Janca001 Janca001 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tato kniha mě spíše zaujala obálkou, než anotací, protože jsem si myslela, že je to kniha více pro dospělé. Zmýlila jsem se. Sice je to dost silný až strhující příběh, ale strašně moc mě to bavilo. Nemohla jsem se od toho vůbec odtrhnout. Takové žánry nečtu každý den, ale musím říci, že jsem s Hanou velice spokojená.

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Tuto knihu jsem objevila díky čtenářské výzvě a jsem za to moc ráda. Miluju kočky a číst o nich je pro mě srdeční záležitost. Je to vážně hezké čtení. Každá povídka má něco do sebe. Můžu jen doporučit.

29.07.2022 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Babička jakožto klasika do povinné četby nezklamala. Ale pokaždé, když se řeklo Babička od Boženy Němcové, myslela jsem si, že to bude složité na čtení. Pravý opak. Četlo se to samo a nijak těžké to nebylo. Děj mě zaujal a bavil, nemám co vytknout. Knížka stále dokola odkládána na to, až budu starší je konečně přečtena. Doporučuji, je to základ.

02.03.2021

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

K této knize je i film, který jsem teda viděla už dávno, a proto mě lákalo si přečíst právě knížku. Skvěle se čte, zasmějete si, ale i si pobrečíte. Bylo to vážně až dojemné. Moc, moc doporučuji.

27.05.2022 5 z 5

Sněhulčiny Vánoce Sněhulčiny Vánoce Kristen McKanagh

Tuto knížku jsem dostala minulý rok k Vánocům, ale nechala jsem si ji až na další rok. Teď ji mám teda už přečtenou a byla naprosto boží. Nejvíce mě dojímala Sněhulka, protože miluju kočky, takže to pro mě bylo vážně krásný. Příběh jako takový se mi líbil. Účel ,,naladit se na Vánoce" to mělo, takže jsem spokojená.

02.01.2022 5 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Na tuto knihu jsem se strašně moc těšila. Thrillery nejsou na mém denním pořádku, ale tenhle byl naprosto skvělý. I když se tam objevovalo docela hodně fantasy , tak se to četlo samo a mělo to velmi poutavou zápletku. Ze začátku jsem nevěděla, co si o hlavní hrdince mám myslet, ale v průběhu jsem si ji oblíbila. I když nejste velcí milovníci fantasy, tak toto si musíte přečíst.

08.12.2021 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

(SPOILER) Na druhý díl jsem se moc těšila. Nebyl už tak nádherný jako ten první, ale pořád to bylo hezké čtení. Pokračování života Luisy Clarkové a její kroky k lepšímu já. Byla jsem ráda, že už přestala truchlit a začala trochu žít. Doporučuji si přečíst!!

12.09.2022 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Než jsem si tuto knížku přečetla, věděla jsem, že bude smutná, a přesto jsem se do ní pustila. Měla jsem jí přečtenou ani ne za týden a úplně mě pohltila ta tragičnost. Je hezky napsaná, ale na druhou stranu trochu složitěji, když nechápete ty jejich pocity atd. Můžu moooc doporučit a film též, ale děj je docela dost zrychlený oproti knize.

05.09.2021 4 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Vůbec jsem nevěděla co mám čekat, ale moc mě kniha bavila. V podobě scénáře se to čte samo a přijde mi to možná i zábavnější než ty zdlouhavé romány (ale nemyslím si, že jsou všechny romány nudné nebo něco takového). Také se mi zde líbilo vystupování těch mrtvích. Tím to knihu dělá mnohem zajímavější. Jakožto povinnou četbu hodnotím kladně.

17.11.2021 4 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Hned co jsem přečetla první řádky, věděla jsem, že to bude skvělá knížka. Ale až tak skvělá, to jsem nečekala. Příběh je strašně krásný a dojemný. Knížka je moc hezky napsaná, dokonce je k ní i film. Moooc doporučuji.

Anna z ostrova Anna z ostrova Lucy Maud Montgomery

Další díl tradičně nezklamal. Je to taková krásná oddechovka. I když se děje něco tragického, pořád to působí milým dojmem. Kdo nečetl, musí napravit.

