Medikus z Heidelbergu

Kanton Thurgau kolem roku 1500 Nevlastní matka dvanáctiletého Lukase Nufera rodí v bolestech, ale dítě se nemůže prodrat na svět. Rodičku a dítě by mohl zachránit takzvaný císařský řez – ale nebezpečnou operaci zakázala církev. Lukasův otec se zákazu vzepře a opravdu se mu podaří úspěšně provést zákrok. Od toho okamžiku má Lukas jediný cíl: Stát se lékařem!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337018/medikus-z-heidelbergu-XLS-337018.jpg 4.178
Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Knižní klub

Der Medicus von Heidelberg, 2014

Kniha Medikus z Heidelbergu

petr_

Příběh byl pro mě zajímavý, protože popisuje život studentů a lékařů své doby. Samotná zápletka děje mi přišla příliš překombinovaná. Zato se mi líbil popis života v městě zasaženém morovou ránou. Pointa příběhu se mi zdá nedokončená.

Jido
12.12.2020

Ne, tak tohle mě nebavilo. Ani bych to nenazývala historickým románem jako spíš pohádkou.

mil
09.07.2020

Prostě skvělá :-)

Terkishead
02.06.2020

Přečteno jen kvůli výzvě. Neuvěřitelně dlouhý, šroubovaný a nepravděpodobný příběh. Jak to celé dopadne hravě odhadnete z prvníá kapitoly...

Sklíčko
23.04.2020

Spíše odpočinkové čtení, neurazí, ale žádná sláva to nebyla. Už jsem toho od něj přečetl víc, ale je to stále dokola.

martin3484
18.02.2020

Usporný děj je natahovaný dialogy, které jsou šroubované, kostrbaté. Záporné postavy reagují nepravděpodobně.

Pozor, spoiler. Hlavni postava nastoupi na lekarskou univerzitu, sežene si psa, nabrnkne si holku nad jeho uroven, prodela morovou epidemii a .. to je vsechno. Druha pulka romanu se toci kolem toho jak se téměř nejmocnejsi muz v zemi marne snazi pomstit svemu sokovi. Kniha ani nema konec.

Plus za historické lékařské téma.

KnihomolkaOli
31.01.2020

Mám ráda příběhy z dřívějších dob. Asi jako jedna z mála nepřemýšlím nad tím, jestli v době, ve které se příběhy odehrávají, byly možné určité lékařské praktiky, existovaly konkrétní technické vymoženosti nebo stála ta či ona budova. Prostě čtu příběh a nepřemýšlím nad jeho věrohodností co se těchto historických bodů týče. Ano, souhlasím s komentáři ohledně neuvěřitelného štěstí hlavního hrdiny, kterého se problémy s penězi, vrazi, mor a mnoho dalších špatných věcí obloukem vyhnuly. Ale já osobně nechci číst pořád jen příběhy, které aby věrohodně popsali to, jak je život těžký, nespravedlivý a smutný, musí obsahovat samou smrt, násilí a špatný konec. Naopak musím říct, že jsem tento zvrat celou knihu očekávala, protože to tak přeci správně má být, a vždy mě mile překvapilo, když to dopadlo jinak.. lépe. Také se mi líbilo, že příběh popisoval život hlavního hrdiny v průběhu mnoha let, mohla jsem vidět jak dospívá, mění názory a chování, místo aby byl příběh zaměřen na popsání krátkého časového úseku a na pár stránkách ke konci přeskočil o x let dopředu. Takhle si můžete o hrdinovi udělat lepší představu a pochopit jeho jednání. Knihu mohu opravdu jenom doporučit, byla prostě skvělá!

Alizon
21.12.2019

Tak Ranhojic od Gordona to neni, ale i tak jsem spokojena. Prvni kniha od tohoto pro me dosud neznameho autora me nalakala k precteni nektereho dalsiho z jeho romanu. Poutave vypraveny pribeh mladeho Lukase, ktery touzi stat se lekarem, mi zprijemnil par zimnich veceru. Jen ten konec se mi take zdal ponekud otevreny. Na druhou stranu si nemyslim, ze by kniha mela mit nejake pokracovani.