Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2

Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2

Kniha vás zavede jak do zákulisí, tak přímo do děje. Herci, scénáristé, producenti, hudebníci, kostýmní výtvarníci, technici a mnozí další se s vámi podělí a své zážitky a výzvy, kterým čelili, než se tato vzrušující sága objevila na obrazovce. V exkluzivních rozhovorech, včetně Caitriony Balfe (Claire), Sama Heughana (Jamie) a Tobiase Menziese (Frank Randall / Black Jack Randall), se dočtete o jejich o nelehkém úkolu věrně ztělesnit nejoblíbenější postavy románů. Výkonný producent a Ronald D. Moore se svěří s tím, jak pracoval tým scénáristů, jak objížděli vytipované lokality pro natáčení i kolik energie stála výroba kostýmů a staveb, aby vše bylo dokonalé. Kniha také zkoumá všechny epizody seriálu prostřednictvím exkluzivních rozhovorů s jejími autory a režiséry, kteří se s vámi podělí o fascinující fakta z natáčení díl po dílu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/326340/jak-se-toci-cizinka-oficialni-pruvo-Siy-326340.jpg 4.625

Cizinka

The Making of Outlander: The Series: The Official Guide to Seasons One & Two (2016)

Umění
Vydáno:, Omega

minde

Miluju Cizinku jak knihy,tak i jako seriál. A tahle kniha je skvělým doplňkem. Ve většině filmových průvodců je plno fotek a skoro žádný text, takže se nic nového nedozvite. Ale v této knize se toho hodně dovíte ze zákulisí nejen o postavách a hercích, které si ještě víc oblíbíte, ale taky třeba o lokacich, kde se natáčelo: např. mě překvapilo a potěšilo, že se natáčelo i v Praze, když hledali lokace pro Paříž v 18.stol. :-)

likaf
30.12.2017

Nádherná kniha. Ukazuje pozadí při natáčení seriálu(I. a II. série). Myslím si, že si ji nenechá žádný fanoušek Cizinky uniknout.

bookcase
01.12.2017

Určitě by neměla chybět v knihovničce všech milovníků Cizinky. Skvělý průvodce po práci lidí, jejichž jmen v titulcích si všímá jen málokdo. Jak vznikla seriálová podoba knih, co se chce po producentech nebo jak vybírat herce do hlavních rolí, to je jen zlomek toho, co na vás při čtení čeká.

sebemi
17.11.2017

Krásná kniha! Ocení ji především milovníci seriálu :)

Alex.Barunka
07.11.2017

3,5/5
Pro fanoušky série je tato kniha skvělým doplňkem. I když jsem osobně čekala trošku víc zákulisních špeků a celkově informací, jak od samotných herců, tak od štábu. Bohužel samotný překlad byl místy dost kostrbatý a ano, byly tam chyby.
Ale graficky!

ElfkaEleanor
29.10.2017

Kniha je kompilací rozhovorů s tvůrci i představiteli hlavních rolí. Obsahuje medailonky a zajímavý náhled do zákulisí. Za mě stržena hvězda pouze za slabší překlad (místy gramatické chyby, nelogický slovosled a špatně vybrané pojmy) a špatnou kvalitu některých fotografií.

Raduška01
25.10.2017

Pro ty, kdo milují sérii Cizinka a shlédli i seriál, je tato kniha nezbytností. Provází nás od průběhu natáčení každého dílu prvních dvou řad, šitím kostýmů, výrobou zbraní, až po osobní názory a poznámky samotných herců, režisérů a všech, co se podíleli na vzniku seriálu. Nemluvě o nádherných fotografiích. Za mě doporučuji, zajímavě zpracovaná kniha.

ptavichripkaa
21.10.2017

Kniha slibuje něco, co tam nakonec není. Jsem zklamaná.