Bez kůže

Život Matthewa Cavea, osmadvacetiletého novináře, se rozpadl, když při nehodě přišel o svou ženu a nenarozenou dceru. Aby všemu unikl, odchází do Grónska a ve městě Nuuk začíná psát pro místní noviny. Brzy ho vyšlou, aby napsal reportáž o neobvyklém objevu: pod ledovým příkrovem je objevena mumie skandinávského Vikinga. Vypadá to, že jde o celosvětovou senzaci – ovšem pouze do chvíle, kdy mumie zmizí a její strážce je dosti ohavným způsobem zabit. Matthew proto začíná pátrání na vlastní pěst, které ho přivádí až do roku 1973, kdy došlo k brutálním vraždám čtyř mužů. Všichni byli navíc podezřelí ze sexuálního zneužívání svých dcer. Matthew zjišťuje, že dvě z těchto dívek nebyly nikdy nalezeny a že vyšetřování dosud neskončilo....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/378668/bez-kuze-jTH-378668.jpg 3.7217

Grónsko 1.

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Vendeta

Pigen uden hud, 2017

Kniha Bez kůže

Blondebookdevil

Kromě toho, že se kniha odehrává na odlehlém ostrově Grónska, tak vás autor vtáhne i popisy grónské přírody, kultury a politiky. (A lovení tuleňů, za mě nepříjemná scéna.)
Když se našla mumie zamrzlá v ledu, o které se myslelo, že je několik set let stará, čekala jsem, co se z toho vyvrbí. Bavila mě více dějová linka z minulosti, možná i proto, že pro příběh byla důležitější. Vrah nešel nijak uhádnout, ale vše se vysvětlilo a nejsem zklamaná. Další díl by mohl být o něco zajímavější, pokud se má zaměřit na osobní životy Matthewa a Tupaarnaq, už teď se těším.

MarsyPint

Po dlouhé době jsem zkusila žánr severské krimi a musím přiznat, že mě moc nenadchl. Téma vcelku zajímavé, začátek opravdu slibuje napětí, během příběhu přijde i několik nečekaných zvratů, ale vše mi přijde, tak nějak rychle a stroze napsané. Trochu matoucí bylo popisování postav a odhalení vraha nakonec vyzrazené během jedné věty, bez nějakého vysvětlení ( motiv mohl být trochu více rozvinut ).

Desiree

Téma jako takové bylo velmi zajímavé, způsob vražd brutální... ale vzhledem k tomu, že už těch thrilleru a detektivek mám hodně načtených, tak mi kniha přišla spíše průměrná. S čím jsem teda měla velký problém, tak byly jména. V jednu chvíli mi přišlo, že je tam až moc postav, ale možná to bylo jen tím, že jednou je oslovili jménem a jindy zase příjmením...beru to spíše jako čistě můj osobní problém, že tady ty cizí jména jsou peklo :-)) ještěže hlavní hrdina se jmenoval Matthew, jinak bych to možná v půlce vzdala :-)

Pavlnka

Téma určitě zajímavé, ale nesedlo mi zpracování. Možná jsem byla moc natěšená, ale knížka mi přišla hodně průměrná.

Simstr
23.12.2019

Na knížku jsem se, ačkoliv jsem tady četla nějaké komentáře, těšila. Zklamala mě. Opravdu si více než tři hvězdy nezaslouží. Čekala jsem víc.

mzss1
18.12.2019

Divím se, že to zde má tolik procent. Tohle je jedna z nejslabších knih, jaké jsem kdy přečetl. Nejen, že je to neskutečně nudné, ale snaží se to velice marně zkopírovat první díl švédské série MILÉNIUM, a sice: Muži, kteří nenávidí ženy. Dokonce i nějaké ty stejné jména postav tu máme. I bych řekl, že je to psáno dost chaoticky a běžný čtenář se v tom bude hůře orientovat. Asi bych měl dát vyšší hodnocení, ale já si nemohu pomoci. Ani finále mě neuspokojilo. 25%.

Irena77
10.12.2019

Super, přečetla jsem ji jedním dechem.

kachnat
20.11.2019

Čekala jsem víc, ale i tak se dobře četlo.

Grónsko vraždy

Mads Peder Nordbo