Bez kůže

Život Matthewa Cavea, osmadvacetiletého novináře, se rozpadl, když při nehodě přišel o svou ženu a nenarozenou dceru. Aby všemu unikl, odchází do Grónska a ve městě Nuuk začíná psát pro místní noviny. Brzy ho vyšlou, aby napsal reportáž o neobvyklém objevu: pod ledovým příkrovem je objevena mumie skandinávského Vikinga. Vypadá to, že jde o celosvětovou senzaci – ovšem pouze do chvíle, kdy mumie zmizí a její strážce je dosti ohavným způsobem zabit. Matthew proto začíná pátrání na vlastní pěst, které ho přivádí až do roku 1973, kdy došlo k brutálním vraždám čtyř mužů. Všichni byli navíc podezřelí ze sexuálního zneužívání svých dcer. Matthew zjišťuje, že dvě z těchto dívek nebyly nikdy nalezeny a že vyšetřování dosud neskončilo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378668/big_bez-kuze-jTH-378668.jpg 3.7367

Grónsko 1.

Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Vendeta

Pigen uden hud, 2017

Kniha Bez kůže

Anette99

Vypadá to na další skvělou krimi sérii. Hlavní hrdina utíká do Grónska, aby se vzpamatoval z rodinné tragédie. Ale brzy se ocitne ve středu dění, když se najde mrtvola, která vypadá, že je stará stovky let. Jak Matthew zabředává hlouběji a hlouběji do vyšetřování, zjišťuje, že to nebude tak jednoduché. Mrtvoly přibývají a Matthew, později s pomocí sympatické a poměrně své Tupaarnaq, postupně zjišťuje, že současné vraždy souvisí s více než čtyřicet let starou sérií podobně brutálních vražd. Jak se blíží vyřešení, je na něj vyvíjen tlak od politických špiček, aby se v případu přestal hrabat, a tito lidé se pro ututlání skandálu neštítí případně ani vraždit. Spolu s vyřešením vražd se vynoří také minulost plná hnusů, ale i propletené rodinné vztahy. Napjaté a temné atmosféře přidává drsné prostředí Grónska.

Aya81

Zajímavé prostředí, napínavé pátrání, kde se spojuje minulost a současnost, znepokojivé myšlenky na to, zda některé věci v knize zmíněné opravdu jsou v Grónsku tak běžné...? Dobře se četla a ráda si přečtu i další.

Shardlake

Příběh se odehrává v neobvyklém prostředí, a to v menším městečku v Grónsku. Děj je napínavý, syrový a nutí číst až k jeho rozuzlení. Při četbě čtenář cítí zimu, sníh, led a nepřízeň počasí, jako by byl přímo na místě samotném. Pro mne nový autor a jeho knihu jsem si užila. Těším se na pokračování a knížku doporučuji!

mfanta

Bohužel, v porovnání s jinými severskými autory, které jsem četl, je Nordbo pouze slabší odvar. Nechybělo pár překvapivých dějových zvratů, ale jinak byl děj a postavy ploché, poměrně předvídatelné a šustící papírem.

andrej0867

Danskeho novinara Matta vodi za ruku eskimacka verzia Lisbeth Salander ktora obcas nieco hackne a obcas namiesto motorky jazdi na ukradnutom motorovom clne. Zaujimavy pohlad na Gronsko pod Danskym "kolonialnym" vplyvom a kulturne nekompatibilnych a vykorenenych eskimakov zijucich v meste.

jarmila7388

Ne,že by mi dělalo problém severské mena.Ale přítomnost míchat z minulosti a tam se orientovat kdo je kdo. Byl problém.Dost drastické popisy vražd.Takove moc zamotané a očekávání kdo je vlastně koho vrah.

Kekik

Zajímavý příběh. Trochu jsem se ještě na konci knihy ztrácela ve jménech, především však v rodinných vazbách. Příběh mě zaujal. Střídání časů nevadilo, byly čtivé oba příběhy. Kdo stál za vraždami otců mně došlo jen pár okamžiků předtím, než jsem si přečetla jméno.
Celkové rozuzlení příběhu bylo pro mě překvapením. Možná to bylo trochu zbytečně překombinované.
Složitá jména a názvy jsem se ani nepokoušela přečíst.

Jsem zvědavá na druhý díl. Anotace zní lákavě.

Celou sérii jsem si pořídila v různých akcích za nízké ceny, první díl v březnu roku 2020. Původně jsem se na čtení prvního dílu těšila, ale jak přibývaly nelichotivé hodnocení, čtení jsem oddalovala. Až konečně nastal čas. A jsem ráda, že jsem ty další díly nakoupila, když byly v akci, jelikož první díl u mě obstál.

lenka.plaszova

Knihu jsem četla několik měsíců (od některých se nedokážu odpoutat a zvládnu je přečíst za několik dnů). Do Bez kůže jsem se stále nedovedla začíst, problém mi dělala i některá jména, která se mi celou dobu pletla. Pointa byla sice dobrá, jen se autorovi nepodařilo mi ji "prodat".