Vaše rodinná kronika krok za krokem

Podařilo se vám prokousat matričními záznamy? Získali jste desítky informací o svém rodě a chcete z nich sepsat kroniku, do které shrnete své pracné bádání? Potom je tato publikace pro vás. Pomůže vám od prvních krůčků v samotném začátku sepisování, s určováním toku příběhu, s tím, jak přehledně představit jednotlivé členy rodu i jak text obohatit dalšími rozšiřujícími informacemi, statistikami a grafickými přehledy tak, abyste ve výsledku vytvořili přehlednou a ucelenou rodinnou kroniku. V knize mimo jiné najdete: - jak vybrat směr, podle kterého dějiny své rodiny popisovat, - jak vytvořit osnovu jednotlivých kapitol a určit jejich náplň, - jak a čím začít samotné vyprávění, - jakými dalšími informacemi je možné rodinnou kroniku rozšířit, - jak zpracovat rodinná data do přehledných grafů a tabulek, - jak správně datovat staré fotografie, - a nechybějí ani konkrétní ukázky vyprávění, jak mohou vypadat zápisy v kronice....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/254733/big_vase-rodinna-kronika-krok-za-krokem-254733.jpg 4.418

Kniha Vaše rodinná kronika krok za krokem

kuky921
27.09.2020

Výborné vodítko pro sestavení rodinné kroniky. Mnoho zajímavých postřehů.

Amneris
07.12.2019

Skvělá pomůcka po vytvoření rodinné kroniky nebo knihy předků ze zjištěných informací genealogického bádání.

mol378
24.09.2019

Pro mě velmi užitečná při mém amatérském genealogickém bádání. Ještě tak sebrat rozum do hrsti a konečně tu rodinnou kroniku sepsat. Knihu si půjčuju pořád dokola, koupím si ji. Třeba ji využije ještě i nějaký můj možný následovník.

vlastimil577
25.03.2018

Zajímavé čtení-hodně mě pomáhá v sestavování mého rodokmenu.

Jido
09.05.2017

Praktická pomůcka pro ty, kteří chtějí nasbírané informace o svém rodu utřídit a zaznamenat v kronice.

lucie.8
09.08.2015

Velice poučná kniha pro ty, kteří chtějí sepsat rodinnou kroniku. Pomůže vám s formou textu, utříděním jednotlivých větví rodokmenu i datováním starých fotografií.

Atisa
01.07.2015

Knihu jsem si koupila především kvůli autorce, od níž už mám v knihovně předchozí knížku o sestavování rodokmenu, ale také kvůli opět nádhernému designu knihy. Ovšem jak jsem čekala, kniha pro zkušenější "badatele", tj. pro lidi, kteří prošli všemi útrapami, aby našli své předky, asi nemůže přinášet nic moc nového. Avšak pro ucelení, co všechno do kroniky napsat, je tato kniha dobrá. A samozřejmě kapitolky o historii fotografií nebo dobové módě jsou jistě zajímavé zpestření. Nemůžu se ale ubránit dojmu, že kniha byla napsána narychlo, o čemž svědčí různé chyby v textu.