Medikus z Heidelbergu

Medikus z Heidelbergu

Kanton Thurgau kolem roku 1500 Nevlastní matka dvanáctiletého Lukase Nufera rodí v bolestech, ale dítě se nemůže prodrat na svět. Rodičku a dítě by mohl zachránit takzvaný císařský řez – ale nebezpečnou operaci zakázala církev. Lukasův otec se zákazu vzepře a opravdu se mu podaří úspěšně provést zákrok. Od toho okamžiku má Lukas jediný cíl: Stát se lékařem!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/337018/medikus-z-heidelbergu-XLS-337018.jpg 4.622

Der Medicus von Heidelberg (2014)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub

Racík

Jednalo se docela příjemné čtení, ale ... Některé pasáže se četly dobře, ubíhaly a vtáhly mě do děje. Řada kapitol byla ale zbytečně zdlouhavá, napsaná trochu školáckým způsobem. Rozvlekle. Občas mi připadalo, že autor děj natahuje, aby dosáhl potřebného počtu stran. Pak ale následovaly kapitoly, které byly zajímavé, měly spád a vtáhly čtenáře do děje. Knížka stojí za přečtení.

Rosana

Skvělá kniha a i když jsem se občas ztrácela v přemíře jmen a postav a někdy mi lezlo na nervy samé pánbíčkaření, dávám pět hvězd

sarash
18.12.2017

Pro me naprosto uzasna knizka,tahle kniha se mi opravdu libila.Spousta zajimavosti s lekarske tematiky,ktera je podana ctenari velmi ctivym a zajimavym zpusobem.Knizku urcite zaradim mezi me oblibene.

airsoprano
15.12.2017

Skvělá knížka, která postupem času člověka strhne do děje.

josska
10.12.2017

Knížka se mě líbila,pěkně se četla,byla zajímavá a ta obálka nemá chybu

Shardlake
13.11.2017

Kniha je velmi čtivá a vtáhne do děje. Určitě je poutavěji napsaná než série s "Ranhojičem".
Popisuje příběh malého chlapce, který touží stát se dobrým lékařem. Vzorem je mu jeho otec, který zachrání jeho nevlastní matku při porodu. Děj se odehrává v 16. století, kdy lékařství a léčitelství bylo v mnoha věcech v počátcích. Kniha má i velice pěknou obálku.

hajrys
30.10.2017

Téma velmi podobné Ranhojiči. Také tady jde o lékařskou tématiku. Příběh Lukase je čtivý, protkaný hezkým popisem stavu medicíny v době kolem roku 1500. Dokonce jsem si osvěžila i dávno zapomenutá slovíčka z latiny :-))) Nádherná obálka. Leč bohužel, jedna hvězda dolů za některé méně uvěřitelné pasáže.

Květi62
22.10.2017

Knížka mě velmi mile překvapila. Četla se lehce, děj měl spád, příběh se opíral o skutečné události. Hlavní hrdina šel za svým cílem, stát se lékařem, přestože v té době nebylo splnění jeho touhy vůbec jednoduché. Na knížku jsem narazila náhodou, vybrala jsem si ji kvůli čtenářské výzvě a velmi ráda ji zařadím mezi oblíbené do knihovny.
Také obálka knihy je velmi hezká a zajímavá, určitě by mohla soutěžit o obálku roku.

zuzana2599
20.09.2017

Rozsáhlý historický román líčí cesty osudu studenta medicíny Lukase - od jeho rozhodnutí stát se lékařem, přes jeho studia na dvou univerzitách, lásku ke kurfiřtově dceři Odilii, poznáme jeho přátele a jeho nejvěrnějšího a největšího psa Chňapa.
Příběh jsem četla téměř jedním dechem, nejvíce mě zaujaly kapitoly, kde Lucas a jeho přátelé bojují s morem. Závěr knihy mně kapku nesedl, konec je až moc otevřený, snad autor chystá pokračování.
Ale jinak pěkný, čtivý a hodnotný román.

siena
29.08.2017

Wolf Serno vypráví drobet kostrbatým způsobem, ale je to vyprávění podložené fakty o dané době, o povolání/poslání hlavního hrdiny. Po několika zklamání z poslední doby, jsem zase měla pocit, že čtu román, kde historie není jen kulisou pro "současný příběh". Autor knihu opatřil seznamem osob, dokonce podle románové posloupnosti (žádný čtenář se tedy nemusí bát, že by se ztratil:-) ), a označil ty, které opravdu žily. V Doslovu potom vysvětlil, kde si historické a topografické reálie přizpůsobil svému příběhu.

A ještě malou poznámku. Všimla jsem si při občasném zabloudění do německých knihkupectvích, že převládají kreslené obálky knih. Těší mě, že některá naše nakladatelství začala též vydávat.

gossipavlina
08.07.2017

Tak čtení je to bezpochyby hodně zajímavé. Ale mně nesedl styl autora. Přišel mi takový školácký. Přesto, že jeho popisy jsou velmi věrohodné, jak osob, tak nálady a okolí. Ale ten slovosled a výběr slov jako takových mi moc blízký není.
Přesto nelituji času, který jsem nad knihou strávila. Mám ráda knihy inspirované skutečnými událostmi, bez ohledu na to, které oblasti se týkají.

LéňaM
23.06.2017

Nádherná kniha, čtivá, poutavá, poučná. Chtěla jsem si jí šetřit, ale nešlo to musela jsem číst, číst a číst. Autor nezklamal. Jen mě trošku naštval ten závěr. Doufám že to bylo záměrně a můžu se těšit na další díl.
Knihu doporučuji

jindrusa
15.06.2017

Poutavé, čtivé, ostatně jako všechny knihy autora. Ale ten konec! Nevím, zda byl úmyslný nebo ještě bude pokračování.

Hana86
09.06.2017

Tato kniha je v mnohém podobná knize Ranhojič (Noah Gordon), je to moje prvotina tohoto autora a dostala jsem se k ní náhodou. Tím více mě překvapila a nelituji času, který jsem nad ní strávila. Četla se sama a velmi mě zaujala. Lukas musel prožít mnoho dobrodružství a nebezpečí, než se stal lékařem, jak bylo jeho cílem. Zajímavě byl popsán boj s morem a také život obyčejných lidí v 16. století.
Knížku vřele doporučuji ke čtení :)