Porodní bába od řeky Hope ekniha

Výjimečný prozaický debut vtáhne čtenáře do 30. let 20. století, kde se v drsných apalačských horách denně odehrávají nesmírné křivdy i zázraky života. Patience Murphyová, mladá samotářská žena, jejíž minulost obestírá tajemství, je nejtalentovanější porodní bába na míle daleko. Přirozeně ji to táhne tam, kde je chudoba největší a kde si černošští usedlíci nemohou dovolit drahého doktora. Patience si pomalu buduje reputaci a přivádí na svět děti, které by – spolu se svými matkami – jinak nepřežily. Její schopnosti propůjčované těm nejubožejším jsou však lidem v uzavřené a předsudky zamořené komunitě trnem v oku. Když si za pomocnici vybere černošku, přitáhne k sobě další vlnu zášti, ale také mnohá nečekaná spojenectví....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328705/big_porodni-baba-od-rekx-hope-km0-328705.jpg 4.4463

Porodní bába od řeky Hope 1.

Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: (ekniha), Ikar (ČR)

The Midwife of Hope River, 2012

Kniha Porodní bába od řeky Hope

marieke

Moc příjemné čtení, které zaujme jak ty, kdo mají rádi romány o porodnictví tak veterinární příběhy, protože přítel hlavní hrdinky je veterinář. K tomu i náhled na dobové události jako velká hospodářská krize, sociální problémy, vztah k černošským obyvatelům, nebezpečí Ku Klux Klanu apod. Hned jsem si pak přečetla druhý díl, který je taky moc pěkný a plánuji i třetí.

petrulkaa
30.12.2021

Krásný příbě, jen je mi smutno, že už skončil. Jsem babička čekatelka, za měsíc se má narodit náš vnouček, takže jsem jednotlivé porody hodně prožívala. Vřele doporučuji si přečíst tento poutavý příběh silné a životem zkoušené porodní báby, hezky je popsán vztah mezi Patience a její kamarádky černošské dívky Bitsy. Postupné sbližování s okolním světem, který zrovna nebyl nejjednodušší. Už se těším na další díl.

Dandy1
16.12.2021

Příjemná, lehce předvídatelná kniha. Na pozadí se odvíjí změny ve společnosti po krachu na burze.

anibeni
27.11.2021

Nečekala jsem, že si mě ta kniha tak získá... může to sice vypadat, že je to tam od porodu k porodu, ale na pozadí všech těch porodů se odehrává skutečné drama... ať už je to hospodářská krize a nebo soužití bílých s černými.. Moc se mi to líbilo..

Hobo
04.11.2021

Nikdy jsem netušil, že román o takovém množství porodů budu tak hltat!

1Maja1
15.10.2021

Mám ráda knihy, ve kterých se ženy chovají jako dámy a muži jako gentlemani. Kniha mě mile překvapila.

FoxFox
07.09.2021

Tohle bylo pohlazení po duši, moc pěkně napsaná knížka. Hlavní hrdinka Patience mi byla sympatická, uměla si poradit za každé situace. Autorka taky pěkně popisuje americkou přírodu a dokázala mě přenést do krajiny u řeky Hope. Po dočtení jsem se musela hned pustit do druhého dílu.

JFK117
31.08.2021

Knížka, na kterou zřejmě brzy zapomenu, ale četla se moc hezky. Tak abych si vzpomněla, píši si pro sebe : Velká hospodářská krize v USA, 20-30 léta 20.stoleti,porody lidí i zvířat, přátelství, třináctá komnata hlavní hrdinky, láska,šťastný konec,rasismus.