Na hraně temnoty

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Na londýnském předměstí je hrůzným způsobem vyvražděna celá rodina a způsob se nápadně shoduje s neobjasněnými vraždami z roku 1811. Vrah jako by kopíroval knihu Thomase Quinceyho nazvanou Vražda jako umění. I proto se Quincey sám stane hlavním podezřelým. S pomocí dcery Emily musí odhalit pravdu dřív, než bude prolita další krev...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181936/na-hrane-temnoty-181936.jpg 4.3126
Série:

Thomas DeQuincy 1.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Alpress
Originální název:

Murder as a Fine Art, 2011


více info...
Nahrávám...

Komentáře (43)

Kniha Na hraně temnoty

Sahir
23.01.2021

výborné,napínavé..

Martin1974
03.07.2020

Môj názor je, že Morrell vie písať akčné príbehy oveľa lepšie zo súčasnosti. 19 storočie chápem, ako vyskúšanie si niečoho nového. Mnohé pasáže rozhovorov v snahe vysvetliť určité skutočnosti, mi pripadali ako vystrihnuté z Karla Maya.


jan0504
03.07.2020

Vynikajúci detektívny thriller zo starobylého temného Londýna. Spisovateľ si vyslovene vychutnal celý príbeh do najmenšieho detailu....a ja s ním :-) Klobúk dole!

ThomasRuhe
25.06.2020

Hlavním rysem románu je atmosféra Londýna v roce 1854 a fungování tehdejší společnosti. Dále pak přiblížení práce policie, jejíž možnosti byly velmi omezené, až se zdálo, že dopadnout tak chytrého a chladnokrevného vraha bude nemožné.
S celkovým pojetím jsem spokojený a hodnotím 70%.

trudoš
25.03.2020

David Morrell a thriller z viktoriánské Anglie? Původně mi to nešlo moc dohromady, ale o to větší pro mě bylo překvapení, jak stylově si autor s látkou poradil. Problém jsem měl pouze s detektivní linií, protože ta v románu příliš nefunguje. Lépe řečeno, skutečně něco vyšetřovat se začne až v druhé půlce zápletky, a i to ještě komplikují Quinceyho potyčky s podezřelými či nepodezřelými, zkrátka podle toho, kdo mu jako první přijde pod ruku. Tady se sluší přiznat panu spisovateli perfektní cit pro postavy, protože charisma mají všechny a sympatické jsou jak hrdinové hlavní, tak i vedlejší. V takhle živém prostředí jsem se už dlouho neocitl. Finální řešení je pak sice bizarně překombinované, ale právě tak, jak se k charakteru vyprávění hodí.
Bonusem navíc pro mě byly do příběhu zakomponované informace a pikantnosti z dějin Britského království, až by mě docela zajímalo, co z toho jsou fakta a co fikce. Takže ve finále spokojenost, nečekáte-li tedy od toho víc, než jen čtenářský relax.

alekis
27.02.2020

Když mlha padne na Londýn, hustá, že nos si nevidíš,
ať brunet jsi, či ať blondýn, neochrání tě zámek, klíč, ni mříž...

Tlumeně hrčí drožky ulicemi... Zní klapot kopyt noční tmou...
Plíží se vrah, nebezpečný a němý, tou hustou mlhou londýnskou...

Než první pták se ozve z výšky a vzejde rozbřesk, každodenní div,
mlask..! Hňácnul botkou do kobližky chudáček detektiv... :-)

Skvělá kniha! Úžasné období! Jsem nadšená! Mlha, tma, plynové lampy, nádherné kočáry, ponuré ulice, zchátralé prostitutky, zloději, žebráci, vrazi... Strážníci s řehtačkami, konstáblové, detektivové... proslulý Skotský Dvorek, dnes už neexistující londýnské doky... k tomu malý, hodně zajímavý kousek Indie... Prostě, krásné anglické 19. století a jeho veskrze neobyčejné kriminální případy.

TaLu
22.10.2019

Nejprve jsem měla možnost číst druhý díl série. Sice jsem věděla nějaké skutečnosti, ale s velikou chutí jsem se vrátila do Viktoriánského období. Autor přiznává, že studiem té doby strávil rok a skutečně se cítil, jako by se stal součástí Anglie v tom čase. Jeho usilovná práce přinesla plody. Čtenář si vychutnává atmosféru opravdu dokonale. Detektivní zápletka sériových vražd udržuje v napětí, i když tempo knihy je pomalejší jako všudypřítomná mlha. Zaujalo mě, jak obyvatelé reagují na zločiny. Šlechta prchá z města, na ulicích propukají nepokoje a panika. Nutně se tedy nabízí současný obraz ....vede naše "přeinformovanost" k otupělosti ? Technický pokrok překotně změnil dobu, ale pokud je studium autora pravdivé, a věřím, že ano, pak se naprosto nepředstavitelně zvýšilo násilí, hlavně nejtěžší zločiny. Čtení je to úžasné, zaznamenává první doložené nebezpečí drog, kdy se hlavní hrdina ve své knize doznává k závislosti. Práce policie té doby je určitě bonusem. Velmi ráda se s touto skupinou lidí opět potkám. Autor zaslouží velkou pochvalu.

Endy17
27.08.2019

Ke všeobecné glorifikaci díla se nepřipojím, jsem rád, že mám dočteno. Velmi zdlouhavý nástup, pak chvíle napětí, aby závěr svou laciností úplně pohřbil hodnotu knihy. Tenhle Morrell mi bohužel moc nesedl.

1