janka2000 janka2000 komentáře u knih

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Další ze série romantických útěků, tentokrát do nádherného Švýcarska. Jen si to představte: hory, sníh, penzionek a spousta dortů a skvělého jídla? Není divu, že v této zemi plné cizinců, najde i hlavní hrdinka lásku (vlastně dvě - k zemi a mladíkovi).
Příjemné čtení, které zlepší den .

08.05.2022 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Tuhle sérii zbožňuji číst, protože mě velmi uklidňuje. Je to taková feel good kategorie, která zároveň člověka poučí a seznámí s určitým státem.
Právě tento díl byl skvělý hlavně díky Islandu, jeho kultuře a surovosti. Bývalá zástupkyně ředitele velkého hotelu je nucena přijmout práci na vzdáleném Islandu, kde má vést malý hotýlek. Naopak úspěšný ředitel je kvůli opravě svého hotelu volný, a tak jede zjistit, jak to vypadá v islandském hotýlku, jež jeho šéf chce koupit.

08.05.2022 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

První kniha ze série romantických útěků byla skvělá, ale vlastně velmi odlišná od zbytku. Nejen forma se liší (ich-forma), ale je to dost skupinový příběh, což jí činí zajímavější, protože si osobně myslím, že romantická linka nebyla tak nášlapaná.
Hlavni hrdinka nedostane povýšení, na ktere čeká, a odjíždí na pracovní dovolenou do Kadaně s 6 novináři... To si prostě říká o problémy, ale i o romantickou zápletku.

08.05.2022 5 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

Pokračování série nebylo moc dobrý. Pomalý nástup, od poloviny knihy člověk čeká konec a pak na konci je to konečně zajímavý. Už to není jen příběh našich dvou hlavních hrdinů, ale kniha je vlastně o celé jejich sociální bulbině, což vlastně hrozně moc cením. Ale něco tomu prostě chybělo.

21.04.2022 3 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Román pro dívky popisuje příběh stipendistky, která se zaplete do světa bohaté elity na soukromé škole. Ona jim dává ale víc než oni jí, a to morálku a způsob nahlížení na situace. Vlastně to řešení morálních dilemat a komplikovaných situací mi přišlo fakt skvělé a považuji to za největší přínos knihy.

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Paní Bovaryová je žena, která chce všechno, chce si užívat. Je to prostě zhýralá panička, která si to nemůže dovolit. Má zástupy milenců, ale v problému nemá přítele.
Klasický příběh se smutně příkladným osudem.

Proces Proces Franz Kafka

Těžké čtení o osudu pana Josefa K., který je souzen bez důvodu a trestán bez soudu. Kniha je plná bezmoci, hořkosti vůči byrokracii a ukazuje, jak funguje labelling a stigmatizace a mnohé další. Úžasné dílo, které má pokaždé co nabídnout.

21.04.2022 5 z 5

Klasický příběh ze science-fiction tvorby o váženém pánovi, který díky svým experimentům získá druhou osobnost zcela odlišnou od své. Krátký příběh s poutavým dějem.

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Úžasná kniha. Úplně mi to připomíná vznik feminismu.
Příběh se odehrává ve světě extrémního patriarchátu, kdy dívky jsou v 15 letech na rok vyhnány do izolace, aby nesváděly může. Zároveň jsou vychovány v šíleném prostředí, kdy ženy nemůžou nic a zároveň mají údajně magii, za kterou je lze nechat pověsit. Nesmí o sobě rozhodovat. Vše je trestáno fyzicky a na základě toho se chtějí dívky chovat i ten rok v izolaci, ale k tomu v extrémních podmínkách. Celý rok se je snaží lovit lovci, protože k tomu mají polikou podporovaný důvod. Prostě hrůza, ale zároveň je ta kniha kvůli tomu úžasná. Hlavní hrdinka to totiž prohlédla a přemýšlí mimo zavedené tradice. A tak může mnohé změnit... DOPORUČUJI!

Zbabělci Zbabělci Josef Škvorecký

Poměrně krátká kniha vypráví o příběhu mladíka na konci druhé světové války, kdy už se projevují komunistické tendence. Dle mého názoru poměrně kriticky a analyticky pohlíží na tehdejší vývoj, přičemž je to celé schované za jednoduchý příběh studenta.

