Maska smrti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Maska smrti je třetí samostatný díl mrazivé bestsellerové trilogie dánského autora Madse Pedera Nordboa. Vracíme se do mrazivého Grónska jen pár dní po událostech předchozího dílu. Novinář Matthew Cave vzpomíná na poslední setkání s potetovanou Inuitkou Tupaarnaq a snaží se s ní spojit. Na kamenitém břehu moře leží raněná velryba a ochránci přírody se bouří. A mezi ruinami dávné staroseverské osady Sandnæs právě umírá člověk shozený na dno studny... V Grónsku existuje mýtus. Mýtus o qivittoqovi. O lidech, které kdysi vyhnali z jejich rodné osady a oni teď bloudí po pustých pláních. Tato stvoření Gróňanům nahánějí největší strach a vypadá to, že jeden qivittoq se právě teď potuluje osadami a připravuje lidi o život. V závěrečném dílu trilogie není nic takové, jaké se to zdá. Mizí lidé, objevují se staré křivdy i nové důkazy a nikdo neví, komu může věřit. Zjistí se, jak to všechno bylo s Tupaarnaq, kolik špíny se skrývá za operací Tupilak a kým nebo čím je onen děsivý qivittoq, dostatečně včas na to, aby se zachránil alespoň někdo?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445693/maska-smrti-WHt-445693.jpg 4.27
Série

Grónsko 3.

Žánr
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Vendeta
Orig. název

Kvinden med dødsmasken, 2019

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Maska smrti

Přidat komentář
iveta3689
19. listopadu

Autor rozvíjí zápletky z obou předchozích knih. Šikovně zamotává nové detaily a postupně vysvětluje celý příběh. Kniha je napsaná mnohem lépe, než první díl, je vidět, že se autor postupně vypsal.

Blondebookdevil
05. listopadu

Tohle bylo takové rychločtení, že jsem toho až zalitovala. Jenže to ani jinak nešlo. Stránky mi ubývaly pod rukama a já postupně nabývala dojmu, že čtu nejnapínavější a nejlepší díl z této série. Opět se setkáváme s hlavní postavou Matthewem, který stále rozklíčovává informace o Tupilaku a tajné misi. Jak je do toho zapojen jeho otec, obyvatelé Nuuku a kam zmizela Tupaarnaq, na kterou nemůže přestat myslet? Nepomáhá mu ani to, že krajinou obchází tajemný quivittoq, který děsí město nejen svým vzhledem a údajným stářím, ale i vraždami, jež jsou mu přičítány. Matt tomu začíná přicházet na kloub, jenže jeho známé quivittoq také likviduje a on nemá k ruce Tupaarnaq. Pak ho policie obviní právě z děsivých vražd...
Také si myslím, že je nemožné pochopit souvislosti a vynechat některý díl, i když jsem četla všechny postupně, bylo třeba vzpomínat, co zmíněná postava kdysi udělala apod. Všema deseti doporučuji tuto sérii z Grónska, musím říct, že jsem se do jeho prostředí naprosto zamilovala. Dejte tomuto spisovateli také šanci, snad napíše brzy něco dalšího.


E.Jedl95
22. října

Přečteno jedním dechem. Po přečtení druhého dílu (e-book) jsem musela běžet koupit třetí díl, abych nemusela čekat na e-book opět. Knížka opět nezklama, ikdyž se to poté začalo čím dál víc zamotávat a o zvraty nebyla nouze. Ale škoda toho konce, docela by mě zajímalo jak to dopadlo s Matthewem a Ottesenem dál.

Doporučujeme

Pokoj
Pokoj
Dítě číslo 44
Dítě číslo 44
Vyjednavač
Vyjednavač
Nebezpečná podoba
Nebezpečná podoba

Autor a jeho další knihy

Mads Peder Nordbo
norská, 1970

Kniha Maska smrti je v

Právě čtených1x
Přečtených9x
Čtenářské výzvě2x
Knihotéce57x
Chystám se číst46x
Chci si koupit44x
dalších seznamech1x