Ledový strach

kniha od:

Ledový strach https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391078/bmid_ledovy-strach-0dI-391078.jpg 4 217

Grónsko série

< 2. díl >

Tupaarnaq se vrací do Nuuku, aby svému jedinému příteli Matthewu Caveovi pomohla s hledáním jeho nevlastní sestry Arnaq. Ta zmizela během víkendového výletu se svými dánskými spolužáky do vzdáleného opuštěného města Færingehavn. Krvavé skvrny na jednom ze zchátralých domů mluví za vše; když však Arnaqčina matka obdrží telefonát od své vyděšené a vyčerpané dcery, všichni si uvědomí, že na obzoru je hrozivý zločin. Matthew zjišťuje, že byl zatažen do hry, ve které svou roli hraje nejen Arnaq, ale i otec, kterého 24 let neviděl. Do hry života a smrti, moci a nadvlády. Matthewův otec Tom byl jakožto mladý voják na severogrónské základně v Thule součástí tajného, smrtícího pokusu. Byl obviněn z dvojnásobné vraždy a donucen uprchnout. Od té doby žije v utajení. Ve spojení se zmizením Arnaq se starý thulský případ opráší. Nesčetná dávná tajemství se vymykají kontrole a kostlivci vylézají ze skříní. Matthewa sužuje otázka, zda je otec, po kterém celý život pátral, chladnokrevným vrahem. Zároveň se ocitá pod rostoucím nátlakem grónské policie z jedné strany a americké armády, která také touží po dopadení Toma, ze strany druhé. Zatímco se Matthew rve o Arnaqčin život, musí zároveň přimět Tupaarnaq k rozumu dřív, než si sama začne vyřizovat účty z minulosti způsobem, který by mohl skončit vraždou. Matthew se nakonec začíná sám sebe ptát, zda je Tupaarnaq doopravdy tím člověkem, kterého zná. Ledový strach je samostatné pokračování bestseleru Dívka bez kůže.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Vendeta
Originální název:

Kold Angst , 2018


více info...

Komentáře (52)

Komentáře 52 Recenze 2

šipek
šipek
21.11.2023 5 z 5

Mrzí mě, že jsem měl tak dlouhou pauzu mezi prvním a druhým dílem. Myslím, že to bylo na škodu. Určitě to chce číst postupně a bez přestávky. Je to ale tím, že mě první díl moc nenadchnul. Zde dávám pět hvězdiček a ihned mám připravené pokračování. Jen ty jména to bylo pro mě teda něco, no ale poradil jsem si s tím.
Vřele doporučuji.

mirec88
mirec88
23.03.2023 4 z 5

Druhý diel tejto trilógie sa mi tiež veľmi páčil a nebyť občasnej nudy a nepochopeniu celkového príbehu, tak by to malo plný počet. Hlavne prvých cca 100 strán sa dokopy nič nedeje a je to faktže nuda, až potom sa dej rozhýbe. A potom to stojí za to. Chudák Arnaaq, čo si musela vytrpieť. Páčili sa mi obe linky príbehu aj tá z minulosti aj tá z prítomnosti a samozrejme na záver ich spojenie. A to, že po 24 rokoch stretol Matthew otca bolo fakt krásne. Aj linka s Tupaarnaq bola super a opäť sa tu dozvieme viac o jej tajomnej minulosti. Som veľmi zvedavý na vyvrcholenie príbehu v tretej časti.


Hall3006
Hall3006
10.01.2023 4 z 5

Druhý díl série Grónsko nás zavádí do dalších osad skrze novináře z prvního dílu, nyní jdoucí po stopě tajného projektu, jehož se zúčastnil jeho otec. Příběh byl ještě o něco krvavější a v některých ohledech i drsnější co se násilí na dívkách a ženách týče než první díl. Opět sledujeme dvě dějové linky, ale tentokrát jen 24 let vzdálené. Autor rozkrývá tajný projekt pro udržení Grónska v západní sféře vlivu a naznačuje co by samostatnost přinesla za zmatky. Toho největšího zaporaka z prvního dílu trumfe ještě větší fanatik, který nemá zábrany pro svou vizi ničit životy celých rodin. Velmi čtivý a napínavý thriller držící kvalitu prvního dílu.

Johncze
Johncze
07.11.2022 4 z 5

Přesně ve stopách prvního dílu. Hodně se toho děje, díky krátkým kapitolám to odsýpá a jednoduše se to čte. Ideální. Příběh je však opět zase o něco neuvěřitelnější a přítaženější, pokud na to ale přistoupíte, stojí to za to.

Aya81
Aya81
21.10.2022 4 z 5

Stejně dobrý jako první díl, i když.. malinko překombinované, zdá se. A tedy, v Grónsku by asi vážně chtěl žít každý (ironie :) )

zimolka
zimolka
19.09.2022 5 z 5

Opravdu drsný příběh, stejně dobrý jako první, hned se vrhnu na další díl.

