Medikus z Heidelbergu

Kanton Thurgau kolem roku 1500 Nevlastní matka dvanáctiletého Lukase Nufera rodí v bolestech, ale dítě se nemůže prodrat na svět. Rodičku a dítě by mohl zachránit takzvaný císařský řez – ale nebezpečnou operaci zakázala církev. Lukasův otec se zákazu vzepře a opravdu se mu podaří úspěšně provést zákrok. Od toho okamžiku má Lukas jediný cíl: Stát se lékařem!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/337018/medikus-z-heidelbergu-XLS-337018.jpg 4.249
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub

Der Medicus von Heidelberg (2014)

Kniha Medikus z Heidelbergu

Kerberos

Serno to umí lépe,románu něco chybělo a konec mě přímo zarazil.Nevím jestli hodlá pokračovat dalším dílem,ale další autorova kniha není pokračováním.

Ctenar1202

Skvela kniha. Ale ten konec?! Rikala jsem si cooo? Jak?!! A hledala dalsi stranky. Kazdopadne kniha, kterou si rozhodne opet prectu. Dozvedela jsem se spousty informaci.

kveta1410

Pěkná kniha, dobře čtivá. Historie, zajímavé lékařství i dobrodružství

pingu1

Chvílemi se mi román četl dobře, chvílemi mi přišel zbytečně rozvláčný a místy až nepravděpodobný. Ale mám ráda historické romány a námět byl zajímavý, takže za mě 4 hvězdy :-)

cérka

Četba této knihy byla pro mě jedno velké trápení. Příběh je plný neuvěřitelných náhod, činů a setkání, úplná pohádka. Lukas vždy ze všeho vyvázl, žádné zranění pro něj nebylo smrtelným, dokonce i mor se mu vždy vyhl a to s ním byl každý den v kontaktu! Na každém kroku známé, všude vítán a když se to tak vezme, peníze ke studiu taky nejsou potřeba.... Samotné provádění císařského řezu na přelomu 15 a 16 století? Brnkačka, žádná anestezie, žádná desinfekce, žádná inkvizice.... A tak bych mohla pokračovat do sladkého konce, kdy zazvonil zvonec a konečně, v mém případě opravdu konečně, přišel konec.

Opatov
27.12.2018

Obal prodava knihu. Ale v tomhle pripade presne vystihuje dej historickeho priibehu se zajimavym vylicenim lekarskych postupu. Dej zacina zachranou ditete i matky diky tehdy zakazanemu cisarskemu rezu. Lucas se touzi stat lekarem. Kniha nepostrada cestopisne a romanticke prvky. Serno umi strhnout a zaujmout, krasne se cetlo.

esma
29.11.2018

Mám ráda knížky s lékařskou tématikou, hlavně ty, z kterých můžeme být nepřímo účastni mnohdy strastiplných cest hledání, objevování a prosazování objeveného. V tomto případě se jedná o "porod řezem", který uskutečnil Jacob Nufer. Dnes je císařský řez považován za standardní operaci.
Román má cca 600 stránek, to pro mne zajímavější : úroveň tehdejší zdravotní péče, politicko-společenské ovzduší té doby, poměry na akademické půdě (lze si udělat představu o vědomostní úrovni studentů) zabírá menší část knížky, zbytek je doplněn emocemi všeho druhu.

Marcelllus
19.09.2018

Je to čtivá kniha a patří u mě mezi ty, při kterých můžu i dělat něco jiného, tedy nepatří mezi ty, které čtu tzv. jedním dechem. Ale líbila se mi.