Koupit knihy

David Morrell

americká, 1943


Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 31 knih

Komentáře (15)

TaLu
22.10.2019

Přečetla jsem jeho dvě knihy, jejichž děj je zasazen do Viktoriánského období. Autor zaslouží velkou pochvalu za studium. Sám přiznává, že se na rok "přesunul " do té doby, když vyhledával dostupné materiály. A na jeho knihách je to znát. Navíc výborná zápletka, vykreslené postavy, prvně doložené nebezpečí návyku u užívání drogy. Ramba znám jen z filmu, ale historické knihy mohu určitě doporučit. Určitě si přečtu další.

Ignor
25.12.2018

Nemohu si pomoci, ale kvality popsané ostatními komentujícími jsem v té 1,5 knize, které jsem od autora přečetl, prostě nenašel. Naopak, mám ze čtení pocit ztraceného času. Je v komentářích srovnáván s Ludlumem a Forsythem, ale k těm se IMHO ani nepřibližuje. Po přečtení infa o autorovi mám spíše pocit, že rozdal na univerzitě, kde učil, zadání na eseje, které potom sesbíral a spojil do knihy. A to bez větších úprav - tak nekonzistentní mi připadalo to co jsem četl (Pátá profese, Bez slitování).

hana4834
20.11.2016

úžasný spisovatel jeho knihy čtu jedním dechem, nemohu se od nich odtrhnout

Tatsume
28.05.2016

Tenhle pán prostě umí, klobouk dolů.

josef1601
13.04.2016

Mám koupeno asi vše, co bylo zatím od Davida Morrella v Česku vydáno. Co se týče žánru, má v ostatních spisovatelích jen malou konkurenci. Podobný spád, poutavost a smysl pro přiměřený detail měl ještě Robert Ludlum.

Týnušxxx
09.07.2015

Naprosto zbožňuji jeho knihy! Umí psát opravdu velmi poutavě.

Nikolakrmelova
04.11.2013

Poradí mi někdo jestli nějaký spisovatel píše podobné a hlavně dobré knihy jako David Morrell? Díky Nika :-)

Klamm
10.06.2013

Na Morrellovi se mi líbí, že dřív než něco napíše, tak si to na sobě sám vyzkouší a prodebatuje z mistry v daném oboru (alespoň to sám tvrdí). Pak je pro čtenáře příjemné číst o zbraních a technikách které nejsou slátaninou ale vycházejí ze skutečnosti. Jeho knihy mají spád ale zároveň je to pro mě oddychovka u které nemusím namáhat mozkové závity, ale jen tak se prostě nechat unášet jako na horské dráze.
Kolikrát jsem si při četbě Morrella říkal, proč podle něj netočí více filmů? Pak mi ale došlo, že by z toho byla pravěpodobně jen jedna z řady průměrných akčňáren. Kniha totiž dokáže vtáhnout do děje a vytvořit takovou osobitou atmosféru, jakou žádný film vytvořit nedokáže.

1