Johny_H.
Johny_H.
22.06.2022 4 z 5

První díl nebyl nic moc. Toto je překvapivě opravdu dobré jen je trochu složitý konec.

Dumicek
Dumicek
27.05.2022 5 z 5

První díl jsem cetla už dávno..moc mě nenadchnul,tak jsem s pokračováním dlouho otálela,ale teď po přečtení si říkám jaká to byla škoda! Kniha mě tentokrát naprosto vtáhla do děje. Skvěle napsaná,napínavá, dosti krvavá a prostě neotřelá. K tomu prostředí Grónska,které vám musí učarovat..opravdu skvělá kniha a hned se vrhám na poslední díl..

PaníLenka
PaníLenka
04.05.2022 3 z 5

Přidávám se ke čtenářům, kterým se tento druhý díl série zamlouval víc než první, a jsem ráda, že jsem je oba četla hned po sobě. Jména i místa už nebyla tak zmatená. Popis života v Grónsku rozhodně zajímavý, lepší je číst pod dekou s hrnkem horkého čaje. Akorát mrtvol mohlo být trochu míň, aspoň tu omladinu mohl autor nechat žít… jdu každopádně pokračovat třetím dílem, ať neztratím nit.

1T0S_
1T0S_
29.12.2021 5 z 5

Povedené jako první díl. Nordbo vesměs nic nemění, jen zápletku více zamotává a přidává více akčních pasáží. Zůstává jak neotřelé prostředí Grónska, tak dobře vykreslené postavy. Za mě fajn, hned se vrhnu na další pokračování.

Kubajzz
Kubajzz
28.11.2021 3 z 5

Super pokračování prvního dílu, snad ještě mrazivější a napínavější než první díl.

Kerberos
Kerberos
23.11.2021 5 z 5

Druhý díl má přímou návaznost na první, je ještě lepší a ani ty jména už mi nevadily. Opět tvrdé, krvavé a zamotané. Musím si sehnat další díl.

jarmila7388
jarmila7388
12.11.2021 1 z 5

První dil byl omnoho lepší zdlhavej dej.Zapletka výskum, léky proti zimě. Prostě nic moc.

PetraKysova
PetraKysova
21.10.2021 3 z 5

No musím povedať že som druhý diel čítala dosť neskôr než prvý čiže som si už ani nepamätala čo sa v prvom stalo. Čo mi dosť vadilo keďže sa tam pár veci riešilo aj z prvej časti.
Asi má viac bavili časti z Tomom hrozne ma to zaujímalo. To s tým Bádurom bolo drsné.
Opäť musím vyzdvihnúť vynikajúco vykreslené Grónsko a cela jeho kultúra ktorej nerozumiem. A úprimne asi ani nechcem po týchto knihách.
Knihy sú drsné, temné a skvelo napísané a držia v napätí až do konca.
Záver fantastický, veľa zvratov a naozaj výborne ukončené. Zaujímalo by ma o čom teda je tá tretia kniha. Ale neviem či sa mi séria páči na toľko aby som po nej siahla.

85098211
85098211
16.10.2021 5 z 5

Na další setkání s Matthewem jsem se těšila a opět jsem nebyla zklamána ;-). V tomto příběhu se prolínají dvě časové linky, jedna z roku 1990 a druhá ze současnosti, kterou tentokrát obstarává rok 2014. A obě jsou napínavé a vynikající! Kromě toho se Matthew dozví, co se tenkrát stalo s jeho otcem Tomem, kterého už neviděl celou řadu let. Také Tupaarnaq mi byla docela sympatická, i když kultura, ve které vyrostla a žije, je nám stále na míle vzdálená. No a úplný závěr knihy je jedna velká jízda! Dojde zde hned k několika nečekaným zvratům a za sebe musím přiznat, že jsem nestačila zírat, jak se všechno otočilo a nabralo úplně jiný směr. Každopádně i této knize dávám plný počet a budu doufat, že se časem s autorem možná zase potkám? ;-)

Shardlake
Shardlake
10.10.2021 5 z 5

I pokračování mělo spád, bylo napínavé, tajemné a mrazivé, jak už to u příběhu odehrávajícího se v Grónsku bývá. Opět vřele doporučuji a těším se na poslední díl.

Crozz
Crozz
04.09.2021 5 z 5

Zase za 5*, čtivé a napínavé, prostě ideální knížka.

marketa7
marketa7
24.07.2021 3 z 5

Napinava detektivka z netradicniho prostredi. Za mne zajimavejsi a prehlednejsi nez 1.dil, 2.dil byl mene brutalni, byt Gronsko bude proste jine, svižně plynul, leccos se z 1.dilu dovysvetlilo. Co asi bude ve 3.dilu? Mimochodem - jmena jsou skutecne zapeklita, doporucuji se nesnazit precist, jen si je "vyfotit". :-)

ivka67
ivka67
03.06.2021 4 z 5

Super napínavé už se těším na pokračování.