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Tato kniha je velmi zajímavá. Příběh je psán formou propojených rozhovorů a upřímně jsem zpočátku myslela, že je to skutečný příběh (autobiografie). Oceňuji tuto velkou originálnost a doopravdy se mi i líbil děj. Daisy je úžasný příklad bohatého Hollywood, který tímto životem trpí. Kapela The Six je plná rozporu, ale sounáležitosti a umění. Člověk zpočátku nečeká zajímavý příběh, ale to jak si s tím autorka vyhrála, ukázalo, že psát umí a že má co říct. Celkově hodnotím knihu překvapivě velmi dobře.

Před svatbou Před svatbou Julia Quinn

Poslední díl Bridgentonových vypráví o Gregorymu. Nejmladší bratr a syn ještě nenašel svůj smysl života, avšak u svých sourozenců viděl, že pravá láska lidem cestu ukáže. A on věří na pravou lásku. Když pak má pocit, že se konečně zamiloval, zjistí, že to s tou láskou není tak jednoduché. Někdy se člověk zamiluje na první pohled, ale láska nevydrží, jindy láska přichází pomalu a je silná na věky.
Hezké bylo loučení s touto rodinou.

18.04.2022 4 z 5

Poznáš to z polibků Poznáš to z polibků Julia Quinn

Sedmý díl Bridgentonových je o poslední sestře Anthonyho Hyacint. Ta je nesmírně chytrá, má ostrý jazyk a nic si nenechá ujít. Společně s Garethem, kterého nesnáší jeho otec, se snaží přijít na jeho rodinné tajemství. Jenže čas spojuje.
Nejlepší díl série mé kamarádky mě též nadchl a obdivuji autorku, že každý příběh je jedinečný, ale zároveň trochu klišé. Každý osud je pasovaný na postavu hlavního hrdiny, jehož povaha je specifická avšak se stále vyvíjí.

18.04.2022 5 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Julia Quinn

Šestý díl ze série o životních láskách sourozenců Bridgentonových vypráví o Francesce, která se najednou stane vdovou. Co na to její švagr, který po ní dlouho toužil?
Za mě velmi dobrý díl nabytý inteligencí, vtipem a úžasnou atmosférou.

18.04.2022 5 z 5

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

Pátý díl série o rodině Bridgentonových. Tentokrát o nejlepší postavě ze seriálu, která ale neměla až tak napínavý a dobrodružný příběh. Eloise uteče v noci už jako stará pana k muži, kterého si asi chce vzít, ale zjistí, že má dvojčata. Mile zábavný díl.

18.04.2022 4 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Čtvrtá kniha série Bridgentovi je o Colinovi (3./8). Tato kniha byla dle mého názoru zatím nejlepší. Penelope je neobyčejná žena, která je inteligentní, ale myslí si, že není hezká, a tak se stalo, že je ve 28 letech stále svobodná. Ale Colin se v tu dobu vrátí z cest a Penelope si všimne...

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Třetí díl série Bridgentonovi je o Benedictovi, druhé dítě v pořadí (jména ddětí jsou za sebou dle abecedy). Jeho příběh mi připomíná popelku. Dost klišé, ale autorka si s tím dobře poradila. Moc hezký napsáno.

03.04.2022 4 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Druhý díl série o dětech z rodiny Bridgentonových, tentokrát o hlavě rodiny vikomtu Anthonymu. Ten si chce sehnat praktickou ženu, protože se prostě musí provdat. Láska je pro něj nemyslitelná. A samozřejmě nic nejde podle plánu...
Tento díl byl lepší než první, ale jeho seriálová adaptace se od knihy dost liší.

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Román pro ženy vypráví osud jedné dívky z rodiny Bridgentonových na počátku 19. století v Anglii. Londýnská smetánka pořádá společenské události za účelem provdat neprovdané slečny a dostat pod čepec (staré) mládence. Do plánu Daphne a vévody se ale připlete nečekaně láska...
Krásný příběh, který je ztvárněn do seriálové podoby.

První opravdový polibek První opravdový polibek Kasie West

Tahle westovka pro mě byla zklamáním. Neseděl mi příběh posazený v prostředí natáčení filmu, ani jsem nějak necítila, jak se hrdinové zamilovali.
Kniha účel splnila, zpříjemnila mi večer, ale Kasie má mnohem lepší knihy.

03.04.2022 3 z 5