Zpráva od nebožtíka

Hrdinkou této vtipné, v mnoha směrech parodické detektivky je mladá polská spisovatelka, která prožije díky náhodě řadu fantastických a hrozivých dobrodružství. Mladá polská spisovatelka je během svého studijního pobytu v Kodani shodou okolností zasvěcena do životně důležitého tajemství zločinecké tlupy a stane se tak pro ni nanejvýš důležitou, ale zároveň i nebezpečnou osobou. Od této chvíle se odvíjí fantastický děj plný únosů, útěků a pronásledování, který se odehrává na nejrůznějších místech světa od Brazílie až po italskou Riviéru. Kolotoč neuvěřitelných dobrodružství se uzavírá nakonec v Polsku, kde milice řádění nebezpečné mezinárodní tlupy konečně zarazí. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50978/zprava-od-neboztika-50978.jpg 4.4104

Joanna 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Ikar (ČR)

Cale zdanie nieboszcyka, 2003

Kniha Zpráva od nebožtíka

martini.ce

Nemohla jsem se do toho začíst, odkládám asi na 20.straně...

jerisno

Uf, ... tak jsem ji nakonec dohledal ! Z knížky mi utkvěla v paměti jen platinová paruka hlavní hrdinky, že to byla velmi vtipná detektivka a napsala ji polská autorka. Knihu jsem zde hledal asi měsíc, ale pátrání se nakonec vyplatilo.
Četl jsem ji někdy koncem 70. let a hodně jsem se u toho bavil. Potom mi zmizela z dohledu a bohužel i z paměti. Jsem rád, že jsem si nakonec vzpomněl.
Pokusím se ji někde sehnat a znovu přečíst. Třeba to už bude jiné, ale kdo ví ? Zatím nechám plný počet (už za tu námahu).

kolacky

Četla jsem kdysi první české vydání, bylo mi kolem dvaceti let a hned jsem si tuhle knížku oblíbila, četla jsem ji každou chvíli a ani jednou jsem se nenudila. Teď jsem přišla na to, že ji nemám ohodnocenou! Takže po létech a létech znovu čtená, znovu dobrá praštěná Joanna. Pokaždé mě dostane "ten s očima"!

š.m.i.k

Skvělá oddechovka. Smála jsem se nahlas. Joanna je nepředvídatelné "éro" a každý její nápad stojí za to. Rozhodně doporučuji.

ZuzanaZ83

Joanna se dostane do společnosti, kde se nelegálně hraje ruleta. Dojde k zastřelení jednoho muže, který těsně před smrtí Joanně sdělí podivnou šifru. Ta je cestou k pokladu. Podivný gang ji unese. Hlavní hrdinka jim však opakovaně utíká.
Jako plus vidím vtipně naivní a sebeironické vyprávění. Jako minus totální neuvěřitelnost a strašlivou rozvláčnost. Navíc kniha nemá kapitoly.
Je mi líto, ale mně to teda vůbec nebavilo.

Aroucaria
02.03.2021

To bylo skvěle prdlý :-D Takový Louis de Funès v sukni. Jazyk poplatný době překladu, ale dobře vykreslené a v absurdní době covidové zcela žádoucí. Je potřeba se rozveselit. A četlo se to dobře i při roztěkané mysli.

DzordanoChruno
26.01.2021

(+ SPOILER) Celé to pôsobí ako naivné snívanie adolescentky o nečakanej výhre kopy peňazí, o dobrodružnej prestrelke, únose luxusným lietadlom do sídla miliardára v exotickej krajine (chýba už len znásilnenie chlpatou poloopicou, opravujem, blondínom), pričom hlavná hrdinka nakoniec všetkým brilantne prejde cez rozum. Kniha od ženy, pre ženy, typicky nemužská detektívka. Čítať sa to síce dá, ale nie ako krimi, lež ako červená knižnica, kde sa skôr riešia sny o dvorení a zranenia od bývalého. Je to čisto ženský, žiaľ, absolútne banálne podaný svet, kde všetci naokolo sú hlupáci a jediná hlavná hrdinka je pekná, šikovná, citlivá a temperamentná. Ak máte menej ako 12 rokov, alebo vyoperovanú polovicu mozgu, bude sa vám to páčiť. Inak to dočítate iba so sebazaprením.

vikaa
01.11.2020

Knížka byla po dlouhá léta jednou z mých nejoblíbenějších. Četla jsem ji milionkrát a znala ji skoro nazpaměť. Po mnoha letech jsem se k ní vrátila a to jsem asi neměla dělat. Za ty roky jsem si pořád děj pamatovala, ale kniha mi už nepřidala zdaleka tak čtivá a vtipná jako kdysi. Buď stárnu, a nebo za komunistů to byl svěží závan, který časem svoji svěžest někde ztratil. Stejně jsem ale ráda, že jsem kdysi dávno na tuto nenápadnou knihu natrefila a z nostalgie nechávám původní hodnocení!