Budějovický poutník aneb Českými Budějovicemi ze všech stran

Budějovický poutník aneb Českými Budějovicemi ze všech stran je knížkou, která se snaží důvěrně oslovit nejen návštěvníka Českých Budějovic, ale i obyvatele jihočeské metropole. Českobudějovický poutník je knihou, jež zahrnuje celou řadu vhodně zvolených a obsahově promyšlených procházek, doplněných zajímavým vyprávěním o historii jednotlivých lokalit, budov i dalších pozoruhodných objektů. A tak kromě nezbytných historických údajů před čtenářem doslova ožívají přepestré dějiny Českých Budějovic s jejich zajímavostmi a tajemstvími, a hlavně lidmi. Bez nadsázky lze tuto knihu charakterizovat jako průvodce, knihu příběhů a malé dějiny Českých Budějovic v jedné podobě. Knihu doprovází řada dobových reprodukcí. Publikace je dalším titulem řady netradičních poutníků po českých, moravských a slezských městech....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44782/big_budejovicky-poutnik-aneb-ceskymi-bu-Bnd-44782.jpg 59

Kniha Budějovický poutník aneb Českými Budějovicemi ze všech stran

vsechnonebonic
10.12.2019

Mám ráda podobné knížky jako je právě tato. K Českým Budějovicím mám blízko a tato knížka mě potěšila. Ráda jsem si ji přečetla, oživila plno věcí a daleko více nových věcí jsem naopak poznala. Až bude krásné počasí, vydám se s knihou na podrobnou procházku po městě.

witiko
11.09.2017

Skvělá knížka, skvělá edice!

Jido
21.07.2016

Krásná a zajímavá kniha, která poutavě a v historických souvislostech vypráví o známých i méně známých místech Českých Budějovic.

JAnD
24.11.2015

Poučná kniha o zajímavých místech, kolem kterých někteří obyvatelé Budějic denně chodí. Řazená podle oblastí, se vsuvkami z historie a popisem jednotlivých budov