Smysluplné vztahy - Klíč ke svobodě

Kniha má tři části. Tři symbolické klíče ke svobodě. První část knihy se věnuje vztahu k sobě. Ten je základem pro všechny naše vztahy, tam vše začíná. Potřebujeme vnímat svoji hodnotu, sebeúctu, sebevědomí, vnímat opravdu SEBE. Jinak nedokážeme nastavit své hranice, postavit se za sebe, vyjadřovat co opravdu chceme a avšechny ostatní vztahy nám tyto deficity vztahu k sobě zrcadlí. Zde se naučíte opravdovému sebe-vědomí. Druhá část knihy je věnovaná partnerství. Mužsko-ženské polaritě v nás, jejíž soulad, nebo nesoulad se projevuje v našich vztazích. Kapitoly o ženách a mužích – jak si najít toho svého partnera, jak opravdu dospět, o zdravé mužské síle, o tom jak ženy přirozeně vytvářejí pohodu, co je láska a co za lásku jen považujeme, nebo vztahu, který nazývám partner mého levelu a mnoho dalšího. A třetí část knihy je věnovaná vztahům ve společenství – v práci. Tam trávíme více jak třetinu života. Proto je důležité dělat co nás baví - jit svoji cestou. Naplňovat svůj přirozený potenciál. Přestat mit strach a nenechat se stahovat negativismem okolí. Vytvářet efektivní organické firemní prostředí a vztahy v práci. Ať už jste zaměstnanec, nebo zaměstnavatel, popisuji zde oba pohledy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394538/smysluplne-vztahy-VAb-394538.jpg 4.247

Kniha Smysluplné vztahy - Klíč ke svobodě

Milan334

Kniha je skvěle a srozumitelně napsaná. Rozhodně ji doporučuju i mužské části populace. Všem, kdo v životě cítí nějakou disharmonii, neúplnost, nenaplněnost, nespokojenost. Mě hodně pomohla ujasnit si záležitosti v sobě i mužsko ženském světě. Jedna z mála knih, ve které jsem si podtrhával:) Určitě není jen na jedno přečtení.

Almo74

Drahe a o nicem... tedy, ne uplne, ale urcite jsem cetla lepsi knihy, s navodem, jak na ten smysluplny vztah jit. Toto mi prisla jen teorie, jak by to melo vypadat a dozvedela jsem se, ze autori si prosli rozchodem, pak se potkali a ladi jim to... nic noveho jsem se nedozvedela, ani mi to neslo cist, jak to bylo nudne. Ani z tech pribehu jsem se moc nedozvedela - clovek, ktery je nejak vychovan, cilevedome si jde za svym, neco vybuduje, pak prijde vyhoreni a najde si konecne to sve. Ok, ale co dal, co tim chtel autor rici?

PetrzHor

Kniha je skvěle napsaná. Pohled muže a ženy (autorů) je vyvážený a vede k celistvosti. V tom všem, co jsem v této oblasti přečetl, patří kniha ke špičce. Zároveň je třeba říci, že není pro toho, kdo nemá ochotu se svým životem něco udělat. Tedy pro pasivní konzumenty informací (mimochodem jsou tam i se svými motivy k “rozvoji” popsaní a skvěle to odpovídá skutečnosti). Mě mimo jiné velmi pomohlo uvědomění o tom, jak kompromisy ve vztazích nefungují a proč je stále děláme. A návazně kapitoly o partnerech svého levelu. Novátorství je těžká cesta, proto za mne palec nahoru. Chápu, že lidé toužící po tradičních přístupech a mnohokrát vyřčených pravdách, jsou vůči knize v opozici. Po přečtení knihy, ale vnímám, že i to je naprosto v pořádku. Každý máme své. Jsem rád za to, že zde jsou takoví autoři.

Lumír23

Dávám nízké hodnocení, neboť nejsem plně přesvědčený o platnosti uvedených pravd. A co je horší, když čtu reakce dam, kniha jim pomohla, mají ji jako mantru, ale kniha vás vede jen kousek po cestě života, říká že máte nějak jednat ze zřetele na své já, ale chybí zde prvek protistrany. Pokud oba budeme jen já, nikdy se už nedostane na my. V knize je asi správně řečeno např. že každý má mít právo říct ne, ale není zde řečeno a nebo spíše zdůrazněno, že je velice potřebné přehodnocování svých ne. Mimo jiné, hovořím o partnerských vztazích, které již probíhají a mají problém. Žena i muž se mohou z knihy poučit, chlap ji ale nevezme jako dogma, žena ano. V tomto ohledu, mi přijde kniha nedotažená, vlastně i nebezpečná. A mimo to, je super že se autorský pár našel, ale to také může být to nejúžasnější, co se v knize nenajde a také to tam autoři nepřenesou, protože lakonické - mít kliku na partnera - knihu neprodá.

VeronikaNika78

Za mne pecka. Tato kniha mi hodně otevřela oči. Skvěle napsané, není to kniha pro jedno přečtení. Vím, že se k ní budu vracet a k určitým pasážím obzvláště. Je to taková podpůrná berlička pro lepší život. Děkuji

Petračte

Skvělá kniha! Vede člověka ke vztahu k sobě. Žádné návody na vztah v deseti krocích, které jsou všude. Žádná zbytečná omáčka. Mám dost načteno a toto mě nadchlo. Ukazuje směr, kde se opravdu dá řešit problém partnerství a kde taky vzniká - u sebe. Můžete procházet desítky vztahů, nebo se trápit třicet let v jednom, ale když toto nepochopíte, tak se nepohnete. Mě s tím tato kniha pomohla. Doporučuji!!

Abia

Dostala jsem, co jsem čekala a jsem spokojená. Návod nám asi někdo těžko dá, když to musíme najít v sobě, každý jsme jiný. Někdy jsou to opravdu zajímavé názory, které si člověk do sebe uložil jako "pravdu". Tato kniha může pomoci pochopit ten proces.

pydla

Pokud čekáte od knihy nějaký návod, jak změnit sebe nebo svůj vztah, tak budete zklamáni. Kniha je napsaná stručně, přehledně, ale dle mého, je to jen omáčka. Nezastírám, že tam nejsou zajímavé postřehy, třeba proč jsou nyní ženy jaké jsou, sám jsem si i pár informací zaškrtl, ale něco mi v té knize chybí. Je to spíše takové hodinové povídání v ordinaci o všem a ničem a vy pak odcházíte o 800 korun chudší.
Verdikt: když máš problém s partnerem, tady ho nevyřešíš.