Krev mé krve

Prostým jazykem vyprávěný příběh Mary Williamsové a jejích čtyř tak rozdílných dětí, které miluje navzdory tomu, jaké jsou a čeho se dopustily.

https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80860/krev-me-krve-80860.jpg 4.2124

Vydáno: , Motto

Mothers Cry, 1930

Kniha Krev mé krve

jewel.a34
11.12.2021

Silná. Surová. Lidská. Kniha o ženě, která se snažila seč mohla. Kniha o ženě, která dělala věci, jak nejlépe uměla. O člověku s dobrým srdcem a jeho příběhu. Byla mi doporučená mámou - a v knihách se má matka málokdy mýlí :-). Jen v detektivkách se neshodneme, já je většinou nemůžu číst :).

cori
20.03.2021

Životní příběh dívky Mary od zasnoubení k největší životní ráně, kdy přichází o tři své děti, se začíná odehrávat v New Yorku v roce 1899. Po krátkém a šťastném manželství se mladá vdova musí protloukat sama se čtyřmi dětmi, z nichž má každé úplně jinou povahu, což nakonec vede k tragickému konci. Příběh z roku 1930 se věnuje tématu mateřské lásky a sourozenecké rivality. Nejedná se o žádnou červenou knihovnu, jak by naznačoval název i obálka. Dlouho mi trvalo, než jsem si zvykla na chybějící interpunkci.

Nehorazna
06.01.2021

Nedokázala jsem číst pro chybění interpunkce... prostě mě to tak rozčilovalo, že jsem se nemohla soustředit na text.

Aribana
16.12.2020

Nebyla by to špatná kniha svým zaměřením, ale naivita matky mě udivovala

Z-neta
05.12.2020

Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, ale potom přečteno jedním dechem. Příběh o mateřské lásce, která nedělá rozdíly. V tomto případě s opravdu hořkým koncem.

Vampier1
28.10.2020

Na knížce mě rozčilovalo, že nikde nebyla v textu ani jedna čárka ve větě - ani jedna! Ze začátku jsem musela některé pasáže číst znovu, abych se správně "začetla". A rozčilovalo mě také chování hlavní hrdinky, která bez rozdílu milovala všechny své děti. Nepřišlo mi to fér.

babystar
24.09.2020

Velice smutná knížka o mateřské až "opičí lásce". Knihu jsem už četla 2x a nyní jsem si ji poslechla jako audioknihu. Ačkoliv je psaná prostým jazykem a skoro bez interpunkce a přímých řečí, přečtete ji jedním dechem. Je výpovědí o tom, že každý člověk je jiný a i v rodině s milující matkou se najde "černá ovce".

Jellus
04.09.2020

Ac cervena knihovna pro damy... Nedalo mi to a vytahl jsem to z matciny knihovny. K memu prekvapeni to zadna sladarna nebyla.. Spise vypraveni s horkym koncem