivka a hlavní hrdinku budu mít už asi pořád ráda, kdyby jenom kvůli jejím jehlicím... :-) Kam se hrabe James Bond!

divoska1975
04.08.2019

Knihu mám moc ráda a občas se k ní vracím, čte se úžasně, hodně vtipná a dobrodružná. Hlavní hrdinka je parádně střelená a přitom chytrá a odvážná.

Ewiczka
30.09.2018

Čtivá, zábavná, velmi svérázná kniha, kterou už léta miluju (mám dávné, polorozpadlé salátové vydání ještě po naší babičce) a sáhnu po ní každou chvíli :) pokud hledáte detektivku které nechybí humor a tempo, tak do toho pojďte, přece jsme všechny někdy taky sladké debilky :)