Anna z ostrova

Ve třetím pokračování Anny ze Zeleného domu se Anně splní její velký sen: odejde studovat do města na univerzitu. V novém prostředí opět najde řadu spřízněných duší a nouzi nemá ani o nápadníky. Dokáže si však Anna správně vybrat? Zvítězí její vzletné ideály, nebo srdce a to, co doopravdy cítí?

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/423512/anna-z-ostrova-LZ1-423512.jpg 4.5125

Anna ze Zeleného domu 3.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Albatros (ČR)

Anne of the Island, 1915

Kniha Anna z ostrova

heliiinka

Neuvěřitelné, jak moc mě baví sledovat takřka obyčejný život téhle slečny. Líbí se mi, jak Anna dospěla a jak reálné jsou problémy, které dívky prožívají. A nejvíc se mi libí, že všechno tak romanticky končí. U téhle knížky si vaše srdíčko i myšlenky odpočinou :)
(I když napětí je trošinku vyšroubované)

haki34

vysokoškolské štúdiá a s Annou poznávame ďalšie nové osoby, spolužiačky a priateľky...a tiež sa dozvedáme, ako vlastne vtedy fungoval vysokoškolský systém a štúdium... autorka sa naviac snaží trochu miasť a predhadzuje nám možných nových Anniných ctiteľov a nápadníkov :)
každopádne, i keď jeseň v Redmonde je malebná, prvá Anna zatiaľ vedie :)

Jitule17
10.10.2018

Příběh samozřejmě krásný, konečně Anně dojde koho skutečně celou dobu miluje.
Ale musím se vyjádřit k obálce. Proboha kdo tohle vymyslel nemohl znát obsah, nebo fotky zrzavých holek došly? to mi hlava nebere, u druhého dílu jakbysmet!

klaudia2722
30.07.2018

Zatiaľ moja najobľúbenejšia časť príbehov o Anne. Tá v tejto časti dospieva, navštevuje vysokú školu a rieši vzťahy k mužom, hlavne k jej dávnemu priateľovi Gilbertovi. Krásna romantická kniha aj pre dospelú ženu. Už sa teším na ďalší diel.

Lessana
22.09.2017

Opäť krásne pokračovanie Anninho príbehu, ktoré sa z dievčenských dobrodružstiev a príhod dospievajúcej slečny pomaličky preklápa k strastiam a slastiam ranej dospelosti. Mám veľmi rada láskavú atmosféru, dobré srdcia a čisté charaktery hrdinov v knihách o Anne Shirleyovej. A konkrétne v tomto pokračovaní som rada, že Anna zvládla nejedno pokušenie v podobe vábnych i menej vábnych pytačov a nezaprela svoj cit ku Gilbertovi. Som zvedavá na ďalší vývoj udalostí...

Roselunda 1928
02.04.2017

Příběh se četl neskutečně lehce, snad jediná postava, kterou jsem si nějak zvlášť neoblíbila, byla Stela (když nepočítám pana Gardnera...). Nejvíc oceňuju ty krásně vykreslené love stories, u těch jsem se mnohokrát culila od ucha k uchu. A Gilbert byl nejlepší na celé knize, tak fajn klučičího hrdinu jsem už dlouho nepotkala :)

Viky007
01.01.2017

Krásná a milá knížka, která vás pohladí na duši. Najdete v ní všechno, co ve správném příběhu má být. Skvěle propracované charaktery postav, fantazii, vtip i lásku.
Akorát ta obálka kazí dojem, což je hrozná škoda.

Jane007
09.10.2016

Opět úžasná knížka. Poslední stránky jsem četla s rostoucími obavami a strachem o Gilberta. Jsem ráda, že to dopadlo tak skvěle. Dušička má pokoj. Jediná obálka kazí celkový dojem knížky, ale za to autorka nemůže.