Simstr
Simstr
12.04.2021 5 z 5

Jsem ráda, že jsem se odhodlala ke druhému dílu. První díl byl za mě nic moc. Za to druhý díl je lepší, opravdu. Doporučuji a těším se na třetí...

ChodzikCZ
ChodzikCZ
01.04.2021 3 z 5

Nečetl jsem první díl, takže mi to ze začátku přišlo velice zmatené a nepřehledné, hromada postav, různé časové linie, nesouvisející události. Cirka od poloviny se kniha začíná vybarvovat, než dospěje do finále, kde se většina věcí rozuzlí, ale více než 3 hvězdy si nezaslouží.
Na přebalu knihy je napsáno, že je kniha vhodná pro fanoušky Stiega Larssona, s jehož sérií Milenium si v ničem nezadá - s tím si dovolím silně nesouhlasit, Larsson je literárně a příběhově úplně někde jinde, tohle je proti němu velice slabé a porovnávat sérii Milenium s tímto dílem je rouhání... Předcházející díl, ani žádné následující už vyhledávat nebudu, nestojí to za to.

ladyba
ladyba
21.03.2021 4 z 5

S nástupem aktivní role Matthewova otce Toma i jeho sestry Arnag příběh dostává konečně pořádný spád a něco se děje tady a teď. Nepátrá se jen v minulosti. A dopracujeme se samozřejmě k odpočátku očekávatelnému zproštění Tomovy viny z vražd kolegů. Bohužel zmrtvýchvstání Jakoba je hned identifikovatelné, a přestože je to zdatný vyšetřovatel, pokládám si otázku, proč čtyřicet let doopravdy nic nepodnikl pro odhalení skutečných pachatelů sexuálních a medicínských zločinů a naopak připustil, aby se děly další. A píše si jen poznámky do šuplíku. Proč se nikdy nezajímal o bratra Paneerag ani její další příbuzné? Proč se Paneeraq sama tak sandno vzdala bratra a tety? A čtyřicet let se nesnažila s nimi navázat žádný kontakt?

Andrea7272
Andrea7272
19.03.2021 5 z 5

Druhý díl opět napínavý,možná i víc než první. Super jdu na další :-)

malen
malen
18.03.2021 3 z 5

Asi proto, že jsem nečetla první díl, mi to chvílemi připadalo bez hlavy a bez paty. Ale zase ne, že by se dobře nečetla. Božínku , ale těch mrtvol, jak do béčkového filmu. Nakonec to mělo tu patu i s hlavou a určitě by to chtělo dočíst i ten 3. díl. NO, nevím.

soukroma
soukroma
02.02.2021 2 z 5

Zbytečné popisy brutálního násilí, podivnosti všeho druhu, neuvěřitelná zápletka, ohavně vylíčené Gronsko (spousta příšerně dlouhých místních jmen), strašně postav a přílišná závislost na prvním díle. Ten jsem nečetla, takže v úvodu mi autor asi chtěl pomoct a zničehonic mi naservíroval naprosto nesmyslnou vsuvku (moderně flashback) s tucty neznámých jmen a ještě více mrtvolami jako asi třístránkové shrnutí předchozího dílu, to se tedy nepovedlo. Po půlce už jen prolistováno, první a poslední setkání s vylíčením Gronska z pera autora.

Munzik
Munzik
17.01.2021 4 z 5

Musím říct, že jsem byl knihou mile překvapen, jelikož první díl se mi moc nezamlouval. Tak jsem zvědavý, jaký bude díl 3.

PetraCy
PetraCy
11.01.2021 5 z 5

Opět napínavý příběh až do konce...už se těším na třetí díl, který si nenechám ujít...

zdendula31
zdendula31
26.11.2020 5 z 5

Jedna z mála knih,u které jsem si po přečtení první kapitoly přála aby kniha neskončila.
Super..

iveta3689
iveta3689
10.11.2020 3 z 5

Mnohem lepší kniha, než první díl. Autor do příběhu zapletá osudy z prvního dílu. Není to vůbec násilné, ani nepřehledné. Děj svižně ubíhá. Autor zaplétá nové informace, ale zároveň vysvětluje předchozí zápletky. Celkově má kniha velmi zajímavý děj.

Martufi
Martufi
23.10.2020 3 z 5

Kniha nebyla vůbec špatná, ale ne zcela splnila moje očekávání. Těším se na třetí díl.

Štítky knihy

detektivní a krimi romány Grónsko thrillery dánské romány

Autorovy další knížky

Mads Peder Nordbo
norská, 1970
2018  73%Bez kůže
2019  80%Ledový strach
2020  83%Maska smrti
2022  63%Rozpuštění

Kniha Ledový strach je v

Právě čtených3x
Přečtených294x
Čtenářské výzvě38x
Doporučených11x
Knihotéce297x
Chystám se číst166x
Chci si koupit48x
dalších seznamech3x