janka2000 janka2000 komentáře u knih

Rivalové Rivalové Emily Wibberley

Příběh o dvou středoškolácích, kteří spolu celý život soutěží, kdo je ve škole lepší. Všichni už toho mají po krk, a tak je donutí spolupracovat na jedné akci.
Ze začátku mě kniha moc nebavila, ale od polovinu už to začalo být zajímavé. Docela často mě štvala hlavní hrdinka, což ten prožitek trochu kazilo. Příběh dobrý, forma mi úplně nesedla.

30.06.2022 3 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

To, že Zapata píše skvělé knihy, jsem věděla, ale stejně mě překvapilo, jak moc jsem si tenhle příběh zamilovala. Tichý americký fotbalista zaměstnává Van jako svoji asistentku, jenže když mu ona konečně dá výpověď, začne se jí věnovat a přijde za ní s neobvyklou žádostí- žádostí o ruku kvůli zelené kartě. Jak to mezi veselou a výstřední Van a tichým a rezervovaným Aidenem dopadne? To si musíte přečíst .
Je to pomalá romance se správnou dávkou popichování.

Holka na suchu Holka na suchu Laura Silverman

Mladá surfařka si myslela, že stráví poslední úžasné léto s přáteli, ale místo toho odjíždí k tetě starat se celé léto o sestřenici a bratrance. Co se zpočátku zdá jako hrozné léto a krize osobnosti, se ukáže jako velká osobní příležitost. Někdy nám nechtěná změna spíše pomůže .

30.06.2022 3 z 5

Princezna v nesnázích Princezna v nesnázích Connie Glynn

Pokračování série je o něco horší než první díl, za to ale nabízí víc akce a dobrodružství. Princeznu se snaží unést tajná organizace, která pronikla až do jejího okolí. Stále roztomilé a příjemné čtení.

30.06.2022 4 z 5

Princezna v utajení Princezna v utajení Connie Glynn

Princezna chce studovat jako normální holka a dívka, která miluje princezny, je k ní umístěna na pokoj. Krásný milý příběh o přátelství, dobru a zlu a o princeznách.

Společnost nevolnosti Společnost nevolnosti Václav Bělohradský

Český filozof polemizuje o tom, jak vypadá dnešní společnost. Nevidí ji pozitivně, ale velmi výstižně až poeticky dokáže vystihnout její jisté parametry. Velmi zajímavé a těžké čtení.

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Povídka v knížce od úžasného Murakamiho vypráví příběh chlapce, který se zatoulal do magické knihovny, kde ho potkalo velké dobrodružství (nebo nebezpečí - záleží na interpretaci). Krátké, tajemné s poměrně hlubokými myšlenkami.

30.06.2022 4 z 5

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Skvělá oddechová kniha o dívce, která je vtipná, ale trochu nešikovná. Doma se jí všichni smějou a moc nezapadá, tak blogguje. Pak ale odjede do NY, kde potká kluka svých snů. Jenže nic nemůže být jednoduchý, ne?

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Poslední díl trilogie Maxton Hall o kamarádech že soukromé školy. Předchozí díl skončil hrozně, takže jsme dostali vyústění a také vyřešení všech problémů.
Kniha mi přišla podivně dětská a hrdinové až moc morálně vyspělí. Řešení problémů mi připadalo Weberovsky ideálně typický, ale jinak nabízí příběh spoustu zajímavých a důležitých témat.

30.05.2022 3 z 5

Děti krve a kostí Děti krve a kostí Tomi Adeyemi

Fantazy kniha, která v sobě obsahuje tolik děje, že by to vydalo na trilogii. Dobrodružství začíná svitkem a cestou na záchranu magie.
Pro mě jako sociologie je v knize skvěle vidět vliv rodičů a kultury, jak funguje my a oni a spousta dalších fenoménu. A pro mé romantické já nabízí kniha hned dva skvělé vztahové osudy. Za mě skvělá kniha z per africké autorky.

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Skvělé fantazy o čarodějnici, která je vlastní chybou necelá žít mezi zabijáky čarodějnic. Víc netřeba říct, snad až na to, že romantická linka je fakt dobrá.

