Medikus z Heidelbergu

od:

Medikus z Heidelbergu

Kanton Thurgau kolem roku 1500 Nevlastní matka dvanáctiletého Lukase Nufera rodí v bolestech, ale dítě se nemůže prodrat na svět. Rodičku a dítě by mohl zachránit takzvaný císařský řez – ale nebezpečnou operaci zakázala církev. Lukasův otec se zákazu vzepře a opravdu se mu podaří úspěšně provést zákrok. Od toho okamžiku má Luka... celý text

Kanton Thurgau kolem roku 1500 Nevlastní matka dvanáctiletého Lukase Nufera rodí v bolestech, ale dítě se nemůže prodrat na svět. Rodičku a dítě by mohl zachránit takzvaný císařský řez – ale nebezpečnou operaci zakázala církev. Lukasův otec se zákazu vzepře a opravdu se mu podaří úspěšně provést zákrok. Od toho okamžiku má Lukas jediný cíl: Stát se lékařem! méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/337018/medikus-z-heidelbergu-XLS-337018.jpg 4.79
Originální název:

Der Medicus von Heidelberg (2014)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
gossipavlina
08. července

Tak čtení je to bezpochyby hodně zajímavé. Ale mně nesedl styl autora. Přišel mi takový školácký. Přesto, že jeho popisy jsou velmi věrohodné, jak osob, tak nálady a okolí. Ale ten slovosled a výběr slov jako takových mi moc blízký není.
Přesto nelituji času, který jsem nad knihou strávila. Mám ráda knihy inspirované skutečnými událostmi, bez ohledu na to, které oblasti se týkají.

LéňaM
23. června

Nádherná kniha, čtivá, poutavá, poučná. Chtěla jsem si jí šetřit, ale nešlo to musela jsem číst, číst a číst. Autor nezklamal. Jen mě trošku naštval ten závěr. Doufám že to bylo záměrně a můžu se těšit na další díl.
Knihu doporučuji

jindrusa
15. června

Poutavé, čtivé, ostatně jako všechny knihy autora. Ale ten konec! Nevím, zda byl úmyslný nebo ještě bude pokračování.

Hana86
09. června

Tato kniha je v mnohém podobná knize Ranhojič (Noah Gordon), je to moje prvotina tohoto autora a dostala jsem se k ní náhodou. Tím více mě překvapila a nelituji času, který jsem nad ní strávila. Četla se sama a velmi mě zaujala. Lukas musel prožít mnoho dobrodružství a nebezpečí, než se stal lékařem, jak bylo jeho cílem. Zajímavě byl popsán boj s morem a také život obyčejných lidí v 16. století.
Knížku vřele doporučuji ke čtení :)