100 zajímavostí ze starých Českých Budějovic

100 zajímavostí ze starých Českých Budějovic https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423099/100-zajimavosti-ze-starych-ceskych--2hH-.jpg 4 5 2

Kniha, která vychází z ediční řady „100 zajímavostí z ...“, se tentokrát věnuje bohaté historii Českých Budějovic. Pracovníci budějovických muzeí a archivů vyhledali stovku kapitol, které populárně naučnou formou přibližují historické kuriozity, stavební památky, nezvyklé události i zajímavé lidské osudy. Obsah: Nejstarší dějiny, Památné stavby, místa, poklady, Kultura, Soudnictví, Církev, Řemesla, obchod, podnikání, Doprava, Zdraví a hygiena, Vojenství, Živelné pohromy a přírodní úkazy, Události, aféry, kuriozity a tajemství, Osobnosti.... celý text

Jido
22.01.2020 5 z 5

Jak už název napovídá, kniha přináší zajímavosti o mém milovaném městě - některé známější, některé pro mne zcela nové.

witiko
19.01.2020 5 z 5

Spousta tematicky utříděných zajímavostí, kuriozit a pozoruhodností, ale také řada faktů, o kterých jsem nevěděl. Naopak na jiné náměty, o kterých vím, se už nedostalo místo, takže si klidně umím představit (pro tuto edici běžné) druhé i třetí pokračování.