Strmý pád Strmý pád Bianca Iosivoni

Celý život se docela bojíte všeho, ale tohle léto se rozhodnete být odvážní. Projedete Ameriku a náhodou zastavíte v době narozenin vaše nejlepšího kamaráda, který je po smrti, ve městě, kde žil. Osud to tak asi chtěl, že poznáte jeho kamarády a rozbije se vám tu auto, takže tu zůstanete. Ale vy už máte plán a ten se nezmění.
Krásný romantický příběh, který měl dle mého názoru jasné kontinuum, což mi ale vůbec nevadilo.

Polibek vítězů Polibek vítězů Marie Rutkoski

Třetí a závěrečný díl série Kletba vítězů začíná beznadějně, a celá kniha je protkaná množstvím zásadních a zajímavých momentů.
Musím říct, že se mi velmi líbila forma, jakou je kniha psaná. Je to dost osobité, vtipné a zároveň vskutku inteligentně napsané.
Prostě vám chci tuhle knihu (sérii) doporučit, protože určitě má co nabídnout.

Zrada vítězů Zrada vítězů Marie Rutkoski

Druhý díl skvěle fantasy série o lásce mezi znepřatelenými národy. Kestrel se má vdávat, protože nesmí zradit císaře a hlavně svého otce, ale nechce ani nic špatného pro zbytek světa. Najde hranici, kdy je to možné?
Tento díl je poměrně nabytí informacemi a dějem, ale nedává nám žádné rozuzlení, a proto jsem se musela hned pustit do pokračování.

Nepohodlný agent Nepohodlný agent Jaroslav Spurný

Kniha od mého jmenovce vypráví formou rozhovoru o českém podsvětí a kriminalistice z pohledu tajných agentů (informačních služeb). Zaručeně budete zhnuseni politikou.

Inferno Inferno Dan Brown

Klasický Dan Brown - zajímavá a tajemná zápletka, skvěle napsaný. Nezklamalo, ale nebylo to ani nijak extra.

Kletba vítězů Kletba vítězů Marie Rutkoski

Jsem tak vděčná, že v poslední době vydávají tak dobrý (fantazy) knihy jako je tato. Kletba vítězů je o tom, že někdo je sice vítěz, ale co ho to stálo? Příběh zakázané lásky se odehrává v době, kdy národ, jenž byl považován za barbarský, si zotročil velmi vzdělaný národ, který se ale po 10 letech nechce smířit se svým osudem. Hlavní hrdinka, dcera generála, je velmi inteligentní a miluje hudbu. Kvůli hudbě se rozhodne koupit si otroka, který vše změní.
Doporučuji.

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Kupodivu se mi pokračování této série líbilo snad víc než první díl. Postavy rostou, příběh se hezky vyvíjí a je tu dost prostoru (tak má to 600 stran...), abychom poznali svět, který autorka vymyslela, ale i neobyčejné vedlejší postavy. Míchá se tu politika, romantika, erotika s magií a kulturou. Za mě prostě skvělý.
Poppy zjistila, že ji celý život lhali. Stojí teď před rozhodnutím, jestli bude věřit Casovi a podvolí se jeho nápadu se svatbou, nebo ne.

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Autorka píše většinou erotické romány, a tak jsem se obávala, jak pojme fantazy příběh. Musím říct, že se jí to velmi povedlo.
Skvělá zápletka, úžasné postavy a velké myšlenky za příběhem nechyběly.
Poppy je Panna, bohy vyvolená. Žije od zbytku společnosti odstrčena a téměř nic ji není dovoleno. Před jejím Povznesením se začne mnoho dít. Nejprve ji v krátké době od sebe zemřou dva strážní, ale ona taky vnitřně roste a (samozřejmě) se zakouká do svého nového strážného. Ten ale není tím, za koho se vydává. Poppy zjistí, že celý její život byla lež, a musí se s tím vyrovnat.

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Smutný příběh s originálním podáním. Když byla Poppy malá dostala od babičky sklenici s 1000 srdíčky, které měla zaplnit polibky. My už od začátku víme, že se zamilovala do Runa, Nora a jejího nejlepšího kamaráda. Jenže ten je nucen se vrátit do své rodné země a vše se změní. Když se po 2 letech vrátí, nic už není, jako dříve. Hrozí, že Poppy nezíská svých 1000 polibků.
Podle mě zajímavá kniha, ale v dnešní době už dost klišé tématika je naštěstí pojata velmi originálně.

08.05.2022 4 z 5