Ivka82 Ivka82 komentáře u knih

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Moje hodnocení není úplně objektivní, protože pocházím z Jeseníků, velmi mě zajímá pohraničí a v Bílé vodě i na Mariahilf jsme byli nedávno s partnerem a atmosféra těch míst se nás dotkla. Pro mě je tato kniha jeden z nejlepších románů, jaký jsem v poslední době četla. Někdy až mrazí v zádech z toho, co jsou lidé schopni dělat jiným lidem, jen pro odlišnost názorů, víry, ...

20.12.2022 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Film jsem zatím neviděla, knihu jsem dostala k narozeninám a musím přiznat, že jsem nečekala, že se u ní budu tak bavit. Výborná kniha pro zlepšení nálady

25.11.2022 5 z 5

O případu už jsem dříve četla něco z jiných zdrojů, ale tato kniha všechny informace pěkně uspořádala. Poznámky pod čarou mi nevadily, občas jsem se dozvěděla něco zajímavého, co mě nezajímalo, to jsem přeskočila. Celkově se mi kniha líbila, jediné co mě neskutečně štve je, že se nikdy nedozvíme, co se tam vlastně stalo a proč.

08.07.2020 4 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Mám moc ráda les a přírodu a trávím v ní spoustu času, takže tato kniha mě bavila. Jednu hvězdičku jsem ubrala, protože se některé informace zbytečně opakují a také mi autor přijde příliš zamilovaný do buků a jiné stromy malinko upozaďuje :) Ale to je možná jen můj subjektivní pocit. Jinak je to velmi milé a přínosné čtení.

13.03.2020 4 z 5

Já se tedy dobře bavila. Dávám si "aristokratku" jako oddechovku mezi složitější četbu a přesně plní účel. Při představě toho panoptika zámeckých postav a zlodějů - packalů jsem se docela dost nasmála. Autorův humor je mi blízký.

04.03.2023 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Ač nejsem nejmladší, tahle klasika mě do této doby minula, ať už v knižní či filmové podobě. Dočetla jsem ji včera v noci a popravdě jsem o ní ještě dlouhou dobu přemýšlela a možná stále trochu přemýšlím. Tolik otázek ve mně vzbudila...především tedy konec. Moc se mi líbila tragikomičnost, se kterou je psaná. Konec jsem tedy četla s otevřenou pusou a říkala jsem si jen...to snad ani není možný...

12.03.2020 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Vtipná oddechovka. Smála jsem se možná trochu míň než u jiných dílů, ale i tak to bylo zábavné čtení.

27.01.2024 4 z 5

Smysluplné vztahy: Klíč ke svobodě Smysluplné vztahy: Klíč ke svobodě Michal Bartoš

Po všech těch úžasných recenzích na fb jsem měla na tuto knihu asi přehnaná očekávání. Ne, že by v ní vůbec nebyla zajímavá myšlenka, něco málo mi asi i dala, ale více mi to přišlo jako "mlácení prázdné slámy". V současné době se to všude hemží vzletnými slovy o nalezení vlastní hodnoty uvnitř sebe, teoreticky jsme toho všichni slyšeli mraky, ale vždy mi nakonec chybí nějaká praktická cvičení, která by člověka trochu víc navedla na cestu.

02.10.2021 2 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Slovy paní Tiché - už je to trochu "přenošený děcko". Přesto musím uznat, že se mi po tom panoptiku postav bude stýskat.

01.02.2024 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Nejdřív jsem si říkala, že je to slabej odvar předchozích dílů, ale jakmile nastoupila Nora, zase jsem se dobře bavila .

18.02.2023 4 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Přiznám se, že nebýt téma holocaustu ve čtenářské výzvě, tuhle knihu ani žádnou jí podobnou bych nečetla. Jako mámě čtyř dětí se mi místy svíralo srdce, místy jsem plakala a hlavně mi celou dobu běželo hlavou, jak je tohle vůbec možné. Tolik odporné krutosti :( Knihu jsem přečetla opravdu jedním dechem během jednoho dne, hlavně snad proto, že jsem se chtěla dočkat konce války nebo nějakého vysvobození společně s hrdiny příběhu. Pro mě je tohle příliš silné čtení, ale za čtivost a zpracování bez zbytečných krvelačných brutalit hodnotím 5*

16.02.2020 5 z 5

Matka v krizi Matka v krizi Simona Monyová (p)

Knížku jsem přečetla během velikonoční Bílé soboty, kdy se mi babičky postaraly o dvě z mých čtyř dětí, takže ačkoli je to taková oddechovka, tak já se do ní ponořila jako do rozhovoru s kamarádkou, která moc dobře chápe moje pocity, i ty za které se občas stydím. :)

16.04.2022 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kniha se mi líbila, toto téma je mi blízké...konec mě malinko zklamal, byl tak neurčitý, pro mě neuchopitelný, prostě mi tam něco chybělo. Jinak zajímavé čtení.

16.12.2020 4 z 5

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Začátek mě nebavil, ale potom jsem se tak začetla, že jsem hltala stránku po stránce a Šakala jsem přímo milovala. Ach ten konec :( Já jsem si tak moc přála, aby se mu podařilo uniknout :D

27.03.2020 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Tuhle knihu jsem opravdu hltala Místy jsem se "zažrala" až moc a slzela jsem s postavami, občas jsem nevěřícně kroutila hlavou. Napínavé a čtivé, co víc dodat.

17.11.2023 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Prostě život sám...

11.01.2023 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

O malinko méně zábavné než první díl, ale stejně jsem se smála a ráda si přečtu i zbývající knihy ze série

07.01.2023 4 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Tajemné, záhadné, s otevřeným koncem... přečetla jsem jedním dechem

07.12.2022 5 z 5

Kniha mě vtáhla do děje, příběh jsem prožívala a těšila se na každou chvíli, kdy se do něj znovu ponořím a to je přesně to, co od románů očekávám. Při vředu na Sethově zadku jsem se upřímně smála každé Kratasově hlášce .

19.08.2022 5 z 5

Deníček Camille G aneb Sranda příběhy z dětství i dospělosti Deníček Camille G aneb Sranda příběhy z dětství i dospělosti Camille G

Vcelku jsem se pobavila. Občas toho dosrávání a nablívání už na mě bylo moc, ale třeba historka s husama, u té jsem se opravdu chechtala :)

25.06.2022 4 z 5