izka izka komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Za mně nejlepší kniha od Mornštajnová. Naprosto úžasná, čtivá a ten příběh..

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Za mně prostě pecka. Moc jsem se na tuto knihu těšila, v Bílé vodě jsem kdysi byla a doteď si pamatuju tu zvláštní atmosféru místa. Jsem moc ráda, že se autorka vrhla právě na zpracování těchto dějinných událostí.

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Tak tohle bylo skvělé. Náhodou jsem na knihu narazila v second handu :) V životě jsem si tam knihy nekupovala, nevím proč jsem tentokrát šla omrknout, co tam na poličce mají. Na obálce knihy byla autorka přirovnávána k Daphne du Maurier, kterou jsem kdysi ráda četla. A to teda sedí, lehce se četla a ten konec... Doporučuji :)

24.01.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Tak nějak strašně depresivní, i když psáno dobře, trošku jsem se musela nutit do čtení.

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Jako příběh jako takový by to byl pěkný, ale styl psaní a umění vyprávět by měl ještě autor dopilovat.

08.09.2022 3 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Mám ráda rodinné ságy a tato se tedy velmi povedla. Krásně čtivě psané.

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Tak tato kniha mě od Kinga hodně překvapila. Ani bych neřekla, že je od něj, kdybych jméno neviděla na obálce. Dříve jsem ho hodně četla, pak už jsem jej nevyhledávala. A jsem ráda, že skrz čtenářskou výzvu jsem jej objevila zpět v této knize. Napínavé, dobře psané.Po dlouhé době dávám nejlepší hodnocení.

21.02.2023 5 z 5

To To Stephen King

Posledních 400 stran jsem četla v kuse do ranních hodin..Nešlo přestat.Začátek rovzláčnější, ale když člověk vydrží do konce, King se mu bohatě odmění :-)

13.08.2014 5 z 5

Prostě jsem jen čekala něco jiného, tohle je takový mix literatury faktu, vyprávění.. Nicméně určitě by se o historii mělo psát a číst, tyto příběhy by neměl býti zapomenuty.

15.03.2023 3 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Moje první kniha od autorky a moc mě tedy nenadchla. Četla se sice celkem dobře, ale příběh předvídatelný, místy těžko k uvěření. Nějak mi nesedl. Ale dám ji ještě šanci :)

Lazar Lazar Lars Kepler

Keplera mám prostě ráda, ten styl psaní mi hodně sedí a dobře se mi čte. Za Joonovi hůře uvěřitelné superschopnosti hvězda dolů..

21.02.2023 4 z 5

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Moc se ke knihám nevracím, ale tuto jako jednu z mála jsem četla dvakrát. Za mě skvělá.

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Jediné co se mi líbilo na knize byl samotný příběh založený na skutečných událostech, které jsou opravdu neskutečné a skoro k neuvěření. Způsob psaní se mi ale nelíbil, četl se těžce.

Děti Volhy Děti Volhy Guzel Jachina

Zajimavý příběh na pozadí historických události, které jsem moc neznala. Krásný vypravěčský jazyk, prostě radost číst. Jedna z nejlepších knih, co jsem tento rok četla.

08.09.2022 4 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Krásné čtení, nejvíce se mi ze série líbil právě první díl.

Včelár z Aleppa Včelár z Aleppa Christy Lefteri

Zajimavý silný příběh, ale styl psaní mi moc neseděl a ke konci už mi to přišlo zdlouhavější.

08.09.2022 3 z 5

Skvělé, celkem jsem se nasmála. Ziburův styl cestování a psaní mi sedí :)

15.03.2023 4 z 5

Za vše může zanedbaný spánek :D

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

I když mám autorku ráda, tak tahle kniha mi moc neoslovila. Přiběh dost neuvěřitelný.

Až moc blízko Až moc blízko Eleanor Moran

Už jsem myslela, že ani nedočtu. Tolik nesympatických postav, psané nezajimavě. Za mně tedy podprůměr..

08.09.2022 1 z 5