Ledový strach

Tupaarnaq se vrací do Nuuku, aby svému jedinému příteli Matthewu Caveovi pomohla s hledáním jeho nevlastní sestry Arnaq. Ta zmizela během víkendového výletu se svými dánskými spolužáky do vzdáleného opuštěného města Færingehavn. Krvavé skvrny na jednom ze zchátralých domů mluví za vše; když však Arnaqčina matka obdrží telefonát od své vyděšené a vyčerpané dcery, všichni si uvědomí, že na obzoru je hrozivý zločin. Matthew zjišťuje, že byl zatažen do hry, ve které svou roli hraje nejen Arnaq, ale i otec, kterého 24 let neviděl. Do hry života a smrti, moci a nadvlády. Matthewův otec Tom byl jakožto mladý voják na severogrónské základně v Thule součástí tajného, smrtícího pokusu. Byl obviněn z dvojnásobné vraždy a donucen uprchnout. Od té doby žije v utajení. Ve spojení se zmizením Arnaq se starý thulský případ opráší. Nesčetná dávná tajemství se vymykají kontrole a kostlivci vylézají ze skříní. Matthewa sužuje otázka, zda je otec, po kterém celý život pátral, chladnokrevným vrahem. Zároveň se ocitá pod rostoucím nátlakem grónské policie z jedné strany a americké armády, která také touží po dopadení Toma, ze strany druhé. Zatímco se Matthew rve o Arnaqčin život, musí zároveň přimět Tupaarnaq k rozumu dřív, než si sama začne vyřizovat účty z minulosti způsobem, který by mohl skončit vraždou. Matthew se nakonec začíná sám sebe ptát, zda je Tupaarnaq doopravdy tím člověkem, kterého zná. Ledový strach je samostatné pokračování bestseleru Dívka bez kůže....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391078/big_ledovy-strach-0dI-391078.jpg 4153

Grónsko 2.

Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Vendeta

Kold Angst, 2018

Kniha Ledový strach

1T0S_
29.12.2021

Povedené jako první díl. Nordbo vesměs nic nemění, jen zápletku více zamotává a přidává více akčních pasáží. Zůstává jak neotřelé prostředí Grónska, tak dobře vykreslené postavy. Za mě fajn, hned se vrhnu na další pokračování.

Kubajzz
28.11.2021

Super pokračování prvního dílu, snad ještě mrazivější a napínavější než první díl.

Kerberos
23.11.2021

Druhý díl má přímou návaznost na první, je ještě lepší a ani ty jména už mi nevadily. Opět tvrdé, krvavé a zamotané. Musím si sehnat další díl.

jarmila7388
12.11.2021

První dil byl omnoho lepší zdlhavej dej.Zapletka výskum, léky proti zimě. Prostě nic moc.

PetraKysova
21.10.2021

No musím povedať že som druhý diel čítala dosť neskôr než prvý čiže som si už ani nepamätala čo sa v prvom stalo. Čo mi dosť vadilo keďže sa tam pár veci riešilo aj z prvej časti.
Asi má viac bavili časti z Tomom hrozne ma to zaujímalo. To s tým Bádurom bolo drsné.
Opäť musím vyzdvihnúť vynikajúco vykreslené Grónsko a cela jeho kultúra ktorej nerozumiem. A úprimne asi ani nechcem po týchto knihách.
Knihy sú drsné, temné a skvelo napísané a držia v napätí až do konca.
Záver fantastický, veľa zvratov a naozaj výborne ukončené. Zaujímalo by ma o čom teda je tá tretia kniha. Ale neviem či sa mi séria páči na toľko aby som po nej siahla.

16.10.2021

Na další setkání s Matthewem jsem se těšila a opět jsem nebyla zklamána ;-). V tomto příběhu se prolínají dvě časové linky, jedna z roku 1990 a druhá ze současnosti, kterou tentokrát obstarává rok 2014. A obě jsou napínavé a vynikající! Kromě toho se Matthew dozví, co se tenkrát stalo s jeho otcem Tomem, kterého už neviděl celou řadu let. Také Tupaarnaq mi byla docela sympatická, i když kultura, ve které vyrostla a žije, je nám stále na míle vzdálená. No a úplný závěr knihy je jedna velká jízda! Dojde zde hned k několika nečekaným zvratům a za sebe musím přiznat, že jsem nestačila zírat, jak se všechno otočilo a nabralo úplně jiný směr. Každopádně i této knize dávám plný počet a budu doufat, že se časem s autorem možná zase potkám? ;-)

Shardlake
10.10.2021

I pokračování mělo spád, bylo napínavé, tajemné a mrazivé, jak už to u příběhu odehrávajícího se v Grónsku bývá. Opět vřele doporučuji a těším se na poslední díl.

Crozz
04.09.2021

Zase za 5*, čtivé a napínavé, prostě ideální knížka.