Ivka82 Ivka82 komentáře u knih

Ziburovy knihy mám moc ráda, stejně jako se pokaždé ráda zasměju na jeho přednáškách. Je úžasné číst o tom, jak se lidé vždy dohodnou a domluví, postarají se o sebe navzájem v nouzi a jsou prostě obyčejnými lidmi, ať už je politická situace jakákoli.

10.03.2024 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Slovy paní Tiché - už je to trochu "přenošený děcko". Přesto musím uznat, že se mi po tom panoptiku postav bude stýskat.

01.02.2024 4 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Vtipná oddechovka. Smála jsem se možná trochu míň než u jiných dílů, ale i tak to bylo zábavné čtení.

27.01.2024 4 z 5

Cestou necestou - Za tajemstvím Hrubého Jeseníku Cestou necestou - Za tajemstvím Hrubého Jeseníku Miroslav Kobza

Protože jsem nadšená turistka neustále objevující nová zákoutí rodných Jeseníků, tak mě tahle knížka nadchla.

22.01.2024 5 z 5

Protože taky ráda chodím pěšky s krosnou, tak tohle byl přesně můj šálek kávy. Vtipné, čtivé, poučné.

17.01.2024 5 z 5

Zasvěcení Zasvěcení Elisabeth Haich

Kniha bezesporu zajímavá, ale nemohla jsem se vyhnout dojmu, že si občas protiřečí. Občas jsem také z vyprávění cítila německou povýšenost. Nebo mi jen unikl smysl sdíleného... Každopádně po přečtení ve mně vyvstalo mnoho dalších otázek po smyslu celého tohohle projeveného hmotného divadla... Mám o čem přemýšlet a tím kniha splnila svůj účel.

07.01.2024 4 z 5

Démon alkohol Démon alkohol Jack London

Knihu bych zhustila do polovičního množství stran a myslím, že by to poselství neubralo. Takhle to bylo chvílemi už nudné točení kolovrátku o tom, jak sice chlastám, ale vlastně to nepotřebuji, ani mi to nechutná a nebýt toho všeho okolo, tak ani nepiji, takže vlastně ani nejsem alkoholik. Mám z toho spíš smíšené pocity, rozhodně to není kniha, kterou bych někomu doporučila k přečtení..

30.12.2023

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

Tato kniha u mě patří do škatulky - čtené jedním dechem. Děj měl spád, téma zajímavé, konec trochu přeslazený, ale já mám dobré konce ráda.

28.12.2023 5 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Já k tomu snad napíšu jen... Díky Bohu, že tahle doba je dávno pryč.

25.12.2023 4 z 5

V cele královny V cele královny Ján Čajak ml.

Knížku jsem si vybrala do výzvy a nelituji. Mám ráda historické romány, obzvlášť když nechybí šťastný konec.

24.12.2023 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Tuhle knihu jsem opravdu hltala Místy jsem se "zažrala" až moc a slzela jsem s postavami, občas jsem nevěřícně kroutila hlavou. Napínavé a čtivé, co víc dodat.

17.11.2023 5 z 5

Prodaná nevinnost Prodaná nevinnost Somaly Mam

Určitě zajímavé téma, ale pro mě velmi nezajímavě podané. Kniha mě bohužel nebavila.

14.11.2023 3 z 5

Poselství z vesmíru Poselství z vesmíru Clifford D. Simak

Neměla jsem velká očekávání, ale kniha příjemně překvapila.

12.10.2023 4 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Přečtena jedním dechem, nemohla jsem se odtrhnout. Kinga jsem nikdy předtím nečetla a tato mi byla doporučena do výzvy...nelituji, myslím, že si toho od něj přečtu víc

02.09.2023 5 z 5

Fenomén Praděd Fenomén Praděd Matěj Matela

"Jesenické hvozdy Pradědova kraje,
dobře se tu žije, láska tady zraje.
Ke spokojenému žití děd Praděd Vám přeje,
ať vždy radost sklízí, ten kdo dobro seje."

Jeseníky miluji, snad proto, že celý život žiju v jejich podhůří. Kniha je krásná, zajímavá a jsem moc ráda, že patří do mé knihovny, stejně jako předchozí kniha autora Zvoník z Cukmantlu.

13.06.2023 5 z 5

Poklad pana Isakowitze Poklad pana Isakowitze Danny Wattin

Nevím jestli je to tím, že ze čtení o hrůzách holocaustu mi je úzko nebo něčím jiným, každopádně mě kniha moc neoslovila. Příběh mi přišel nudný, vzpomínky na Německo děsivé...

26.05.2023 2 z 5

Našeptavač Našeptavač Jaroslav Velinský

Náhodou jsem v knihobudce narazila na knihu se žlutou obálkou... Nebýt čtenářské výzvy, tak mě tato kniha jistojistě minula. O nějakém Oto Finkovi jsem do té doby neměla ponětí. Virtuální výlet do časů raného socialismu byl pro mě zajímavý, ačkoli ze začátku jsem si říkala, že tomu chybí spád. V závěru naopak nabrala zápletka zběsilé tempo, což silně vylepšilo celkový dojem.

06.03.2023 4 z 5

Ráj je daleko Ráj je daleko Stanislav Rudolf

Kvůli čtenářské výzvě jsem sáhla do knihovny a vytáhla tuhle knihu, kterou jsem četla před víc než 20 lety, v době, kdy jsem také prožívala první lásky. A stejně jako tehdy jsem ji přečetla jedním dechem... touha poznat opravdovou, romantickou lásku a užívat si stále ten opojný pocit, nás ženy provází zřejmě celý život

04.03.2023 5 z 5

Já se tedy dobře bavila. Dávám si "aristokratku" jako oddechovku mezi složitější četbu a přesně plní účel. Při představě toho panoptika zámeckých postav a zlodějů - packalů jsem se docela dost nasmála. Autorův humor je mi blízký.

04.03.2023 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Začátek mě zoufale nebavil, nemohla jsem se v postavách zorientovat, ale postupně začínalo být jasnější, o co tady jde. Konec už jsem dočetla jedním dechem. Jenom se nemůžu zbavit zvláštního smutku nebo lehce depresivního pocitu, který ve mně kniha zanechala. Asi je čas sáhnout zase po něčem veselejším.

03.03.2023 4 z 5