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

První díl mě naprosto uchvátil, že jsem měla sto chutí číst hned další. Tato celá série je úplně skvěle napsána. Já vůbec nemám slov, jak moc mě to bavilo. Poutavý děj, romantika, nečekané události, prostě vše, co má ve správné knize být. Jsem moc spokojená se všemi díly této série.

16.01.2021

Žert Žert Milan Kundera

Žert, další román povinné četby, který jsem nevnímala tak moc "povinně číst". Protože mě děj zaujal hned na začátku a ty události naplněné emocemi mě tak nějak zasáhly. Části o lidové hudbě byly moc zdlouhavé, což mě trochu nudilo. Ale lidskost tam je především, a proto doporučuji přečíst.

06.11.2022 4 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Knížka se mi moc líbila. Je to skvělá oddechovka na léto, která vás naladí na kempování raz dva.
Prostředí a příroda jsou tam moc hezky popsané a když si to všechno představím úplně bych na ta místa chtěla. Ale naopak bych nechtěla prožívat osudy postav, protože vám jich bude možná i líto. Moc doporučuji.

09.09.2022 4 z 5

Láska a gelato Láska a gelato Jenna Evans Welch

Nejlepší letní knížka, kterou jsem zatím přečetla. Je úplně boží. Přenesete se do Itálie hned na začátku a ty emoce a zážitky naplno prožíváte s hlavní hrdinkou. Čtení deníku a nahlížení do minulosti jen pozdvihne celý příběh a dozvíte se také pár nečekaných událostí. Toto je nutnost. Musíte si to prostě přečíst teď hned!!!

04.08.2022 5 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Pro mě 2. díl nebyl už takové boom jako ten 1., ale dalo se to číst. Sice jsem si v některých pasážích říkala, že to snad nedočtu, ale dočetla. Děj mi přišel trošku zdlouhavý, ale to je asi podle toho jak rychle to čtete ;D. V podstatě jsem spokojená a zvědavá na další díl.

06.10.2021 3 z 5

Tajemství Tajemství Anna Todd

Tak jsem si nakonec další díl prostě nemohla nechat ujít. Bylo v něm hodně překvapivých scén a tajemství, jak už název napovídá. Sice je ten jejich vztah pořád to samé dokola, ale závislost a zvědavost, co se bude dít dál to převrší. Těším se na poslední díl, a jak to bylo u všech dílu, skončily tak, aby jsme si další díl prostě přečetli. Takže i tady. :D

24.07.2022 3 z 5

Paní Dallowayová Paní Dallowayová Virginia Woolf

U této knihy člověku může chvíli trvat, než se začte. Není to úplně pro každého, ale ten kdo v tom nalezne zalíbení, tak si to čtení užije. I když kniha nemá děj, tak se tu dozvídáme informace o všech postavách. Ale hlavně jsou tu vyjádřeny jejich pocity a myšlenky, které vás úplně pohltí.
Pěkné čtení, ale jak už jsem napsala ne pro každého.

24.07.2022 3 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

Podle názvu a anotace jsem čekala, že bude knížka napsána více formálně. Je to spíše naopak. Autorka používá běžnou mluvu a sem tam sprostá slova. Není v tom typ humoru pro každého. Spíše pro mladší generaci. (ale klidně to může číst i vaše babička, moje už to dávno přečetla. :D) Ale když vezmu zápletku celého příběhu, tak ta byla naprosto skvělá. Vše co je tam propletené, do sebe zapadá a to se mi na tom moc líbilo. Přenesla jsem se do místa děje a úplně živě jsem si představovala vše, co se tam dělo. Jednoduše to je taková oddechovka, která vás pobaví. Fakt jsem se nasmála, jako už u jiné knihy dlouho ne. Ale má to i smutně strhující stránku, která vás zasáhne.

05.04.2022 4 z 5

Jeden rok bez tebe Jeden rok bez tebe Nina De Pass

Knížka se mi moc líbila. Je to krásně napsané. Úplně jsem se přenesla do toho místa a upřímně mě dost lákalo se tam ocitnout. Příběh měl své kouzlo, takže doporučuji. A trochu vás donutí se zamyslet, co vlastně od života chcete.

29.03.2022 5 z 5